Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteérés? Én ezt már nem...

Peteérés? Én ezt már nem értem! Aki kicsit is ért a témához segítene nekem benne?!

Figyelt kérdés

Kb. 3hónappal ezelött csináltam az ovus tesztet,jó is volt,de most már nincs időm/lehetőségem rá!

A ciklusom teljesen változó ezért nem is tudom nyomon követni a dolgokat pl.:februárban 36napos volt,márciusban 29napos,áprilisban 33napos,májusban 34napos...nekem ez kicsit magas! :)

Most gőzöm sincs mikor lehetett,junius 9én,(bocsi a fogalmazásért)pont wc-n voltam és egy hosszú nyúlós kicsit átlátszó valami lógott ki belőlem! Vajon peteérés lehetett?? Mellbimbóm is eléggé érzékeny volt.

Minden esetre meg szeretgettük a párommal egymást..

Már December óta szeretnénk babát..sajnos még mindig nem kopogtat a gólya,már örülnénk neki nagyon! De ezzel sokan vannak még így rajtunk kívül!:(

Köszönöm mindenkinek a hozzá szólást!


2011. jún. 12. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:

A "nyúlós izé" a legtermékenyebb nyáktípust jelzi, tehát az időzítés jó lehetett. Amelyik napon véget ér ez a fajta nyák, és bármely "szárazabb" típust észlelsz, akkor valószínűleg már túl vagy az ovuláción.

Ha vezetsz hőgörbét is, akkor lehet pontosabban belőni, de fejben el kell döntened, hogy mit szeretnél, mert van, akiket a "pontos követés" frusztrál jobban. Szóval ha inkább szabadon szerelmeskedtek, az is jó.

Egy évig tartó próbálkozás még nem számít soknak, utána lehet gondolkodni esetleges kivizsgáláson.


Szurkolok, hogy összejöjjön!

2011. jún. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég kacifántosak a ciklusnapjaid. Nem ártana egy kivizsgálás. Vagy vérvétel.

Igen, az a nyúlós a középidőt jelzi. Ilyenkor még érezhetsz enyhe alhasi szúrkát is.

Hálás dolog a hőmérőzés, innen meg tudhatod pontosan, hogy egyáltalán van-e peteérésed.

2011. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen a nyúlós kicsit sűrűbb váladék az a termékenységedet jelenti normál esetben!

Mivel nem mindenkinek van középidőben a peteérése! nekem pl közvetlen a menzesz után! ezért jó ha nem csak akkor "kapjátok" el egymást!! feltéve ha most nem jött volna össze :) szóval csak annyit hogy a peteérés sokszor a ciklus 9.-napjától akár a 24. ig is eltarthat (28 napos ciklust alapul véve!) és vannak extra esetek is mikor ez még inkább kitolódik! remélem azért összejött :)!

2011. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Csajok a válaszokat!

Igazából már annyi mindent olvastam erről a "nyúlós izéről" hogy már azt sem tudtam mit gondoljak róla!

Voltam nem rég dokinál(nem magán),a kozmetikusom küldött,mert kb 1-2hónapja a szám körül bőr alatti pattanások jelentkeztek,amihez nem mert hozzá nyúlni! ha már ott voltam gondoltam meg is nézhetne,picit szokott fájdogálni a hasam..talált egy iszonyat pici cisztát,azt mondta hogy az semmiség,az arcomra és arra hogy össze vissza van a ciklusom,azt mondta hormon zavar..javasolta hogy kezdjek el szedni fogamzásgátlót,hát ha helyre állna tőle,és még mondta hogy a másik lehetőség hogy jöjjön a baba..a peteérés elősegítő! Meg köszöntem a lehetőségeket és eljöttem..nincs időm újabb fél évig húzni a dolgokat,a párom 34éves már,a peteérés elősegítőt meg köszönöm de inkább ki hagyom mivel még csak 21éves vagyok!

Dió héjban ennyit a kivizsgálásról! :)

Még egyszer köszönöm hogy irtatok..talán most valami csoda folytán össze jött a baba... :(

A hőmérőzést lehet megpróbálom! Tudtok segíteni benne hogy és mint van?!

Köszönöm.

2011. jún. 12. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:

A őmérőzés abból áll hogy miden reggel lehetőleg ugyanabban az időben mikor kinyitod a szemed már nyulsz is a hőmérőért és megméred magad.(engem minden reggel a férjem ébreszt és már adja is a hőmérőt) Ezt minden reggel feljegyzed.Elvileg közel egyforma értékeket kapsz minden reggel (nekem 36,6-36,7 között ingadozik.)És amikor peteérésed van akkor felugrik a hőd 37 és fölé.Addig amig nem jön meg a mesid már nem is fog lemenni ugyhogy nehogy azt hidd hogy akár 2 hétig is peteérésed van. Csak amikor felmegy a hőd akkor kb 2 napig (ez egyénileg változik)

Remélem hasznos volt az irásom ,saját tapasztalat én is benne vagyok.

2011. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Sokat segítettél vele..mert eddig nem nagyon értettem ezt a hőmérőzés dolgot! :)

20ra nem várom..de szinte biztos vagyok benne hogy megfog jönni,szóval ha elmúlik a mensim akkor kezdem is a hőmérőzést!

Még egyszer köszönöm!

2011. jún. 12. 21:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne akkor kezd a hőmérőzést, amikor elmúlik mensid, hanem aznap, amikor megjön, mert az a ciklusod első napja. Nyelv alatt, vagy hüvelyben mérd. Azt mondják, hogy a higanyos hőmérő jobb, nekem sajnos csak digitális van, az is megteszi. Regisztrálj a www.ciklus.hu-ra, ott tudod vezetni a görbédet. Nem kizárólag akkor lehet peteérésed, ha 37 fölé megy a hőd. Ha neked alacsonyabb az alaphőd, akkor nem biztos, hogy felmegy addig. Az alaphődhöz képest, ha 2 tizedet ugrik a hőd, az jelzi a pé-t! Sok sikert a hőmérőzéshez! Ha kérdésed van segítek szívesen!
2011. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké,akkor a mensi első napján kezdem a hőmérőzést!

Nekem is csak digitális van,de mint írtad is az is megteszi!

Fent vagyok már a ciklus.hu-n,ott követem a ciklusaimat..most már akkor majd a hőmet is!

Azért picit reménykedem hogy most össze jött a baba..tudod,"a remény hal meg mindig utoljára"..20 körül majd kiderül..ha nem se baj,majd legközelebb! :)

Kedves utolsó nagyon szépen köszönöm a segítséget..most már érthetővé vált a hőmérőzés is! :)

2011. jún. 14. 13:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Örülök, hogy segíthettem! Sok sikert és tényleg csak a remény hal meg utoljára! Drukkolok neked! :)
2011. jún. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!