Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lettek ilyen nagy...

Miért lettek ilyen nagy elvárások a gyerekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom,hogy csak úgy vágjon bele egy pár. De sokan húzzák halasszák,és ennek az az eredménye, hogy később társat sem találnak könnyen hozzà. Én is így jàrtam,és sok ismerősöm is.
2016. ápr. 5. 09:20
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
21%

"Nem kötelező ambíciók nélkül élni és beletörődni a rosszba. Tanulni kell, jobb helyre költözni, fejleszteni magad. Ne az kérjen már elnézést, aki megtette ezeket egy jobb élet reményében és nem maradt meg egy szinten."


Pont ebben a gondolkodásmódba nem fér bele a gyerek.


Persze tudom,lehet gyerek mellett tanulni,dolgozni,sportolni is,meg hálószoba örsögének is lenni egyszerre.

De én nem vagyok gép,csak ember,és egyszerre egy dologras szeretem összpontosítani.


Akiknek meg ahogy te mondod "nem tezsnek semmit",azok 30 előtt is fognak szülni,mert igényük sincs egy jobb életre.


Én 27 vagyok,és a környezetemben a velem egykorúaknál egyre többnek "jön a baba".

Igaz még éppen csak kijárta az egyetemet,fogott egy pasit,és egyből terhes lett.


Majd térjünk vissza 5 év múlva arra,hogy milyen lesz az életük.

Nem a szocializmusban élünk,de az ilyen emberek nem értik.

2016. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
94%
Most akkor melyik, normális körülmények, vagy nagy elvárások. Egyébként mindenkinek más a normális. Ami nekem normális, az másnak nagy lehet. Pl. nekem fontos volt a végzettség, lakás, munkahely. Van akinek nek ez elérhetetlen. Nekem viszont nem volt fontos, hogy minden évben kétszer külföldön nyaraljunk. Másnak meg az is benne van az alapcsomagban, érted...
2016. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Betu ***** válasza:
77%
Nem értem miért lettem lepontozva? Azért mert nem vagyok nagy igényű? Vagy mert boldog vagyok így is, hogy nem megyünk külföldre nyaralni. Kiemeltem NEKÜNK! !!!! Mi a fontos.
2016. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
56%
Az ilyen kérdéstől falra mászom ,mert nincs jó válasz rá csak vitát szűl ,mindenkinek más az elvárása gyerekválalásra.
2016. ápr. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Nos nezzuk az en baromi nagy igenyeimet:

Kezdjuk ott hogy ha rajtam mulna legszivesebben eletem parjaval elnek mar ezer eve boldogan, de az eddigi probalkozasok 1-3 ev utan feladtak a versenyt, mert eszuk agaba nemmvolt se elkotelezodni se gyereket vallalni.

Az anyagi oldal: 24 evesen diplomaztam, elkezdtem dolgozni, 4 ev utan jutottam el odaig hogy most van olyan fizetesem ami esetleg evy gyereket elbirna (de pl nyaralasra mar biztos nem futna igyse es meg kellene nezni mire koltok)

Ugy gondolom hogy ami az en reszemrol szuksegeltetne a gyerekvallalashoz azt kozel 30-ra elértem, a pártalálás meg 90% szerencse, igy marad a jelenlegi helyzet.

Szoval nem gondolnam, hogy az extra igenyeim miatt vagyok még gyermektelen. :)

2016. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!