Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lettek ilyen nagy...

Miért lettek ilyen nagy elvárások a gyerekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom,hogy csak úgy vágjon bele egy pár. De sokan húzzák halasszák,és ennek az az eredménye, hogy később társat sem találnak könnyen hozzà. Én is így jàrtam,és sok ismerősöm is.
2016. ápr. 5. 09:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
59%

Ez van,ha ilyen szélsőségesek a vagyonelosztások.


Van,aki 1 év alatt megkeresi 1 lakást árát.

Más 40 évig törleszt.


De,aki 1 év alatt megkeresi,az ne akarjon már tanácsot adni annak,aki 40 év alatt éri azt el,hogy saját lakása van...

2016. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
50%

" Most 25 éves vagyok, saját lakással, stabil párkapcsolatra, közel 300000 Ft-os fizetéssel. Lenne hova gyereket vállalni, de nem érzem úgy, hogy lelkileg kész vagyok a feladatra. Még csak nemrég repültem ki a családi fészekből, csak most kezdem megszokni, hogy egyedül kell gondolkodnom magamról. Jelenleg nem akarok még másról is. Ráadásul imádom a munkámat, "


Ez teljesen érthető.

Ha ennyit keresnék sem vállalnék gyereket ilyen idős korban.

Egy 25 éves ember átlagban nem szülőnek való,hanem fiatal,élni akar,tapasztalatokat szerezni.


Véleményem szerint a nagyon egyszerű emberek vállalnak ilyen idősen gyereket általában.


Igen,most repültél ki a családi fészekből,nem lehet egyből szülő az ember,nem tart ott érzelmileg...

2016. ápr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 omba ***** válasza:
93%

11-es, ez érdekes, hogy egy gyerek lehülyézi az apját, mert vele foglalkozott, nem "élt".

Nekem az élet szép pillanata, ha valamelyik gyerekemmel játszótéren vagyok, fagyizóban, vagy telefonon megbeszélünk egy matekpéldát.

Ki ne hagyd!

2016. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
64%

89-ben születtem, azok az idők talán azért voltak egyébként jobbak, mert előbb elmehettél nyugdíjba.

Pont ma került szóba, hogy 55 év volt a kórhatár a nőknél, na azért az nem mindegy :) De korengedménnyel 51 évesen ment el a nagymamám nyugdíjba amikor születtem, hogy betudjon segíteni.

Anyum akkor még a 23-t se töltötte be, de készen állt a feladatra. Csak jó volt, hogy nem kellett bedugni reggel 6kor az oviba, mert ők indultak a munkába. Meg szünetekben is volt aki vigyázzon rám, szinte az egész nyarat velük töltöttem.

Hát most esély se lenne arra, hogy édesanyám nyugdíjba vonuljon majd 1,5 évtized múlva talán...

Szóval igen másabb a világ, több segítséget kaphattál akkoriban.

Az életszínvonal nem feltétlen volt jobb, de a nagyszülőknek már volt rengeteg szabadidejük...


Egyébként én is szeretnék gyereket, csak még anyagi helyzeten kicsit javítani kell, meg a ki vigyáz rájuk szünetekben kérdést is jó lenne megoldani. Bár végső soron van lehetőség nyári szünetben is óvodába járatni, vannak helyek ahol felügyelnek...


De az nem az igazi gyerekkor, bárki bármit is mondjon...

2016. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Betu ***** válasza:
52%
Na én Borsodba élek. Nem egy leànyàlom. Én még szerencsésnek mondom magam, hogy a falumban kaptam munkàt. Iskolatitkàr vagyok, így ha az óvodába , ha a suliba fog jàrni a kisfiam akkor is ott leszek mellette. Ez így kényelmes , de szerintetek jól keresek? Nem igazàn! Viszont ha mérlegelni kell egy jobb àllás vagy a kisfiam között, persze hogy őt vàlasztom. Nincsenek nagy elvàràsaink, mindenünk meg van ami NEKÜNK fontos. A pàrom is keres, boldogok vagyunk! Én nem azért szültem 30 fölött mert meg szerettem volna teremteni úgymond mindent, hanem mert ekkora talàltam meg azt a férfit akivel le tudom élni az életem és bàtran mertem vele gyereket vàllalni. Igen nagyon kicsúszott a gyerekvàllalàs, a mai vilàgban, de szerintem azért az alapok legyenek meg ne csak úgy durr vele alapon jöjjön az a baba. Nàlunk a faluban persze ez is jellemző nem ecsetelném hogy kiknél😐!
2016. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
93%

"Meg azoké az ostoba nőké akik egyenjogúságot követeltek."

Kérlek szépen, én egy ilyen "ostoba nő" vagyok, de 28 éves koromra már két gyerekem volt. Mellettük szereztem diplomát, plusz egy szakmát, és lettem elismert a munkámban. És imádom a gyerekeimet.

Mellettük építettük fel az életünket a férjemmel közösen. Nem voltak nagy elvárásaink, jóformán mindent úgy értünk el, hogy ők már megvoltak (vagyis a nagy már igen, de a kicsi mellett is tartott, tart még a folyamat), és nekünk ez így volt tökéletes. Ők soha, semmiben nem szenvedtek hiányt, de az is igaz, hogy sosem vágytunk felesleges luxusdolgokra, és nekik sincsenek ilyen óhajaik.

2016. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
19%

"11-es, ez érdekes, hogy egy gyerek lehülyézi az apját, mert vele foglalkozott, nem "élt". "


Apám bevallotta,hogy sosem akart megnősülni,csak nem akart kilógni.

Olyan "hétvégi" apuka volt.

Persze szeretett minket,de sosem volt szabad,mindig önmaga volt az utolsó.


Nem mindegy,hogy az ember 20 vagy 40 éves korától él ilyen felfogással.

2016. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
65%

" felesleges luxusdolgokra,"


Mindenki máshogy értelmezi a luxust.

Van akinek a drága elektronikai eszközök számítanak luxusnak,másoknak meg a hús és a zöldség,gyümölcs,normális élelmiszerek.


Szóval igen is kell egy minimum szint,lehet nálad ez még nem luxus,de sok ember nem teheti meg,hogy minden nap minőségi élelmiszereket vásároljon.

2016. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
24%
Nem kötelező ambíciók nélkül élni és beletörődni a rosszba. Tanulni kell, jobb helyre költözni, fejleszteni magad. Ne az kérjen már elnézést, aki megtette ezeket egy jobb élet reményében és nem maradt meg egy szinten.
2016. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
18%

Ha nekem gyerekem lenne én igen is szeretném neki megadni,azt amire vágyik,ettől nem érzem az,hogy ez elkényeztetés.


Nyilván lenne egy lélektani határ.


De vannak,akik csak etetik a gyereket,meg használt bóvli ruhákat vesznek nekik,és azt hiszik majd attól boldog lesz.


a gyerek normális szellemi,lelki fejlődéséhez az is hozzátartozik,hogy megveszem neki azokat a dolgokat,amikre vágyik.

Ha van egy hobbija,akkor van rá pénzem,hogy finanszírozzam.

Ha elakar menni egy moziban,akkor legyen rá pénzem.

Ha edzőterembe akar menni,legyen rá pénzem.

Ha nyáron nyaralni akar a barátaival,legyen rá pénzem.


Ezeket nem tartom luxusnak,pusztán alap igényeknek.


Undorodom az olyan proliktól,akik a létminimumot is alig tudják megadni a gyerekiknek,és elvárják,hogy a gyerek még azért is hálás legyen,mert megszületett.


Abból a gyerekből lesz egészséges felnőtt,akinek egészséges gyerekkora volt.

2016. ápr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!