Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Talán tagadjam le a gyerekeime...

Talán tagadjam le a gyerekeimet az állásinterjúkon, hogy végre felvegyenek valahová?

Figyelt kérdés
5 éves ikreim vannak. Eddig olyan betegesek voltak, hogy a nagyszülők nem vállalták őket, a bébiszittert meg 2 gyerekre nem tudtuk volna kifizetni. Nem volt más választásom, mint otthon maradni. Szeptember óta állást keresek. Mivel az önéletrajzomban direkt nem írom bele a családot, szinte mindenhová behívnak interjúra. De amint meghallják, hogy gyerekeim vannak, vége mindennek. Hiába mondom, hogy a nagyszülők vállalják őket, most hogy úgy tűnik, kinőttek a betegségekből. Sehova nem vesznek fel.Mindenhová behívnak interjúra, ahova csak beadom, szóval nem a végzettségem, vagy a gyakorlatom a gond.Egyértelmű, hogy az 5 év otthon és a 2 gyerek a probléma. Mit csináljak? Talán tagadjam le a gyerekeimet, hogy végre felvegyenek valahová?
2016. dec. 12. 10:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
32%
pont azt pontozzák le, aki piacképesés hívogatják a munkáltatók. bizti haszontalan a válaszom.röhej..
2016. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

8-as:

Egy felnőtt ember ne "tetszikeljen" hivatali viszonyban. A végén még amiatt nem veszik fel, mert nem képes kulturált felnőtt ember módjára magázódni.

2016. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is fordítva ülsz a lovon, kedves kérdező. Hiszen csak írnod kellett valamit az önéletrajzodban arra az 5 évre is, nem? Mi szerepel akkor Nálad arra az időszakra? Szerintem sokkalta egyszerűbb, tömören, velősen, tényszerűen beírni az ikreket, mint az otthonlét okát és határozottan jelezni, hogy a jövőben a felügyeletük minden eshetőségben (betegség, túlóra etc...) biztosan megoldott. Nincs értelme ezt elhallgatni már a CV-ben sem, hiszen az interjún úgyis kiderül. Most avval látod, nem vagy előrébb, hogy mindenhova behívnak, de sehova nem vesznek fel. Sokkal egyszerűbb, ha eleve csak olyan helyre hívnak interjúra, ahol nem gond első nekifutásra az otthon töltött 5 éved és a gyerekek sem (a vállalt feltételekkel persze, miszerint megoldott a felügyeletük). Lehet, hogy tovább tart, míg egyáltalán behívnak bárhová is, de akkor már legalább kizárólag olyan helykre, ahol nem jelent mindez hátrányt. Ha nem akar gyerekest, többgyerekest, munkából hosszan kiesőt, akkor a személyes varázsoddal sem győzöd meg, esetlegesen még rosszul is veszi, hogy ez csak az interjún derül ki. Jobb nyilt lapokkal játszani és időt spórolni mind a HR-esnek, mind magadnak. Nem egyszerű az biztos, de korrekt CV-vel, megfelelő képesítéssel menni fog az, mégha persze sokkalta több időbe is telik.
2016. dec. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem sincs beírva gyerek de ha megkérdezik nem tagadom le ,de mindig közlöm hogy van ki segitsen ha kell .

És hr válogatja tetszesz e vagy nem,én volt hogy munkaközvetitön keresztül jelenkeztem ,egy céghez igy nem vetek fel nem tetszetem 20 éves hr nek, munkaközvetitön később megtaláltam az adott cég állás hirdetését cég saját honlapján jelentkeztem felvetek egyböl .

2016. dec. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!