Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeid ellátásában (vigyázá...

Gyerekeid ellátásában (vigyázás, oviba cincálás stb. ) mennyire számíthatsz a szüleidre, vagy egyéb rokonokra, barátokra a mindennapokban? (többi lent)

Figyelt kérdés

Dolgozol?

Esetleg tanulsz a gyerekek/kisbaba mellett?

Vagy Gyesen vagy, de néha jó egyedül?

Van segítséged?

Ha nincs segítséged, hogyan oldod meg? Szuperanya vagy?


2010. máj. 5. 16:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%
Nem fog belehalni ha nem veszed mindig fel. Egy kis sírástól nem lesz semmi baja és ha megszokja neked is több időd lesz. Amúgy meg ha annyira nehéz akkor védekezni kellett volna amíg tanulsz vagy a tanulást későbbre halasztani.
2010. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Nikcsi ***** válasza:

Szia!


Mint ahogy mar irtak elottem, tenyleg csak szervezes kerdese az egesz, valamint nem szabad hagyni hogy osszecsapjanak a hullamok a fejed folott, sajnalni magad meg plane nem. Tudom mirol beszelek, nalam megvolt minden fazis.

Ket fiam van 18 es 2 es fel honaposak. Kulfoldon elunk, igy segitsegunk sincs. Az elmult ket evben ketszer koltoztunk, lakast ujitottunk fel, szultem ket gyereket, ket szules kozt reszmunkaidoben dolgoztam es meg mindig elek. :) Nem vagyok szuperanyuka, csak teszem a dolgom. Most itthon vagyok veluk, parom 11-21-ig dolgozik, jovoheten kezdem a jogsit.

En nagyon kovetkezetesen nevelem gyerekeim, igyekszem nekik mindent megadni elsosorban magambol, de azert vannak hatarok. Nagyobbik fiam, tok jo eljatszik magaban, tudatosan szoktattam erre. A nap bizonyos szakaszaiban tudja hogy anya most mast csinal, o eljatszik korulottem, ott ahol eppen vagyok, es delutan megyunk jatszoterezni, jatszunk. Amikor a pici alszik akkor altalaban vele foglalkozom, vagy hazimunkazom. A picivel mondjuk makom van, nagyon nyugodt baba, atalussza az ejszakakat. Egy ev mulva sokkal konnyebb lesz, mert szepen eljatszanak majd egyutt. Valamit meg megtanultam az elmult evekben, amit ma megtehetsz azt ne halaszd holnapra. Minden nap csinalj egy kicsit, ne hagyd osszegyulni a dolgokat es akkor valamivel konnyebb.

2010. máj. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

18.09-es vagyok. Nekem csak pár hét múlva lesz szesszióm, de mindemesetre köszi a lemarslakózást! :) Engem ne hasonlíts magadhoz, mert:

1. a kisfiam sokkal kisebb, mint a tiéd, ha nagyobb volna, minden bizonnyal kevesebbet aludna és még több foglalkozást igényelne

2. Végtelenül jó gyermek, nem is tud kézben elaludni, csak ha nagyon nyűgös, egy kezemen meg tudom számolni, ez eddig hányszor fordult elő, talán 3*

3. Rengeteget alszik, ha ébren van, hosszú ideig játszik egyedül az ágyra szerelhető játékokkal és a babatornáztatóban

4. Iszonyú mázlista vagyok, mert halasztani akartam volna évet, de nem engedte a vezetőség, inkább beengednek olyan vizsgára is, amelyen egész félévben/évben nem láttak, éppen ezért nem is nagyon járok az órákra, hetente egyszer, ha látnak

5. azt tanulom, amit 5 éve dolgozok, sok újat nem tudnak mutatni, így amíg dolgoztam szó szerint (nem vicc) 2 napot tanultam egy-egy vizsgára, és 4-5-ösnek megfelelő osztályzatot kaptam (nem Magyarországon élek), ha 1 napot sikerült tanuljak, akkor kaptam 2-3-ast. Most a gyerek mellett majd valszeg 4-5 napot fogok tanulni. Sajnos még nincsenek meg a kurzusaim, szóval nem tudom, mi is a tananyag, így még egyáltalán nem tanulok :)

Hétvégén az apja is tud a gyerekre vigyázni!

Szóval, összegezve óriási szerencsém van, így mertem bevállalni ezt az évet az egyetemen.

Egyedüllétet nem igénylek, örülök a kisfiam társaságának.

2010. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ti akkor is mindnyájan marslakók vagytok, vagy csak elraboltak Titeket a földönkívüliek, aztán vénásan kaptátok a hatalmas energiakoktélt... :-) Másra nem tudok gondolni.


18.09! De igenis marslakó vagy, ne is próbáld tagadni! :-D


Hú, valaki a hozzászólók közül kérdezte, hogy miért nem védekeztem, amíg suliba járok. Hát pontosan azért, mert azt hittem, sokkal könnyebb lesz ennél! Mellesleg én már "öreg" vagyok, kezdtem kifutni az időből. A nagy gyerekem mellett is folyamatosan tanultam valamit, de valahogy más volt akkor minden.


Most valahogy SEMMIRE sincs időm. Reggelente felkelni is alíg bírok.

A babám meg nagyon-nagyon kizsákmányoló típus :-D. Imádom amúgy, egy kis angyal, csak épp nagyon ragaszkodó és már pár hetesen is képes volt másfél órát sírni csak azért, hogy vegyem föl. (Pontosabban én bírtam addig, mert ő tovább is bírta volna szuflával... Ennyit a szoktatásról.) Lehet, hogy nekem nincs elegendő akaraterőm, tudom.


Totál befuccsoltam. :-)

Belátom.


Le a kalappal előttetek.

2010. máj. 5. 22:42
 15/23 A kérdező kommentje:

17.04!

Igen, ezzel én is ugyanígy voltam, nem éreztem teljesnek az életemet második gyerek, azaz kistestvérke nélkül. :-) Aztán nem is bánom, mert a nagytesó teljesen odavan a kicsiért és viszont.

És boldoggá tesz a tudat, hogy ha már mi az apjukkal nem leszünk, ők ott lesznek egymásnak. :-)

2010. máj. 5. 22:50
 16/23 anonim ***** válasza:

megint 18.09-es

a kérdésedre válaszolni elfelejtettem okfejtésem közepette. Szóval valószínűleg nappal fogok tanulni, addig, míg Picuri alszik, mert éjszakázni nem birok, este meg, amikor Apa is itthon van, őt is el kell látni, meg utálok rá várni bármivel (ágyvetés, mosdás), olyan, mint valami lassított felvétel :D


Nálam sem szoktatásról volt szó, az én babám valahogy „így alakult”. Császáros voltam, és nem bírtam sokáig emelni, így mindíg letettem magam mellé, és beszéltem hozzá, énekeltem neki. Most is nagyon szeret az ölemben lenni, de ugyanúgy szereti azt is, ha leteszem és melléülök. Énekelünk, mondókázunk, tornázunk, forgolódik stb., nagyon élvezi, hogy csak vele foglalkozok. Ki is fárad bele rendesen.

Szóval sajnálom, de még ötletet sem tudok adni, hogy mit csinálj a babáddal, hogy nyugtod legyen tőle. Annyit azért elmondok, hogy szerintem egy jól kialudt éjszakával másnap reggel többet érsz, mint éjszakázások hosszú sorával.

2010. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

18.09!

Ja, igazad lehet, látod, most is itt vagyok, ahelyett, hogy írnám a beadandómat, pedig elméletileg azzal az ürüggyel ültem gép elé.

De az agyam kong az ürességtől. Szemeim leragadnak. :-)

Lehet, tényleg lefekszem inkább, jobban járok.

Csak holnap napközben, mig pötyögök, a babám itt fog állni megint mellettem és kapaszkodni a pólómba -el sem mozdul tőlem, és csak néz rám szemrehányó tekintettel... Meg próbál fölmászni az ölembe. Én meg nem tudok koncentrálni. :-)



Hát, mindenkinek köszönöm a hozzászólást! :-)

2010. máj. 5. 23:01
 18/23 A kérdező kommentje:

17.53!

Ó, én elfogadnám a segítséget, csak épp nagyon ritkán adódik.

A férjem még az, akinek ezen a téren rengeteget köszönhetek! Ő e tekintetben igazi társ és apa.

2010. máj. 5. 23:05
 19/23 A kérdező kommentje:

17.56!

Egyedül nevelni gyereket -na az se piskóta...

2010. máj. 5. 23:06
 20/23 anonim ***** válasza:

18.09-es vagyok, szia! Elb...sztam, esik az eső, nem tudok egyetemre menni, mert a kicsit nem viszem ki esőben...

Mi lenne, ha mindent, amit meg tudsz csinálni (főzés, takarítás) addig csinálnál, míg a picinyed ébren van, és a beadandókat mind akkor írnád, ha ő már alszik? csak alszik valamennyit, nem?

2010. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!