Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ebben az esetben Ti...

Anyukák ebben az esetben Ti hol vennétek lakást vagy házat?

Figyelt kérdés
Debrecenben dolgozunk mind a ketten a férjemmel. Most jelenleg 50 km-re lakunk Debrecentől albérletben,vonattal 34 perc. 6 éve lakunk itt.Az én szüleim ebben a városban laknak, tudnak segíteni ha kell.Férjem szülitől így 70 kmre vagyunk. Debrecentől ők 20km-re laknak. Van két gyermekünk én jelenleg itthon vagyok gyeden szeptemberig. Férjem Debrecenbe szeretne költözni,ugye közel lenne mind a kettőnknek a munkahely de nem lenne semmi segítség és a gyerekek felügyeletét bébiszitterrel tudnánk megoldani,már ha találnák alkalmas személyt. Én itt szeretnék lakni és én itt is tudnék dolgozni,bár férjem is de ő itt nem szeretne. Szerinted hol lenne a legjobb lakást vennünk? Az Ő szülei nem tudnának segíteni, anyósom sokat dolgozik,apósom rokkant nyugdíjas. Mind a ketten össze vissza dolgozunk, nappal éjszaka hajnal mikor mi jut. (máv)
2016. jan. 7. 22:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én Pl gyerekvallalas előtt már tudtam, hogy fogom megoldani munka mellett a gyerek felügyeletet és nem a nagyszuloket szántam bebiszitternek.... Ha nálatok ez az egyetlen megoldás, akkor nyilván nem koltozhettek el a szülők közeléből. Vagy költöznek ok is Debrecenbe és már meg is van oldva minden.
2016. jan. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Persze, az ember nem a nagyszülőket szánja eleve bébiszitternek, szerintem az emberek nagy többsége azért nem úgy vállal gyereket. Én is első körben mindig a férjemmel egyeztetek, hogy tud-e csúsztatni, szabadságot kivenni vagy hogy szervezzük a dolgokat. Ha sehogy nem jó, na akkor jönnek a nagymamák, akik ha örömmel vigyáznak a lanyunkra és nem azt látom rajtuk, hogy úgy érzik már megint rájuklőcsöltem a gyereket, akkor miért fosszam meg őket ettől és miért keressek bébiszittert pénzért?
2016. jan. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A másik meg, hogy sok családban sajnos még most sem evidens, hogy a férjnek is ki kell vennie a részét a gyermekek bölcsibe, óvodába, iskolába, orvoshoz, szakkörre stb. viteléből. Tisztelet a kivételnek, nem tudom a kérdező férje melyik típusba tartozik, nem is ezért írtam, csak egy vélemény.

Írta hogy a munkaidő beosztásuk össze-vissza van, ha esetleg még a férje mentalitása a fentiekre hajaz, akkor kb. öngyilkosság lenne a nő számára a költözés, mert oldhatna meg mindent egyedül, egy jóval nagyobb városban.

De ez csak elmélet, nem tudom a kérdezőéknél mi a helyzet. Ha a férje segítőkész, akkor akár működhet is.

2016. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Egyébként segítőkész férjem van,bármit megcsinál a gyerekek körül ha kell, igaz néha szájhúzással. Anyukám meg nagyon szívesen vigyáz majd a gyererkekre,Ő mondta.
2016. jan. 8. 10:41
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
En ondjuk azt nem értem továbbra sem, hogy ha fel óra a távolság, akkor miért nem jó az, hogy ti költöztok Debrecenbe, anyukad meg utazik, ha kell. Gondolom nem mindennap akarod igénybe venni a segítséget, hanem max havonta. Mondjuk annyira meg simán bébiszittert is meg lehetne oldani. Kiesne a mindennapi munkabajaras költsége, azt félre lehet tenni bebiszitterre. A férjed miért akar amúgy költözni? Csak a munkába járás Miatt? Nem lehet hogy önálló életre vágyik, a szuleidtol TÁVOL?
2016. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
A munkába járás nekünk ingyen van, és Ő a munka miatt meg a szülei ,barátai miatt akar költözni,hogy közelebb legyen hozzájuk. És valószínű heti szinten kell valaki aki vigyáz a gyerekekre vagy csak vinni hozni kell az oviból. Ez kiszámíthatatlan még egyenlőre. Egy hónapra előre van mindig a beosztásunk.
2016. jan. 8. 15:35
 17/17 A kérdező kommentje:
Ja és a szüleimtől így is külön életet élünk, Ő max havonta egyszer találkozik velük, nem járnak a nyakunkra és mi sem megyünk sűrűn,legalább is együtt nem. Persze ha a férjem dolgozik akkor én megyek a gyerekekkel...
2016. jan. 8. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!