Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ezek a nevek számítanak...

Miért ezek a nevek számítanak még "igazi neveknek"?

Figyelt kérdés

Olvasgatni szoktam itt a már unaolomig feltett "Milyen nevet adjak a gyerekemnek?" kérdéseket és sokszor ledöbbenek, hogy sokaknál még mindig az Erzsébet, Mária, Ilona stb. nevek számítanak neveknek. A többi név az csak divatnév vagy túl cifra stb. névnek számít?

Elgondolkodtatott, hogy vajon ez 15-20 év múlva, amikor egy újabb generáció lesz anyuka/nagymama változni fog? Mert úgy gondolom a mostani nevekkel inkább az idősebb korosztály nem tud valamiért azonosulni.



2017. jún. 17. 20:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%
Izabella egy régi név, nem újkeletű. Minden generávióban más a kedvelt és divatos. Màdból lesz tucatnév. 30-40 éve menő volt a Tímea, Szilvia, Mónika,Tamás, Nikolett stb.... 60 éve a Mária, Erzsèbet, Etelka Ilona. Bár az Ilona megint dívik. Több Iluskával találkozram játszótèren. Ugyanez az Emma. 70 ève menő volt, öreg mamik neve számomra, most pedig minden 3. kislány Emma. A divat örök körforgás.
2017. jún. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ezen nem is éri meg gondolkodni én is babat várok még nem tudom a nemet de ha lány lesz akkor Kornélia lesz ha pedig fiú akkor Gábriel, szerintem ezt döntse el mindenki maga mert azt úgy is te érzed hogy mi a megfelelő ,lehet az elején még nem mindenki tudja de idővel ez is ki alakul, abszolút nem érzek késztetést az iránt hogy Mária Legyen a lányom csak azért mert az milyen szép régi név. Ez olyan dolog mint a divat valaki követi valakinek pedig van saját ízlése! Nekem ez a véleményem le lehet pontozni :)
2017. jún. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
85%
Igen, de most újra divatos lett, ergo divatnév. Csak itt az oldalon naponta van róla kérdés. Bizony így lesz egy névből "divatnév". Az én gyerekeim neve is így járt, amikor adtam őket, még ritka volt, ma meg népszerű, mindegy, hogy régi-e eredetileg.
2017. jún. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én 37 éves vagyok, de olyan nevem van, ami most lett nagyon felkapott! Láttam, hogy többen leszólták, de én akkor is szeretem :) Viszont nekem tetszenek a régebbi nevek is, Éva, Veronika, Sára, Ilona, Borbála, Mária stb...
2017. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Mikor 4 eve megszuletett a kisfiam tudtam, hogy Csongor lesz es mindenki leszolt, hogy ez nem is nev, hat miert egetem a gyereket, miert nem az apja nevet kapja. Apuka kulonben Gyorgy, mindketten tudtuk, hogy nem akarjuk neki a Gyorgyot, mert nekunk nem tetszik, nem ezt szeretnenk adni a gyereknek. (Teszem hozza anyos jo ideig kisGyurikanak hivta az unokat.....)


A kislanyunk nemreg szuletett, o az Olivia nevet kapta , ezert is kaptunk hideget-meleget, de ezt jobban elfogadtak, mint aCsongort. Nem is ertem, nekik volt lehetoseguk elnevezni a gyereket nekunk miert ne lehetne azt adni ami nekunk tetszik.


Csongornak van egy ovistarsa , valami egetrengetoen furcsa neve van, mikor eloszor hallottam nem tudtam, hogy letezik az a nev, hogy Galamb (lany nev teszem hozza). Meglepodtem kicsit de ennyi volt, nem fogom a szuloket leszolni ezert.

Enigy vagyokvele mindenki tudja mit szeretne, mi ugyvalasztottunk, hogy felnott korban es illo legyen a nevuk ennyi . :)

2017. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

15#

Nem tudom mi bajuk van a Csongor névvel. Szerintem szép.

A Zsombor is tetszik. :D

2017. jún. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%
Az Izabella nem divatnév szerintem bar egyre tobben adjak. Lehet h az lesz
2017. jún. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg ízlés kérdése, kinek mi tetszik, ha minden név tetszene az embereknek az is baj lenne szerintem.

Én 5 és 2 éve szültem a fiaimat, Koppány és Miksa, megoszlottak a vélemények. Sokan leszóltak a nevük miatt, mit képzelek magamról hogy szegény gyerekkel kiszúrok.

Mindig is úgy neveltek ne érdekeljen más véleménye és így is van.

Úgy egyéniség mindenki, hogy más az ízlése. :)

2017. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

22 éve az en nevem sem volt divatnev, sot sokan csúfoltak. Ma mar sok lány kapja. Ez a Lilla!

Szval minden kornak megvan a maga divatnév tábora

2017. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen,15-20 év múlva nekünk lesznek furcsák az akkori nevek,és a mini törzsőrmesterek,mint anyóom is,akkor is feljogosítva érzik majd magukat,hogy megmondják neked a tutit. Most is azok csinálják.

Csak hogy a második kérdésedre is válaszoljak :)

2017. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!