Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ijesztegetnek két...

Miért ijesztegetnek két gyerekes anyukák, hogy mennyire nehez lesz hárommal?

Figyelt kérdés
Szokásos duma, hármat ruhaztatni etetni elindítani az életbe. Valaki kettőre annyit költ mint más 3-ra. Most hogy jön a harmadik mindenki csak ijeszteget es teljesen Elment a kedvem és már nem érzem, hogy nekem ez menni fog. Néha arra gondolok bár elmenne. Volt már más anyuka is ilyen cipőben?
2016. jan. 21. 08:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem csak 1 van, de én mindig azt hallom a "sokgyerekesektől", hogy az 1 és 2 között sokkal nagyobb a különbség (változás), mint 2 és 3 között.

Szóval ne stresszelj ezen, főleg ha 2 gyerekesek mondják, mert nekik gőzük sincs, milyen 3-mal.

2016. jan. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a harmadikat vártam, a kedvenc beszólásom az volt egy kétgyerekes ismerőstől, hogy ő nem vállalná be, mert ha még egy gyereke lenne, akkor onnantól neki vége lenne mint egyéniség és szabad szellem. Nagyon hülyén néztem...

Persze, hogy nehéz lesz. De sokkal kisebb a váltás, mint az első gyereknél. Ha kettővel elbírsz, a harmadik is belefér. Arra készülj, hogy három gyerek SOHA nincsen csendben... -_-

Az anyagi részére nem tudok mit mondani, azt nektek kell tudnotok, hogy belefér-e a költségvetésbe.

Boldog babázást kívánok neked! :)

2016. jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanád nekem minden foglalkozol más véleményével???? Ilyenek az emberek..Tutti nehéz lesz ..De az se mindegy mennyi korkülönbség van a gyerekek között.Meg,hogy van e segítséged.Normális ,hogy félsz még én is sokszor gondolkozok,hogy bírom majd a második babát úgy hogy a párom külföldön dolgozik.Viszont olyat meg ne is írj,hogy bár elmehetne a baba...okkal jön ..És tutti nagyon boldogok lesztek.Bízz magadban...sok sikert
2016. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem ijesztgettek csak mikor megszuletett mindig azt kerdeztek hogy birom 3 gyerekkel?? :/ Nagyon jol mindig is 3 gyereket akartam es igy teljes az eletem ;) Lesza..rom hogy ki mit mond!!!Neked kell erezni..sose az anyagi volt szempont nekunk hanem az egyen a sajat akaratunk! Gratu a pocihoz..es ne hagyd magad ! Csak irigyek mert sokan nem merik bevallalni
2016. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyire lesz nehéz (mármint ha az anyagi háttér nagyjából megvan, azaz nem kell naponta azon törni a fejed, hoyg eszünk vagy lakunk) CSAKIS töled függ.

Ha normálisan megszervezed az életeteket, akkor semmvels sem nehezebb, mint kettövel.


Meg elbutulni is csak az fog, aki egyébként is elbutulna, (és a gyerek(ek) csak ürügy erre) ha VAN igényed a szellemi és testi aktivitásra, akkor meg tudod oldani.


Négy gyerekes anya vagyok

2016. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ezt csinálják az emberek. Ha éppen esküvőd van, akkor azt mondják, na, majd ha gyerek lesz. Ha gyereked lesz, akkor azt, hogy majd ha a második megszületik.


Egyszerűen nekik mindig kompetensebbnek, többnek kell látszaniuk, ez nem rólad szól, hanem róluk:)


Emlékszem, az érettséginél mondták az emberek, hogy majd az egyetemen hogy fog sírni a szám, ha ennyitől elfáradok. Aztán egyetemen, hogy majd ha doktorimat csinálom, nem lesz elég nekem semmi idő. Aztán a phd-m alatt, hogy ha majd 8 órában dolgozom. Aztán mikor már dolgoztam, akkor "ha majd a gyereket is ellátod még otthon, a háztartás mellett.":))

2016. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért adsz olyanok véleményére, akik nem akarnak három gyereket? Van egy csomó három-négy-ötgyermekes anyuka, akik tényleg tudják, hogy milyen a nagycsalád, nem csak homályos elképzeléseik vannak.

Én sem vállalnék hármat, de ez az ÉN döntésem, és nem akarom ráerőltetni másra, elfogadom, hogy más másképp működik, mint én.

2016. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hülyeség. Nekem is három van, nem volt lényeges különbség a kettő és három gyerekes lét között. Kicsit több lett a mosni való ruha, és ha sétálunk valahová, akkor a két kicsi kezét fogom én, a nagy pedig előttünk megy vagy ha elég széles hely van, akkor valamelyik kicsi kezét megfogja, és persze nagyobb mennyiségű ételt kell venni.
2016. jan. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztatás! Ennyi szép szót nem kaptam mostanában.
2016. jan. 21. 09:17
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert idióták,sajna nincs jobb szavam az effajta emberre!

Ha nincs gyereked,akkor meg azzal ijesztgetnek,hogy "jaj milyen nehéz egy gyerekkel"!

Szóval mindig az aktuális örömödbe akarnak belerondítani!

2016. jan. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!