Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ezek a nevek számítanak...

Miért ezek a nevek számítanak még "igazi neveknek"?

Figyelt kérdés

Olvasgatni szoktam itt a már unaolomig feltett "Milyen nevet adjak a gyerekemnek?" kérdéseket és sokszor ledöbbenek, hogy sokaknál még mindig az Erzsébet, Mária, Ilona stb. nevek számítanak neveknek. A többi név az csak divatnév vagy túl cifra stb. névnek számít?

Elgondolkodtatott, hogy vajon ez 15-20 év múlva, amikor egy újabb generáció lesz anyuka/nagymama változni fog? Mert úgy gondolom a mostani nevekkel inkább az idősebb korosztály nem tud valamiért azonosulni.



2017. jún. 17. 20:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
anyóom=anyósom. Bocsi.
2017. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Én pl. nem tudok elképzelni egy 1 fogú öregasszonyt Tündének, vagy Krisztinának. Lehet, hogy ezek a nevek egy kislánynak jók, de arra is kell gondolni, hogy előbb-utóbb ők is megöregszenek."


Persze, hogy el sem tudod képzelni, mert nem ismersz olyt. Majd ha ismersz, akkor természetes lesz. Én pl. ismerek fogatlan szakállas Tünde nénit, soha egy percig se gondoltam arra, hogy juuuuj ez nem illik egy nénihez...

2017. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

De amúgy tök vicces, hogy itt feljött a Tünde is, meg a Csongor is.

Csongor és Tünde - 1830...

2017. aug. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Utolsó én is azt figyeltem meg, hogy most már a szülők igyekeznek visszanyúlni a múltba is ami a neveket illeti valamint a külföldi neveket is előnyben részesítik.

Az én ismeretségi körömben volt/van 3 Kitti, 5 Krisztina, 3 Tamás, 3 Norbert stb. Ők a most 30-40 évesek. Aztán vannak a nagyszülők Erzsébet, Mária, Zoltán, Sándor akik a 60-70 évesek.

De valahogy az az érzésem (főleg itt gyk-n tapasztalom), hogy megragadtak sokan ezeknél a neveknél.

2017. aug. 17. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!