Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » HA én meghalok ki neveli a...

Zsír Áf kérdése:

HA én meghalok ki neveli a gyerekeimet? Apa, vagy a bátyám is magához veheti?

Figyelt kérdés

Nincs semmi bajom és nem is készülök utazni...

De az ördög nem alszik...

Egyedül nevelem két gyerekemet, egyiket apa elviszi rendszeresen (7 éves lány), de a másik gyerek nem kell neki (1,5 éves kisfiú) 6 hónapos terhes voltam mikor azt mondta, hogy nem kell neki csak egy gyerek és elhagyott minket. Azóta szülői segítséggel, de teljesen egyedül nevelem őket. Havi gyerektartást rendszeresen utalja. Bár a leányzó mindig ápolatlanul, büdösen kerül haza, és volt kórházban is apja miatt. Nem adja be a gyógyszert, ha beteg, és nem itatja-eteti megfelelően stb.

Kérdésem, ha velem valami történik, meg tudom akadályozni, hogy magához vegye a gyerekeket? Főleg a picit nem akarom, hisz nem is kell neki... Bár a lány nagyon is kellene neki... A bátyáméknál jó helyük lenne. Lehet így végrendelkezni? Van ilyen?



2016. jún. 11. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen, lehet. TErmészetesen ügyvéd vagy közjegyző is kell hozzá, hogy hivatalos legyen.
2016. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem igazán. Első körben ugyanis a szülő az, aki a gyerek nevelésére jogosult. Elvileg lehet tenni a gyamhivatalnal egy gyamkijeloles nevű nyilatkozatot, amiben arról rendelkezel, hogy halalod/betegséged esetén mit szeretnél, ki gondoskodjon a gyermekről. Ha a másik szülő felügyeleti jogát nem szüntették meg, márpedig ilyen nem történt, ha van lathatas, akkor a nyilatkozatnak csak úgy van értelme, ha azt ő is jóváhagyja. De a nyilatkozat nem kötelező érvényű, a gyamhivatalnal minden esetben felül vizsgálja, hogy van e másik szülő, illetve hogy a kijelolt személy alkalmas e a feladatra. Nálad kizárt, hogy ne az apanal helyzzek el a gyerekeket - max akkor nem, ha ő nem akarja.
2016. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Itt a torveny:


gyámrendelés


Közös szabályokat tartalmaz, a hagyományos gyámra és a gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló kiskorú gyámjára vonatkozóan.


4:223. § [Gyámság alatt álló kiskorú]


Az a kiskorú, aki nem áll szülői felügyelet alatt, gyámság alá tartozik.


18.1.Feltételei


Szülői felügyelet hiánya:


mindkét szülő meghalt

mindkét szülő felügyeleti jogát a bíróság megszüntette

mindkét szülő felügyeleti joga szünetel.

Amennyiben csak az egyik szülő hal meg, vagy csak az egyik szülő hal meg, vagy csak az egyik szülő szülői felügyeletét szüntette meg a bíróság, vagy az szünetel, a másik szülő szülői felügyeleti joga feléled: gyám rendelésének nincs helye.

2016. jún. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Az apához kerülnének,bár nem tudom a kicsi kellene -e neki...:( kár ezen agyalni,remélem hosszú életed lesz,jó egészségben!
2016. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Első körben az Apáé lesznek a gyerekek.Amennyiben végrendelkezel,talán felülvizsgálják,de addig is Apukánál lesznek.
2016. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha a bátyád jelzi a gyámügynél, hogy ő szeretné a gyerekeket nevelni, és főleg, ha bizonyítani tudja valahogy, hogy az apa már a láthatások alkalmával sem gondozta megfelelően a gyerekeket (illetve az egyikkel kapcsolatot sem akart tartani), meg hogy veszélyeztette is (kórház), akkor foglalkozni fognak a dologgal, de a kimenetele még így is kérdéses.

Mondjuk jó lenne, ha lenne valami hatósági, írásos nyoma már most annak, hogy az apa milyen felelőtlen módon áll a saját gyerekéhez.

2016. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

kinél van most a felügyeleti jog? ha nálad, akkor nem fogják csak úgy apukához helyezni. Emiatt érdemes a gyámügyön nyilatkozni, ha veled bármi történne, addig is, míg megállapítják, hol a legjobb a gyerekeknek, te szeretnéd, ha apukád/bátyád vigyázna rájuk. Ha lemegy a vizsgálat, akkor pedig nyilván oda kerülnek, ahol a gyámügy megítélése szerint a legjobb nekik (valszeg ott maradhatnak, ahova te eredetileg 'kérted'). Ha ilyen nincs, akkor ha veled bármi van, ideiglenesen elhelyezik őket nevelőszülőknél, míg lemegy a vizsgálat és kiderül, hogy ki a legmegfelelőbb személy a gyerekek nevelésére. Csak úgy nem adják oda őket az apának, hisz előtte nem véletlenül nem vele éltek. EZ AKKOR VAN, HA CSAK A TIED A FELÜGYELETI JOG.


Ha közös a felügyelet akkor nincs miről beszélni, akkor apukához mennek.

2016. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy ott a törvény, amiben világosan le van írva, hogy nincs igazad, utolsó, de ne zavarjon.
2016. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pénteken majdnem matrica lettem egy autó szélvédőjén. Ugye nem kell mondanom, hogy megijedtem. (no nem azért mert meghalok, hanem a gyerekeim miatt...)

2016. jún. 12. 22:29
 10/10 anonim ***** válasza:
ne zavarjon, hogy gyermekjólétis vagyok, és tudom, hogy hogy megy ez a gyakorlatban ;)
2016. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!