Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Talán tagadjam le a gyerekeime...

Talán tagadjam le a gyerekeimet az állásinterjúkon, hogy végre felvegyenek valahová?

Figyelt kérdés
5 éves ikreim vannak. Eddig olyan betegesek voltak, hogy a nagyszülők nem vállalták őket, a bébiszittert meg 2 gyerekre nem tudtuk volna kifizetni. Nem volt más választásom, mint otthon maradni. Szeptember óta állást keresek. Mivel az önéletrajzomban direkt nem írom bele a családot, szinte mindenhová behívnak interjúra. De amint meghallják, hogy gyerekeim vannak, vége mindennek. Hiába mondom, hogy a nagyszülők vállalják őket, most hogy úgy tűnik, kinőttek a betegségekből. Sehova nem vesznek fel.Mindenhová behívnak interjúra, ahova csak beadom, szóval nem a végzettségem, vagy a gyakorlatom a gond.Egyértelmű, hogy az 5 év otthon és a 2 gyerek a probléma. Mit csináljak? Talán tagadjam le a gyerekeimet, hogy végre felvegyenek valahová?
2016. dec. 12. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ne tagadd le őket, mert gyermektelen nőként még kisebb az esélyed. Akkor azért nem vesznek fel, mert nemsokára szülni fogsz. Nem az a legnagyobb probléma, hogy van két 5 évesed, mert ők már nagyobbacskák, hanem az, hogy nő vagy és ráadásul 5 éve nem dolgozol.
2016. dec. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%

Az a minimum hogy beirod az oneletrajzba a gyerekeket!


Persze hogy elhajtanak.

2016. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

anno mikor munkát kerestem, engem meg mmindenhova azért hívtak be, mert gondolták éhbérért is mindent elvállalok, mert gyedből gyesből nem lehet megélni. Már az elején megírtam, hogy van gyerek és pl közalkalmazotti állásinterjút tekintve, láttam ahogyan jegyzeteltek az inetrjú alatt az önéletrajzomra rólam és kiemelt nagy betűkkel, felkiáltójellel írták rá, hogy bébiszitter van. amit nem győztem bárhol kihangsúlyozni a bérigényem mellett is, nehogy már a napi fizetés kevesebb legyen, mint amit a szitternek adok.


egész életemben nem hívtak be annyi interjúra mint gyed gyes alatt.

csak az a tapasztalatom, hogy a legolcsóbb munkaerőnek számítok, ezért az előny...szóval mert más annyiért nem vállalná el, de a csóró anyákban bíznak.


én inkább azért találtam nehezen állást, mert nem hagytam magam kihasználni. Tudod mikor fogok dolgozni no 100-140 ezerért napi 10 órákat, plusz szombat, hiába állami cég, meg nyugdíjas állás..

2016. dec. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Szakmai önéletrajzba biztos nem írnám bele a gyerekeimet. Az állásinterjún, ha szóba kerül, akkor nem tagadnám le.
2016. dec. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
*szóval ha betegség esetén szitter vigyázna a gyerekre, nem érné meg dolgoznom, ha a fizetésemnél többe kerül a szitter. ezért is emeltem ki ezt is
2016. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
*én az ön.rajz alján említettem csak annyit, hogy gyeden/gyesen vagyok
2016. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

"Szakmai önéletrajzba biztos nem írnám bele a gyerekeimet"


es akkor mivel magyarazod hogy evekig nem dolgoztal?


Ne hulyeskedjetek mar, az a minimum hogy az ember nem kamuzik az oneletrajzban es a motivacios levelben. Igenis meg kell emliteni a gyerekeket, es nyugodtan be lehet irni hogy a gyerekfelugyelet megoldott.


Ezzel mindenkinek egy csomo idot megsporolsz, aki nem akar gyerekest az nem rabolja az idejet azzal hogy behiv feleslegesen, neked sem kell feleslegesen interjura jarni.


Lesz olyan is akinek nem lesz gond a gyerek.


Nem is ertem hogy ez miert kerdes, ez annyira evidencia. Semmi ertelme hazudozni, ugyis kiderul, es akkor rossz fenyt vet rad.

2016. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Valahogy próbáld meg ezt emészthetően előadni.

Az, hogy 5 éven át azért nem dolgoztál, mert olyan betegesek voltak, az tényleg nem a legjobb belépő. Ha interjún is ez szóba kerül, akkor elmeszelted magad.


Egyébként pedig próbálj meg okoskodni kicsit. Pl. hogy öt évig otthonról dolgoztál ismerős cégének, adminisztratív vagy hasonló munkakörben. Ehhez persze nem árt egy ismerős, akinek van valami vállalkozása, és ad neked referenciát, és leigazolja, hogy peeeerszeeee, te voltál a jobbkeze az elmúlt években, alig tudnak pótolni két emberrel. :)


Ha ők vannak olyan gerinctelenek, hogy ezért nem jutsz tovább, legyél te is olyan gerinctelen, hogy kitöltöd valahogy azt az öt éves lukat.

Pl. mondhatsz ilyeneket is, hogy addig fejlesztetted a nyelvtudásod, próbáltál vállalkozni, segítettél családi vállalkozást beindítani, műkörmöztél, vagy bármi. A lényeg, hogy ne úgy jöjjön ki, hogy "Ja, hát abban az öt évben otthon voltam az ikrekkel, mert nem tudtam őket senkire rábízni".

Természetes azért voltál otthon, mert szerettél volna minden percet kiélvezni, amíg kicsik, mert több gyereket már nem terveztek. ;)


És ne úgy jöjjön le, hogy neked mindegy, bármit bármennyiért bevállalsz, csak adjanak valamit. Hanem úgy, hogy neked ez az állás kell, pont ez, csak ez, és ezért jelentkeztél ide. De azért tudod, mennyit érsz, és gombokért nem fogsz bejárni.


Koncentrálj a testbeszédre: mutasd magad határozottnak, magabiztosnak, aki jön és megesz mindenki reggelire, mosolyogva és késsel villával.


Letagadni tényleg nem kell őket, mert abból csak a baj lesz. De a tálalás nagyon fontos!


Az se baj, ha kicsit szemtelen tudsz lenni. Nálam pozitívan fogadják az ilyeneket, hogy:

- Megoldott a gyerekfelügyelet/lesz őket kire bízni, ha...

- Tetszik látni, hogy most sincsenek itt. :)


Sokkal jobb, mint hebegni, hogy a nagymama vállalja, ha minden rendben, meg esetleg bébiszitter, de valahogy csak megoldjuk.

2016. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

"Hiába mondom, hogy a nagyszülők vállalják őket, most hogy úgy tűnik, kinőttek a betegségekből."


Ha ezt így mondod, akkor én sem vennélek fel. Ha úgy mondod, hogy a gyermekfelügyelet teljes mértékben megoldott, és van kompetens személy, akiben megbízol és a beteg gyerekeket is ellátja (nem el fogja!), akkor az más.


Nem a két gyerek a probléma, az 5 teljes éved, amíg nem dolgoztál, az annál inkább. a munkáltató annyit lát, hogy a gyerekeid 5 éves korig otthon voltál, és közlöd, hogy most már úgy tűnik, nem betegesek és meg fogod oldani. Ez így több, mint bizonytalan, nehézkes.

2016. dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó vagyok: a gyerekvállalásnak az is része, hogy átmenetileg ráfizetés a szitter abban az esetben, ha másképpen nem megoldható az elhelyezésük. Ez az ÁRA annak,hogy a nő se essen ki a munkából 5 (!!) évre. Befektetés.
2016. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!