Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor voltak a legnehezebb...

Mikor voltak a legnehezebb időszakok?

Figyelt kérdés
melyek voltak azok az időszakok amiket a legnehezebbnek tartottatok a gyerekkel.amire most is ugy emlékeztek hogy nehéz volt,fárasztó.hánytól hány hónapos(vagy éves)korig?és mihez kapcsolódott?
2016. ápr. 30. 06:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6-7hónapos kor. Azért mert akkor nyilt ki igazán számára a világ, kuszott volna már de nem haladt még elöre s ezért folyton kézben kellett cipelni mindenhova mert minden érdekelte. Plusz a szep.szorongas. ahogy kijöttem a szobábol már üvöltött is mert ugye még nem tudott utánan jönni. A babakocsiban sem volt már el. Erre rájött még az első fogak kibújása:) tehát igen... A 6-7 hós kor volt olyan 8-9 hós korig. Megtanult ülni, mászni, felállni, majd elindulni. Utána már sokkal könnyebb volt :) Most 17hós lesz.. És már baromi önálló ;)
2016. ápr. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kb 1,5-3 hónapos koràig volt a legrosszabb. Alig volt tejem úgyhogy volt hogy 2 óràn át próbáltam szoptatni mielőtt tápszerhez nyúltam. Folyton kézben kellett lennie különben ordított. Éjszaka vagy csak kézben aludt, vagy a hordozóban kellett óràkig ringatni, ha megállt egy pillanatra azonnal sírt! Ha a kezemben volt és le akartam tenni amint a kiságy felé értem vele szintén.. szépen tolódott ki az idő amikor lefeküdhettem aludni. Nem viccelek, a végén màr ez de. 11kor volt!! Iszonyatos volt, felváltva hallucináltunk a pàrommal annyira kivoltunk.

3 hónapos volt mikor először voltunk a nagyszülőknél úgy hogy ott is aludtunk, leraktam és elaludt magától, onnantól arany élet volt! Itthon is napközben és este is csak beraktam és minden síràs nélkül szépen elaludt egyedül

2016. ápr. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem,hogy most.15 hós a kislányom,ha nem engedek valamit,már kezdi a hisztit.Mindig az kell neki amit nem szabad.
2016. ápr. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az első pár nap, 2-3 hét nehéz volt, hiszen fel kellett épülnöm egy műtétből és mellette ellátni egy újszülöttet. Ezt leszámítva viszont eddig (3,5 éves a lányunk) egyre nehezebb. Az első év nem volt vészes, utána sokkal nehezebb volt, amikor elindult és minden pillanatban figyelni kellett, meg rohangálni utána, majd a dackorszak még nehezebb. Ezt is felülmúlta az az időszak, amikor elkezdtem dolgozni. Azóta szinte semmire nincs idő, mindig rohanunk, rettegek, ha tüsszent egyet, hogy mikor kell táppénzre jönnöm.
2016. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom így csak eddig nyilatkozhatok. az első 6 hónap volt rettenet, hasfájós volt nem aludt. azóta maga a csoda, nagyon nyugodt mosolygós baba. persze még a dackorszak előtt vagyok. De édesanyám szerint én a dackorszakot is nagyon jól viseltem. remélem örökölte ezt a habitust.
2016. ápr. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
16 éves kortól. Visszasírom a baba és kisgyermekkort.
2016. ápr. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az en gyerekeim iskolasok.

Minden korszaknak megvolt eddig a szepsege, ahogyan voltak nehezebb reszek is.

Engem legjobban a hisztikorszak boritott ki 1,5-2 eves koruk kozott (mikor milyen intenzitassal), hozzateszem, hogy csak egy ev van a ket gyerek kozott, igy egyszerre is csinaltak. Sot, altalaban ha az egyiknek rosszabb idoszaka volt, akkor ettol s masiknak is az lett, sokszor voltam emiatt feszult es ingerult.

Azota is vannak nehezebb idoszakok, de osszessegeben konnyebb.

Am kerdezd ezt meg ujra 10-20 ev mulva, mert biztos vagyok benne, hogy lesznek meg nehez korszakok, sot, a java csak ezutan jon. :)

2016. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem az elso hat honap, elso egy ev volt nagyon nehez. Nagyon hasfajos volt, folyton ringatni, altatni kellett mert kulonben zengett a haz. Fizikalisan is nagyon ki voltam merulve a nemalvas is leszivott. Most ket eves most nagyon elvezem a dackorszak ellenere is.
2016. ápr. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kb 18-20 hobapos kor, amìg kikészültema nem szabad dolgain, míg meg nem tanultam megérteni a gyermeket és humánusan kezelni, terelgetni.(pl kirámolta a hűtőt, nem egyszer pucoktam szőnyeget kiabálva, nem egyszer rohadt be a porszìvo..., közben éhes volt)Azóta hogy jobban figyelek arra mit szeretne, igy 2 évesen dackorszaka sincs minden harmonikus.de addig már a sirba vitt, pontosabban sajat magam keszitettem ki.
2016. ápr. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mind a kettővel az első egy év. Az volt kemény. Nem alvás, sírás, de nem találod az okát, hulla fáradtság, állandó cicizés, soha egy perc csend... ezektől megőrülök. Amikor hisztikorszak van, az sem sokkal jobb, de akkor megvan a lehetőség arra, hogy az ember kommunikáljon. De egy 3 hetes éjjeleken át bőgő babának mondhat az ember, amit akar... nem bírom a csecsemősírást. Azt hiszem, nekem ez a gyengém. Bár igaz, még tinik nem voltak :P :)
2016. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!