Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vegán vagy vegetáriánus...

Vegán vagy vegetáriánus szülők, nektek a gyerekeitek is így étkeznek?

Figyelt kérdés

Olyanok is írhatnak, akik ismernek ilyen családot.

Nálunk a férjem nem vegetáriánus de itthon ő sem fogyaszt húst (azt mondja nem igényli, csak a munkahelyén eszik néha vagy ha étterembe, vendégségbe megyünk). Ebből kifolyólag otthon sem készítünk húst (de nem tiltjuk tőle a gyerekeket).


Nálatok ez hogy megy, és hogyan reagált a környezetetek?


Kérem csak olyanok írjanak, akik érdemben hozzá tudnak szólni, az ítélkező/meggyőzni kívánó kommenteket hagyjuk ki.



2016. márc. 4. 19:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Hasonlóan vagyok a hússal, mint a férjed, ritkán kívánom meg, a nyers hús érintésétől meg rosszul vagyok, ezért feldolgozni se szeretem.

Tehát nem vagyok vegán, nincs elvi bajom a húsfogyasztással, csak nagyon ritkán eszem és inkább más által készítettet.


Viszont a gyerek kap húst, mert fejlődésben levő szervezetnek szerintem nagyon fontos az állati fehérje. Ezt úgy oldottuk meg, hogy rokontól kaptunk nyulat (bolti húsokkal szemben nincs sok bizodalmam). Azt a férjem szétbontotta, megfőzte és ledarálta, majd jégkockatartóban lefagyasztotta a főtt-darált húst.

Így bármilyen zöldséges ételhez hozzá tudjuk dobni némi mikrózás után.


Amúgy a nyúlhúst is utálom, de azt az íze miatt.


Az iparilag agyonfinomított ételek viszont erősen korlátozva vannak a gyerek étrendjében.

2016. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És milyen gyakran adtok neki kb.? Mit szól hozzá, ízlett neki? Kíváncsi vagyok :D


Nálunk a nagyszülők próbálkoztak felvágottakkal, de nem lett befutó ötlet.Mondjuk őszintén szólva nem mondhatom, hogy bánom hogy így lett :)

2016. márc. 4. 21:13
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Felvágottat eszek, viszont azt ritkán adok a gyereknek, mert elolvastam az összetevőket... na ja, cigizek is, abból se kap.


Egy kisgyereknek még kb. ugyanolyan arányban kell fehérje, mint egy felnőtt testépítőnek, 2g/testsúlykg. Nagyjából tippeljük, hogy ez mennyi húsból jön ki, de napi 2-3 kockányi húst kap (jégkocka méret).

Emellett fehérjeforrásként még benne van az étrendjében a tojás, túró, cottage cheese, sajt, stb.

Néha kimarad a hús, de azért legalább heti 5 nap eszik húst is. Bölcsődében meg szoktam nézni, hogy mit kapnak ebédre, ott 3-4 alkalommal van hús, így hétvégén egy adag legalább jut neki itthon is.


Múltkor betegség miatt étvágytalan volt, hasa is fájt, akkor vega menün élt, rizs, répa, ropi, a fehérje ilyen esetben ellenjavallt lett volna, így másfél hétig egyáltalán nem kapott.

2016. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként szereti, bár nála nehéz olyan ételt találni, amit ne szeretne, evőgép :)

Két éves, ha néha van csirke itthon (magunknak), akkor szétcincáljuk apró darabokra és azt el tudja rágni.

2016. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi, érdekes volt olvasni :)

Nálunk inkább a hüvelyesek, magvak, gabonák (quinoa,kuszkusz, stb. változatosan) az elsődleges fehérjeforrás, kevesebb tejtermékkel kiegészítve. Őszintén szólva tej helyett is inkább mandula, kókusz-vagy mogyorótejet használunk. Viszont a túróról,sajtról, tojásról biztos nem tudnék lemondani, az rendszeresen van :)


Remélem írnak még mások is, kíváncsi vagyok kinél hogy alakult!

2016. márc. 4. 22:14
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Ismerős család vega, náluk a gyerkőc sem eszik húst.
2016. márc. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Egy csalàdot ismerek akik tök vegàk,a legdurvàbb kategória tehàt semmilyen àllati eredetűt nem esznek. A gyerek se nagyon kap, max néha sajt,túró,tojàs,de ez is nagyon ritka. Mondjuk nagyon odafigyelnek az étkezésre,fehérje,rost,cukor,stb...

Semmi közöm hozzà,hogy mit esznek,de nem làtszik túl egészségesnek a gyerek,nem az a pirospozsgàs örökmozgó. Persze ennek sincs köze feltétlenül a tàplàlkozàshoz.


Sajàt vélemény: ezt azért nem tartom normàlisnak(màrmint hogy a gyerek sem kap àllati eredetű élelmiszert). Felnőttként egyen amit akar mindenki,de egy pici gyereknek mindent kellene ennie. Persze itt nem a szalonna kolbàsszal zsìrban kisütve dolgokat értem,de ha a gyerekemről van szó,akkor heti kétszer csak elviselném hogy hozzànyúlok a húshoz pl csirkemell és megcsinàlom neki,vagy megkérek vkit rà. De ez a húskockàzàs fagyasztóba sem rossz ötlet és làm meg van oldva.

2016. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, amiről írtál az a vegán, szerintem is nehezen kivitelezhető, de minden tiszteletem azé, aki megoldja így az egészséges táplálkozást.


Ezzel viszont nem értek egyet:

",de ha a gyerekemről van szó,akkor heti kétszer csak elviselném hogy hozzànyúlok a húshoz pl csirkemell és megcsinàlom neki,vagy megkérek vkit rà. "


Vedd figyelembe, hogy a legtöbb vegetáriánus/vegán nem tartja egészségesnek, jótékonynak a húsfogyasztást. Nem az undor miatt nem nyúlunk hozzá, hanem mert nem akarunk olyasmit adni a családunknak, ami bizonyítottan súlyos problémákhoz vezet rendszeres fogyasztás esetén (emésztőrendszeri rák, szív-és érrendszeri betegségek, cukorbetegség magas esélye, elhízás, stb.). Ráadásul azzal maximálisan egyetértek, amit az 1. válaszadó írt - a nagyipari állattartás, hormonokkal, kemikáliákkal és ki tudja mivel tömött húsok nem feltétlenül a megfelelő táplálékforrások bárki számára is.


Én mint írtam, nem tiltom, hogy bárki is húst adjon a gyerekeimnek, de szükséges rosszként élem meg, ahogy a néhanapján chipset, édességet is. Nem azért nem nyúlok hozzá a húshoz, mert nem akarok, hanem mert nekik nem akarok rosszat. Ráadásul tökéletes eredmények mellett nem is érzem szükségét.

2016. márc. 6. 12:15
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Mi vegánok vagyunk és a gyerekünk sem kap semmi állati eredetűt. Odafigyelünk arra hogy minden meglegyen benne ami kell. Nem fogjuk ráerőltetni később, csak példát mutatunk és hagyjuk hogy majd ő döntsön. Itthon viszont mindig csak vega kaja lesz.


Előttem szólók téves információit szeretném kijavítani, nem kell mindent ennie a gyereknek az egészséges fejlődés érdekében. (meg mi az a "minden"? Bogarakkal meg kígyóhússal sem gondolja itt senki hogy etetni "kell" pedig sok helyen eszik a világban)


Idézek wikipédiából:


"A helyesen megtervezett vegán étrendről kiderült, hogy védelmet nyújt sok degeneratív betegség, köztük a szívbetegség ellen,[4] és az Amerikai Dietetikai Szövetség (ADA) és a Kanadai Dietetikusok (Dietitians of Canada) szerint az életciklus bármely szakaszában megfelelő."


Tehát már hivatalosan is ki van mondva hogy mindenki egészségesen lehet vegán akár csecsemő, akár fejlődésben lévő gyerek, akár terhes, akár szoptat, akár élsportoló, stb.

2016. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

itt a forrás ha érdekel valakit:


[link]

2016. márc. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!