Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeid ellátásában (vigyázá...

Gyerekeid ellátásában (vigyázás, oviba cincálás stb. ) mennyire számíthatsz a szüleidre, vagy egyéb rokonokra, barátokra a mindennapokban? (többi lent)

Figyelt kérdés

Dolgozol?

Esetleg tanulsz a gyerekek/kisbaba mellett?

Vagy Gyesen vagy, de néha jó egyedül?

Van segítséged?

Ha nincs segítséged, hogyan oldod meg? Szuperanya vagy?


2010. máj. 5. 16:50
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Szia 18.09! :-)

Igen, most alszik, gyorsan be is vágtam magam a szgép elé.


Hát, ez megint az én "fogyatékosságom", de nekem minimum fél óra, míg ráhangolódom a tanulnivalóra, aztán mire belemelegednék, már vigyorog rám a gyerek, azzal az "anya, nézd, újra ébren van a te kicsikéd, újult erővel itt vagyok, végre újra van játszótársad!" vigyorral... :-) Olyankor amúgy megzabálom azt az álmoskás kis pofiját. :-)


Persze, igyekeztem én minden háztartási melót megcsinálni, amíg ébren volt, de amíg kisebb volt, egész nap le sem tudtam tenni. Amint lefektettem -ordított! (Azóta kiderült nála egy kis betegség, aztán utánajártam a neten, és azok a kisbabák, akik ezzel küzdenek, általában szintén jobban szeretnek függőlegesebb helyzetben, ölben lenni, szóval lehet, hogy ez volt a gond - rosszul érezte magát fekve)


Most meg... ne tudd meg -valamelyik nap le is fotóztam, mit művelt a lakásban, míg én főztem... Persze, folyamatosan figyeltem, de hagytam, örültem, hogy elvan magában egy órácskát, és nem a lábamban csimpaszkodva könyörög, hogy vegyem fel, amíg én kavargatom a kaját a tűzön...


Szóval ma már ott tartok, hogy összeomlott minden. Alaposan kitakarítok, és kb. fél napig van rend és tisztaság.

Más anyukák meg olyan happyk! Térülnek-fordulnak, minden tüchtig körülöttük, vidámak.

Én meg mint a mosott sz@r.


Pedig én is imádom a gyerekeimet, nem tudnék élni nélkülük, és annyira rossz anya nem voltam régebben, mert a nagyobbik gyerekem színötös tanuló, rengeteg barátja van, a tanárai állandóan csak szuperlativuszokban beszélnek róla.


18.09, köszi, hogy próbálsz tanácsot adni, nagyon aranyos vagy, és igazad is van, csak valami miatt hiányzik belőlem mostanában a "tenniakarás", vagy fene tudja mi, lehet, csak egy seggberúgás kéne... :-)


Te meg a szorgalmi időszak közepén kipottyantottad a gyerkőcöd, aztán hazamentél, vágtál egy kis fát, most meg majd mész vizsgázni??? Téli vizsgákat meg a szülőszobából csináltad, vagy mi??? :-D Oké, külföldön tanulsz, nem tudom melyik országban, de gondolom ott is vannak téli vizsgák, nem?

(Még mindig marslakónak tartalak, ezen már nem változtatsz. :-D)


Amúgy normális vagyok :-) Orvosi szempontból legalábbis.


Na jó, csinálom a dolgom. Megpróbálom összekaparni magam. Valahogy.

2010. máj. 6. 13:30
 22/23 anonim ***** válasza:

Én vagyok az egydülálló anyu. Hát nem könnyű kicsik mellett tanulni, az már egyszer biztos. De ha egyszer muszáj, akkor muszáj. Én éppen ma írtam egy sz*r vizsgát, szóval júniusban még tuti uv, de hát ez van.

Nekem ez a második félév eléggé szívás volt, mert ki tudja miért, a kisfiam kb. két hetente beteg volt, alig tudtam bemenni (csodálom, hogy engednek egyáltalán vizsgázni, még csak nem is kérdezték, hogy miért csak párszor szerepel a nevem a katalógusban), így egy csomó dologról lemaradtam. Még egy kutatást is össze kéne rittyentenem huszadikára, az szerintem nem fog sikerülni, szóval az a szeminárium majd jöhet jövőre is :S De annyira nem izgatom magam rajta, mert jövőre kezdek mégegy szakot, ezért az elsőt egy évvel el kell húznom, hogy kb. egyszerre végezzek a kettővel.

Különben átérzem a problémádat, én is hasonló vagyok, ha leülök tanulni, akkor először én is minden mást csinálok, aztán végre rászánom magam, fél óra múlva meg pufff neki ébren is van a törpicsek. Mondjuk holnap bölcsizik én meg itthon leszek egész nap, lehet készülni a hétfői vizsgámra. Hát ennyi a könnyebbség, hogy már két és fél éves és van bölcsi. Már persze amikor nem beteg. A téli vizsgaidőszak amúgy az igazán nagy szívás szerintem, mert közben ott a Karácsony, azért arra csak készülni kell meg minden.

2010. máj. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

:-)

Jaj, ne is mondd a téli vizsgaidőszakot... De régen volt már felszabadult Karácsonyozásom! Hú de jó lesz, ha vége lesz ennek a sulinak. Soha többé iskolapad.

2010. máj. 6. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!