Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem egészen értem! Segítene...

Nem egészen értem! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy egy másik kerületbe költöztünk (el a szülőktől, külön férjemmel). Ilyen esetben maradhat az a védőnő, aki eddig volt? Vagy pedig kerület szerint keresnem kell újat? Február 5.-re vagyok kiirva és nem nagyon váltanék újra, ha nem lenne muszáj.


A másik pedig, nem értem, a védőnőnek mi a dolga, ugyanis sok helyen olvastam, olyat, amit az én dokim csinál ill. csináltat meg. (magánorvosom van).


Tudna valaki kedves védőnőt ajánlani a IX. kerületben? Attól tartok, h kifogunk valami nagyon hárklisat... a mostani védőnőnk nagyon kedves...

Mivel első babánk és nincs valami sok külső segítség férjemmel kicsit félek, hogy nehogy valami hibát találjon a védőnő... tippek?


2011. okt. 17. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

meg van határozva h kihez tartozol a lakhely szerint,nem lehet változtatni,max lemondani róla.


nem a vizsgálatok miatt fontos,hanem ő vezeti a kiskönyvedet,és lát el jó tanácsokkal szülés után is...


akkor van nagyobb szerepe ha már megszületett a baba.

2011. okt. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja! ne jelentkezz be az uj cimedre,maradj a régin,és járhatsz igy a régi védőnődhöz.
2011. okt. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, de ki kell jönnie amikor a baba megszületik, tehát akkor ott látni fogja, h nem a régi helyen tartozkodok, mikor még "felvett".

Erről beszéltünk is vele korábban, h jelezzem, ha változik a lakcímem, mert valami új törvény szerint akkor más kell legyen a védőnőm?!

2011. okt. 17. 08:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Át kell menned másikhoz, mert nincs átjárás a kerületek között. Mikor megszületik a kicsi, a védőnő köteles kimenni, és csak az mehet ki, akihez területileg tartozik. Ajánlani nem lehet, mert címek alapján vannak beosztva. Kérdezz rá a kerületben, hogy kihez tartozol, és hívd fel, beszéljetek meg egy időpontot.
2011. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy mi a lakcímed hivatalosan (nekem Bp-i van mégis Gödöllői a védőnőm mert ott lakom)

az a lényeg h hol van a baba vagyis hol él ténylegesen

fel van osztva kerülten belül is ki kihez tartozik

választani nem lehet !!!

viszont jogod van lemondani róla -- írásban

ha így teszel akkor kijönnek a gyermekvédelemtől megnézik h rendben van e a baba és a lakhelye és ha rendben akkor nem jön többet a védőnő


menj be a IX kerültei védőnőkhöz és ismerd meg

nem feltétlen háknis ne alkoss véleményt még a találkozás előtt !!!


és nem az a dolga h hibát keressen

a 3 gyerek mellet volt dolgom vagy 6-7 védőnővel (költözés, szülni ment, nyugdíjazták stb..) de egyik sem a hibát kereste bennem vagy abban ahogy csinálom a dolgokat

2011. okt. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!