Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ezek a nevek számítanak...

Miért ezek a nevek számítanak még "igazi neveknek"?

Figyelt kérdés

Olvasgatni szoktam itt a már unaolomig feltett "Milyen nevet adjak a gyerekemnek?" kérdéseket és sokszor ledöbbenek, hogy sokaknál még mindig az Erzsébet, Mária, Ilona stb. nevek számítanak neveknek. A többi név az csak divatnév vagy túl cifra stb. névnek számít?

Elgondolkodtatott, hogy vajon ez 15-20 év múlva, amikor egy újabb generáció lesz anyuka/nagymama változni fog? Mert úgy gondolom a mostani nevekkel inkább az idősebb korosztály nem tud valamiért azonosulni.



2017. jún. 17. 20:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Én sem tudok azonosulni sok mai névvel, pedig nem vagyok nagyszülő. 15 éves vagyok. Ocsmány és ellenszenves név számomra a Kira, Mia, Amina, stb..Nem szeretem a cigányos vagy arabos neveket. Ezerszer inkább egy Ilona. Megjegyzem az Ilona több országban is divatos a mostani kislányok között. A magyar sosem értékelte, ami sajátja. Nem hiába tart, ahol.
2017. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Ez általánosítás... Igen vannak akik odaírják ezeket a neveket

De mások meg a Miát, Kiarát, Leonát írják, és azért az ilyen neveket írók vannak többségben lassan.


Egyébkén meg mindenki olyan nevet ad amilyet akar, és ami neki tetszik. Ha én Erzsébetnek akarom nevezni a gyerekem, akkor is ez lesz a neve ha le ósdizzák(mint általában). De ugyan ez a helyzet, ha én Kiarának akarom nevezni akkor meg úgy nevezem, hiába jönnek azzal hogy ez divatnév még cigányos.


Olyan úgyse lesz, ami mindenki ízlésének megfelel, a lényeg hogy a szülőknek és majd a gyereknek tetsszen, akármi legyen is az. Nincs olyan név amibe ne lehetne belekötni.

2017. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%
Én pl. nem tudok elképzelni egy 1 fogú öregasszonyt Tündének, vagy Krisztinának. Lehet, hogy ezek a nevek egy kislánynak jók, de arra is kell gondolni, hogy előbb-utóbb ők is megöregszenek.
2017. jún. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%

Szia

Nos, kezdjük rögtön ott h ennyi erővel azon is vitázhatnánk es agyalhatnánk , hogy ki miért szereti a csirket de a masik miert a disznohust eszi...kb ennyi ertelme van, kinek a Pap kinek a Papné...

Szóval ezert.:)

Nekem egyébként van olyan régies név , ami tetszik és ujak kozt is van. De van amelyik regies nevtol kiráz a hideg pl a György meg a Judit.. ( bocsi ha valakit így hívnak nem szeretnék bántódast) de meg ezek is jobbak Zoénál, Hannánál, Kiránál ,Dzsesszikánál és Bencénél meg Benettnél stb.

Szóval ennyit errol neked az ujabb nevek tetszenek míg masnak a régiek így kell lennie. Így izgalmas a világ , hogy nem vagyunk egyformák!! Ennyi erővel más kerdezhetné neked mért nem tetszik az Erzsébedt és Antal , Janos stb nevek

2017. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, nem életkor kérdése feltétlenül, inkább a toleranciáé.

Nekem sem tetszik sok név, lehet az modern, vagy régi, de nem szólom le őket, csak másikat választok. Inkább az a baj, hogy ezeknek az embereknek valamiért nem mindegy, hogy ki milyen nevet ad a saját gyerekének. Divathullámok jönnek-mennek, ez van.

2017. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nekem teljesen mindegy ki milyen nevet ad a gyereknék. Van régi név is ami tetszik és mai divatos is. Nálam a hangzása és a vezetéknévhez passzolása a fontos nem az, hogy most mennyire divat vagy hagyományos név.

Nyilván kinek a pap kinek a papné. Régen is voltak úttörők akik új névvel próbálkoztak.

De általában tényleg az a tapasztalatom, hogy az idősebb korosztály az aki ragaszkodna az általuk megszokott névhez. Ezért gondolkodtam el, hogy vajon a mi generációnk majd a Hannákhoz és Bencékhez fog ragaszkodni, vagy mi már megszokjuk azt, hogy annyi féle-fajta név van, hogy nem fog érdekelni "melyik korból" választanak.

2017. jún. 17. 20:31
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Én viszonylag fiatal vagyok, de jobban tetszenek régebbi, vagy hagyományosabb nevek, mint a most népszerűek, vagy divatnevek.


Tehát ez szerintem nem kor, hanem ízlés kérdése. Mondok egy példát. Nővérem tavaly szült ikreket, a kislány Lilla Róza a kisfiú András Márk lett. Erre mikor anyukánk megtudta mi lesz a nevük, kifakadt hogy ne égesse már a gyerekeket ilyen divatjamúlt névvel, most a külföldi nevek a menők:-D

2017. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

En vagyok aki írta Kinek a pap kinek a papné.

Értem mire gondolsz.

Én azért leírom, h en 22 voltam , mikor a lányom szuletett ő Izabella lett

Fiam pedig Endre :) szval szerintem a stilus es tetszés nem kor kerdese. :)

2017. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#8 - igen erre gondoltam. Te is úgy adtad ami tetszett. Izabella egy inkább most divatnév az Endre meg egy régebbi név. Egyszóval mindegy volt, hogy melyik "kategóriába" tartozik.
2017. jún. 17. 20:45
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Az Izabella egyáltalán nem most divatnév. Legalábbis Erdélyben nem. Ott már a dédanyám korosztálya is viselte.
2017. jún. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!