Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mit isznak a gyerekeit...

Anyukák mit isznak a gyerekeitek és Te meg a férjed mit szoktatok inni?

Figyelt kérdés
Milyen idősek a gyerekek? Nálunk a férjem és a lányom(3 éves) szörpöt iszik meg teát , a fiam (másfél éves) leginkább vizet ritkán gyümölcslevet, a teát Ő nem igazán szereti. Lányom is szokott gyümölcslevet is inni. Én meg mentes ásványvizet iszom,ritkán gyümölcslé... És Ti?
2016. febr. 4. 18:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
mindannyian ugyan azt: frissen préselt gyümölcslé, gyerektea/gyógytea, csapvíz vagy mentes ásványvíz.
2016. febr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyermekeink 3 és 5 évesek, vizet, teát, málnaszörpöt, gyümölcslevet, tejet és kakaót szoktak inni. A nagyobbik nagyon szereti még a paradicsomlevet, és a zöldséglevet is. Férjem kb. csak teát iszik és paradicsomlevet, én vizet, gyümölcslevet, néha colát iszom.

2016. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Gyümölcslevet, gyumolcsteat, rengeteg kakaót iszik a harom gyerek. 7, 13, 16 evesek.


Férjem es én teát, vizet, szörpöt.

2016. febr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Zömében, mindennaposan mindannyian szénsavmentes ásványvizet iszunk, kisfiunk 5 éves.

Ritkábban gyümölcslevet vagy szörpöt. Teát általában télen beteges időszakban.:) Férjem és kisfiam szeretik a tejet, így ők azt is szoktak.

2016. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Vizet,teát(cukor nélkül),ritkábban gyümölcslevet,tejet,kakaót reggel és este.Egyedüliként reggelente kávét is iszom pici tejjel.
2016. febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

szerettem volna ha vizet iszik, én szinte csak azt iszom, a férjem is de ő minden reggel ledönt fél liter pezsgőtablettából készült citromos italt...


persze aztán a fejem tetejére állva sem fogadta el a vizet, semmilyen edényből, így aztán egy darabig higított Kecskemétit ivott, most meg teát iszik mézzel, higítva. 1,5 éves.

Gondoltam átállok a natúrlére, hogy azt higítani, de olyan kevés ideig áll el az 5 liter a hűtőbe, hogy csak akkor van értelme megvenni, ha az egész család azt issza kb. éjjel nappal, hogy elfogyjon az 5 liter...de az meg nem volna túl egészséges, hiszen mégis csak az is gyümölcscukor...

na szóval úgy döntöttem, a higított, hozzáadott cukor nélküli gyümölcslénél, és a szörpnél még mindig jobb a gyümölcstea, mézzel. Úgyhogy most itt tartunk.

2016. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Szinte mindig szénsavmentesmentes ásványvizet iszunk mindannyian, néha 100%-os gyümölcslevet.
2016. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
ja, a csemete 2,5 éves.
2016. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A kislányom babavizet vagy forralt vizet iszik. Néha higítom gyümilével, teát utálja. Este-reggel kap tejitalt. Kakaó nem jön be neki.

Mi szénsavas vizet,gyümi levet,teát iszunk. Vagy szénsavas üditőt,bár azt inkább a párom.

2016. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

En kizarolag vizet, abbol is csapvizet, mert itt teljesen jo minosegu.

Uditot, gyumolcslevet kb evente 5 alkalommal, nyaron neha alkoholt (sor, cider, koktel). Jah es persze tejeskave minden reggel.


A gyerekek 6 es 7 evesek, 85%-ban vizet isznak, a maradek 15% minden mas (reggelihez vagy vacsorahoz tej, turmix, tea) es hetente 1x iszik a kisebbik gyumolcslevet, de az nala nasinak szamit. Nem eroletem a gyumolcslevet, mert sok gyumolcsot esznek es tavaly a kicsi raszokott, mast sem akart inni, hisztizett erte, enni se evett jol es osszel mar ket foga kezdett szuvasodni, tomes lett belole. Cukros viz kategoriaba sorolom ezeket, akkor inkabb egye a gyumolcsot kozvetlenul. Azota heti egyszer veszek 2 dl-t neki, igy jo.

A nagyobbik gyerekem egyebkent nem is igazan szereti, en is ugy vagyok vele, hogy inkabb akkor mar egy szelet sutit eszek meg, cukor ez is, az is, de nekem a suti tobbet er. :)


A ferjem viszont szerintem egy ev alatt nem ivott meg egy liter vizet nagyon sokaig, max nyaron kanikulaban. Kizarolag kave, cola, energiaital, neha estenkent sorozott. Nem zaklattam erte, nagy fiu, el tudja donteni, hogy mi a jo, de az elmult egy evet fogaszaton toltotte, mert 8 fogat kellett tomni, ujraepiteni, es az elmult 3 evben ment tonkre ennyi. Egyebkent meg magara is kapott tobb, mint tiz kilot. Ekkor vont parhuzamot a dolgok kozott, azota is iszik ilyeneket minden nap, de a toredeket, tobbsegeben vizet iszik mar o is.

2016. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!