Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akar inni "pohárból"?

Nem akar inni "pohárból"?

Figyelt kérdés
Elmúlt a gyermekem már 15 hónapos és a cumisüvegen kívül nem hajlandó inni másból.Odahozza nekem a cumisüveget és meg kell itassam mert magától nem hajlandó. Vettem pedig már neki füles cumisüveget, szilikonos csőrös poharat, szívószálasat de semmi. Megfogja és eldobja. Próbáltam neki mutatni ,hogy iszunk belőle de semmi. Valami ötlet, hogy mit csináljak mivel próbálkozzam?

2015. nov. 21. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek a dolgok átmenetiek, nincsen különösebb jelentőségük önmagukban. Én nem erőltetném a poharat, ráér. Ha mégis szertnéd időnként megpróbálni, akkor kicsi méretű üveg kávéscsésze, aminek kifelé áll a pereme, a legjobb kezdésnek. Valami fincsi itallal. Először nagyon pici mennyiség. Ezt napi szinten gyakorolni és nem bosszankodni, hogy a fele kifolyik. Ahogyan fejlődik a finommotorikája, idegrendszree, már könnyebb dolgotok lesz.
2015. nov. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes erőltetni. Ezt se, meg mást se, hidd el, meg fog érni rá, érdekelni fogja előbb-utóbb.
2015. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk bevált, hogy a fürdőkádban adok oda neki műanyag mesés poharat.

először csak ismerkedik a vízzel, hogy az folyik lefelé, vagy a pohárba lehet tölteni zuhanyzóval, vagy meríteni és tele lesz, ezután fog jönni, hogy magától szájhoz veszi és nyakon zúdítja magát később ezt célszerű irányítani, hogy csak kicsi emeljen a poharon a szájához.

nagyon fog tetszeni neki, talán pár nap 1-2 hét és tudni fog inni pohárból :)

2015. nov. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyjad, nem fog így menni a suliba. Nem kell túlaggódni ezeket a dolgokat.

Arra viszont figyelj, hogy ne édes lötty legyen az üvegbe, hanem víz.

2015. nov. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szívószál, de amúgy szerintem is egyik napról a másikra érdekes lesz neki a pohár is. Próbálkozz addig, hogy lehetősége legyen poharazni is.
2015. nov. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni, még nem késett le semmiről. Még csak 15 hónapos múlt. Az én kisfiam is kifejezetten a cumisüvegre volt rákattanva, nem kellett neki más itató meg pohár, már elmúlt 2 éves, mikor úgy jobban ráfeküdtünk a leszoktatásra, de akkor is, inkább nem ivott egész nap. Meg tudott inni pohárból, de nem szeretett. Aztán magától átszokott a pohárra. Nem kell annyira erőltetni,nem fog örökké tartani ez. :)
2015. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a kèrdés,hogy egyedül semmiből sem iszik,nem???

Nem az,hogy pohárból nem iszik egyedül....

Nekem 15 hónaposan már kiszolgálta magát,nem kellett tanítani rá,egyszercsak fogta az üveget és ivott.Most 20 hónaposan már egyedül iszik pohárból is.

2015. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a kèrdés,hogy egyedül semmiből sem iszik,nem???

Ezt az egy éves státuszon is kérdezik amúgy!

Nekem egy évesen már kiszolgálta magát,nem kellett tanítani rá,egyszercsak fogta az üveget és ivott.Most 20 hónaposan már egyedül iszik pohárból is.

2015. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, igazából a kérdésem az lenne ,hogy a cumisüvegen kívül nem fogad el semmit. Magától nem iszik! Odahozza nekem a cumisüveget és meg kell itatnom. Illene pedig már önállóan innia, szerintem. Csak azt nem tudom, hogyan vegyen rá.
2015. nov. 23. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!