Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, a párotok mennyit és...

Anyukák, a párotok mennyit és mit segít nektek a baba ellátásában? Magától teszi, vagy csak kérésre? Van olyan amit nem vállal be, vagy ti nem hagyjátok?

Figyelt kérdés
Mennyi idős a baba?
2009. aug. 30. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjem mindent tesz, kérdés és kérés nélkül is, ha itthon van. Együtt fürdenek este is :) Egyet nem vállal, nem pelenkázza, azt még sosem csinálta. Mondta, h azt nem, mert ő azt nem szeretné. (9 hónapos és lányunk van)
2009. aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Etet (kérésre, cumisüvegből, kiskanállal), fürdet (magától, de nem krémez).

Nem pelenkáz, meg úgy általában nem csinál meg olyan dolgokat, aminek köze van a pisihez, kakihoz, kenőcsökhöz, stb. Ha alszik nem képes felkelni, ha sír, inkább a fejére húzza a párnát. Általában keveset segít, akkor is kérésre, nem csak a baba körül (porszívózik, kitereget, unszolásra, de nem mosogat, törölget, meg semmi, mert nem akar tisztítószerhez érni), viszont imádják egymást, játszanak, nevetgélnek, sétálnak.

2009. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 2. vagyok. 9 hós a fiunk.
2009. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Segít muszáj rájött hogy ha nem akkor rá már nincs energiám :-D De nekem már 2éves lányom és 7 éves fiam van.
2009. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent segít, önként, de ha nem jut eszébe, akkor én szólok, ha igénylem a segítséget és rögtön csinálja. Mindent vállal, éjjel is felkel, ha szükség van rá (mivel ő reggel megy dolgozni, értelemszerűen próbálom ezt minimalizálni...), pelenkáz is, satöbbi, tehát tényleg mindent. Közös gyerekek, közös feladat.

Amikor ő dolgozik, akkor én is folyamatosan "dolgozok" a gyerekekkel, tehát ha hazajön, neki sincs semmittevés, mivel nekem sincs. Ha fáradt, szól, alszik egyet pl. délután. Ha én avgyok fárdt, akkor addig ő a felvigyázó.

Szerintünk ez így van rendjén.

Vendésgésben sem szégyenlős, ott is ő pelenkáz helyettem.

2009. aug. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is sokat segít, néha magától, néha kérésre. Tegnap vendégeink voltak, ő főzött és este el is mosogatott, mos, tereget, porszívózni nem szeret, az csak kérésre megy, ablakot sem szívesen pucol, de megcsinálja, ha kérem port töröl, persze "cserébe" megkapja amit szeretne: picit aludni délután vagy gépezni, esetleg lemenni a haverokkal pókerezni. Bár ezeket akkor is megteheti, ha nem segít.

A picinél is sokat segít, esti rituálé az övé, megfürdeti, pelenkázza, felöltözteti, mókáznak míg én elkészítem a tápszert, megeteti, büfizteti, dumálnak, játszanak és elaltatja. Csak akkor nem pelenkázik, ha a gyerek háta közepéig ér a motyó, akkor én jövök.

Ő hajnalban kel, 3-4 között, de pl ma éjjel is felkelt vigasztalni, a kisfiunknál fél 2kor eltört a mécses és iszonyú ordításba kezdett. Kiszaladtam tápiért, mire bementem, már a karjában volt a pici és nyugtatgatta.

Persze, ha nagyon nem bírja, kimehet a másik szobába aludni. Ezzel nincs gond.

2009. aug. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent megcsinál, magától is, társaságban is.

Igyekszem tehermentesíteni, mert hajnalban kel és késő estig dolgozik, de a hétvége az övé, szombat az apás napunk, olyankor nekem van kimenőm.

Fodrász, barátnők, akármi.

Mindenhova együtt megyünk, éjjel is felkel a gyerek egyetlen nyikkanására is.

Szuper apuka!!!

2009. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem nagyon segít,néha elmosogat és leviszi sétálni,de nagyjából ennyi.Inkább csak kérésre tesz meg valamit.Persze szereti a kicsit,de inkább lefekszik a TV elé,mint hogy vele foglalkozzon.11 hónapos a baba
2009. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon keveset:( Rá kell szólni, hogy foglalkozzon a fiával, ebben abban segítsen. Mondjuk még kicsi csemeténk, nem meri úgy birizgálni, mint az anyúúúúúúú, meg még anyóséknál vagyunk, így nekem is csak a pici a dolgom kevésbé strapálódok le. Ha már nem itt leszünk, akkor már Ő is aktívabb lesz, hogy rá is legyen energiám. Mert ugye szereten Nőnek is látni:D
2009. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem még nincs babám,de már pocakos vagyok. Az én párom azt mondja mindenben fog segíteni,és szerintem is nagyszerű apuka lesz! Mindig is segített nekem,míg nem voltam terhes akkor is. Takarít,és remekül főz szerintem jobban mint én!
2009. aug. 31. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!