Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki segitene? Én ezt már...

Valaki segitene? Én ezt már nem értem.

Figyelt kérdés

80.000 ft a bruttó bérem.

Mennyi gyedet kellene kapnom adójóváirással együtt?

2009.Április 1-től voltam tgyáson. azóta gyeden,de szerintem nekem kevesebbet számoltak, 53000 ft-ot kapok :-(


2010. ápr. 6. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.El kell keserítselek,nagyjából jól kaptad.

80e ft-nak a 70%-át kapod,-nyugdíjjárulék.Adót azért nem írtam,mert kérted a jóváírást.Most 31 napos volt a hónap,ha 30 napos,1-2 ezerrel kevesebb lesz.

Én a 140e bruttó fizetésemre kapok kb.82 ezret adjóváírással.

2010. ápr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni,hogy nagycsalásosok vagyunk és én veszem igénybe a gyerekek után járó adókedvezményt
2010. ápr. 6. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja,így nem tudom,de annélkül reális az összeg.Hívd fel az Oep-et,v. ha a munkahelyed a kifizetőhely,akkor őket.Biztos segítenek.
2010. ápr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Jól számolják. Hiába vagy nagycsaládos, mert ha nincs miből igénybe venned az adókedvezményt, azaz nincs annyi adód, mint a kedvezmény (nekem havi 4000 Ft adót vontak a gyedemből, így hiába a 3 gyerekre járó 12 000 Ft adókedvezmény mert csak 4000 Ft-ot tudtam igénybevenni)akkor csak annyit tudsz igénybevenni mint az adód. Most pedig megnövelték az adójóváírás összegét 15 000-re, így ha ezt igényelted, akkor semmi értelme annak, hogy te vedd igénybe a gyerekek után járót,mert úgy sincs annyi adód, vagyis szerintem nincs is adó, amit vonnak ebben az esetben. (tavaly a 9000 Ft-os adójóváírással volt az én 116 000-es fizetésből számolt gyedem adója 4000 Ft, tehát idén 15 000-es adójóváírással a 80 000 bruttóból számolt gyednek nincs is adója)Ha a párodnak is van adóköteles jövedelme neki kellene igénybevennie a gyerekek utánit, mármint ha neki is van annyi adója. Lehet kicsit bonyolult lett, de remélem érted:-)
2010. ápr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!