Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lettek ilyen nagy...

Miért lettek ilyen nagy elvárások a gyerekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom,hogy csak úgy vágjon bele egy pár. De sokan húzzák halasszák,és ennek az az eredménye, hogy később társat sem találnak könnyen hozzà. Én is így jàrtam,és sok ismerősöm is.
2016. ápr. 5. 09:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
43%
Mert az emberek nagy része normális körülményeket szeretne biztosítani a gyerekeinek. Akiket ez nem érdekel, ők pedig potyogtatják, mintha muszáj lenne. Egyébként nem kell mindenkinek gyereket vállalni. Így is eléggé túl vagyunk népesedve.
2016. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
De én normális körülményekre írtam.
2016. ápr. 5. 09:25
 3/35 omba ***** válasza:
76%

Sok dolog van ebben...

30 éves koromig én is biztos voltam benne, hogy soha, - eddig négy van :D

Ott ez a fogyasztói társadalmi idiotizmus, hogy "élni" kell, a gyerek meg ebben akadály.

Meg a másik ilyen közhely... "majd ha meglesz minden hozzá" - sohasem lesz meg.

Férfiként könnyebb, mert idő van bőven, a nőket sajnálom, 40-50 között bánja meg jó részük, de hát nekik akkor már annyi.

2016. ápr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Meknes válasza:
26%
A mai "modern"társadalom hibája.Meg azoké az ostoba nőké akik egyenjogúságot követeltek.Minden egyszerűbb lenne ha a férfiak lennének a családfenntartók a nők pedig otthon a tűzhely mellett lennének és nevelnék a gyerekeket.Sajnos a mai világban sokszor még másodállást is vállal az ember,hogy meg tudjon élni.Ez nagyon szomorú és nagyon sok fiatal természetes hogy nem szeretne úgy szülni hogy ne tudja eltartani a gyerekét.Valamint anyós após nyakára sem a legszerencsésebb dolog szülni.Valójában mindig van és lesz olyan dolog ami miatt nem lesz épp ideálisnak mondható az idő a gyermekvállalásra.Én 36 évesen szültem,már bánom hogy nem korábban.Elárulom,hogy semmivel sem lett ennyi idősen jobb vagy könnyebb mint 20 évesen lett volna.Itt vagyok 40 évesen egyedülállóként egy 4 éves gyerekkel,szülők meghaltak.Anyagi helyzetem katasztrófa.Én sem így terveztem,minden más lett volna ha a párom szülés előtt nem lép le.Így jártam,de ezt előre nem tudhatja az ember.
2016. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
82%
Milyen nagy elvárásokra gondolsz? Mert én ezt nem látom, hogy olyan nagyok lennének az elvárások. Csak az anyagi biztonságot akarják először megteremteni, hogy ne kenyéren és vízen éljen a család. Valamint egy megfelelő társat kell keresni, akiről úgy gondolod, hogy ő jó anya/apa lesz, és lehetőleg nem lép le a gyerek születése után pár évvel. Ezek szerintem nem nagy elvárások. Ez éppen csak a minimum. :)
2016. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%

Rengeteg oka lehet, talán a legfontosabb a félelem.

Azt gondolják, hogy a gyerek miatt az addigi életük teljesen felborul, már nem tudnak kettesben kimozdulni, nem lesz egy intim pillanatuk, megterheli őket anyagilag. Mások attól félnek, hogy a kapcsolat nem eléggé stabil a gyerekvállaláshoz. A többiek tényleg az anyagiak miatt, általában szegény családból származók, akiknek soha nem elég a pénz hozzá, annyira meg akarnak adni mindent a gyereknek, amit ők nem kaphattak meg.

A vége persze mindig az, hogy a harmincas nőt elfogja a pánik és szül egy gyereket annak aki épp ott van, a biológia felülírja a józan gondolkodást.

2016. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
73%

Én sehol nem látok nagy elvárásokat. Van egy-két ember, akinek saját családi ház meg új autó kell hozzá. Azt nem hiszem, hogy akkora igény lenne, hogy legyen mindkét szülőnek rendes munkája, hogy legyen saját szobája a gyereknek (én éltem egy szobában öcsémmel, nem voltunk jó tesók, egy kész pokol volt, nem volt magánszférám, és folyton nekem kellett engedni... ne úgy induljunk neki, hogy jaj, biztos a legjobb tesók lesznek az eggggész világon, főleg ha nem tudjuk magunkról 100%-osan, hogy kivételezni fogunk-e vmelyikkel, vagy nem), hogy albérletbe csak akkor szüljön vki, ha nem nagy az esély rá, hogy 2 hónap múlva kirakják, mert kedvezőbbek az anyagi viszonyok... hogy a gyereket ne kenyéren-vízen tartsák (legyen pénz ruhára, kulturálódásra, osztálykirándulásra)...


Én egyébként ha nagyon rosszak lennének a körülményeim, nem vállalnék gyereket. Önzőségnek tartanám.

2016. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem sincsenek túl nagy elvárások legyen ház autó meg biztos megélhetés. Ezt ma kevesen tudják elérni 40 éves korukig önerőből.
2016. ápr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon sok oka van, területileg is nagyok a különbségek. Bp.-en általában 30 körül szülnek a nők, vidéken sokkal korábban. A nőknek manapság már a karrierépítésre is kell gondolniuk, az pedig nem kevés idő, ha minden jól megy, 5 év egyetem után ott állnak 23 évesen és akkor kezdhetik legalulról a szakmát, minimum 5 év mire valaki komolyan vehetővé válik, de akkor azt még nem kalkuláltam bele, hogy sokan phd-ra mennek, ami plusz 3 év. 30 évesen nekiállnak a gyerek témának, ha van hozzá partner, 30 fölött pedig nehezebben jön össze, sokan éveket várnak a teherbeesésre is. Ráadásul a párkapcsolatokkal szemben támasztott követelmények is megváltoztak, nem divat kitartani a másik mellett, vagy egyáltalán elviselni a másikat. A több évtizedes házasságok anno egyáltalán nem erre a sémára épültek.

Egyébként én úgy gondolom, hogy nem kell megfelelni az általad elképzelt társadalmi normáknak, lehet, hogy nem is azok a normák vannak érvényben, amiket te gondolsz, éld úgy az életedet ahogyan neked tetszik.

2016. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
49%

Nekem is mondták már mikor akarok gyereket mondtam nem most.


24 éves leszek. A szakmámban nem tudtam elhelyezkedni, párkapcsolatom nincs. Szüleimmel élek és jelenleg közmunkán vagyok egy irodában kapok 53 ezer ft-ot.


30 éves koromig biztos nem fogok szülni ha csak nem éveken belül megtalálom az igazit és a szakmámban is dolgoztam, van saját lakásunk/házunk.Nem pedig a szülők nyakán.


Viszont max 35 éves koromig szülni akarok. Utána már nem igazán akarok gyereket.


De nem is nagyon gondolkozok ezeken majd lesz ami lesz,egyenlőre így látom.


De nekem az életem napról napra változik szóval bármi lehet még.


Nekem elvárás:

Saját ház/lakás (albérlet is lehet persze)

Normális férfi aki apának alkalmas

illetve ne 60-100 ezer ft.-ot keressen,mert ha én otthon leszek a gyerekkel ennyiből nem igazán fogjuk fent tartani magunkat,a lakást és még pluszba a gyereket akkor csak szenvedés lesz.

2016. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!