Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ebben az esetben Ti...

Anyukák ebben az esetben Ti hol vennétek lakást vagy házat?

Figyelt kérdés
Debrecenben dolgozunk mind a ketten a férjemmel. Most jelenleg 50 km-re lakunk Debrecentől albérletben,vonattal 34 perc. 6 éve lakunk itt.Az én szüleim ebben a városban laknak, tudnak segíteni ha kell.Férjem szülitől így 70 kmre vagyunk. Debrecentől ők 20km-re laknak. Van két gyermekünk én jelenleg itthon vagyok gyeden szeptemberig. Férjem Debrecenbe szeretne költözni,ugye közel lenne mind a kettőnknek a munkahely de nem lenne semmi segítség és a gyerekek felügyeletét bébiszitterrel tudnánk megoldani,már ha találnák alkalmas személyt. Én itt szeretnék lakni és én itt is tudnék dolgozni,bár férjem is de ő itt nem szeretne. Szerinted hol lenne a legjobb lakást vennünk? Az Ő szülei nem tudnának segíteni, anyósom sokat dolgozik,apósom rokkant nyugdíjas. Mind a ketten össze vissza dolgozunk, nappal éjszaka hajnal mikor mi jut. (máv)
2016. jan. 7. 22:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván ahol most laktok, nagyon fontos, hogy a nagyszülők tudjanak segíteni. 34 perc utazás az semmi.
2016. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha csak a te szüleidre számíthattok, akkor maradnék a közelben. Esetleg Debrecenhez kicsit közelebb, de a szülőktől még mindig nem túl távol? (A szüleid adott esetben kocsival tudnak mozogni, vagy csak tömegközlekedéssel?)


Másik szempont, hogy a gyerekek milyen intézménybe járnak, és az megfelelő-e nekik. Ha Debrecenben jobb óvodák/iskolák vannak, mint a jelenlegi lakóhelyetek környékén, akkor azt is figyelembe venném.

2016. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Nálunk is úgy van, hogy az én szüleimmel lakunk egy városban, így anyukám van hogy mindennap "bevethető", pedig még aktívan dolgozik és fog is jópár évig. Anyósom nem messze lakik (10 km), őhozzá is megyünk minden hétvégén, de ő is dolgozik még. Jó, mondjuk a férjem ebben a városban dolgozik ahol élünk, de én épp ma voltam egy maratoni orvosi vizsgálaton (36. hét), reggel 7 kor indultam, 2 kor értem haza. Délelőtt a férjem csúsztatott a melóhelyén, délben anyu jött vigyázni 2 éves lányunkra. Csak arra akarok kilyukadni, hogy ha anyu nem lenne ilyen közel baromira meg lennénk lőve a gyerekvigyázással. Ezt a férjwm is elismeri. Egyébként van olyan kisgyerekes ismerősünk, akik itt laknak ahol mi (Hajdú-Bihar szintén) mindkét nagyszülöpár Szabolcsban. Na ott tényleg nincs semmi segítsége az anyukának a férjén kívül, úgy várja haza melóból mint a Messiást, hogy kicsit lepasszolhassa a gyereket egy pár órára, hogy be ne dilizzen.
2016. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3 éves és 15 hónaposak a gyerekek,ovi ,általános iskola szerintem jó ami itt van. Középiskola az lehet Debrecenbe jobb lesz, de az meg még nagyon messze van. Anyukám tudná vinni a gyerekeket oviba meg el is tudná hozni Őket, pont úgy dolgozik. Csak az a baj az egésszel hogy a férjem annyira szeretne menni innen (bár nem is tudom miért nem jó itt Neki,talán inkább a szüleihez szeretne közelebb lenni,meg a barátokhoz), hogy emiatt már egy kicsit meg is romlott a kapcsolatunk, de csak magára gondol,arra nem hogy a gyerekeknek hogy lenne jobb. Na meg itt olcsóbbak is az ingatlan árak. Nem egyszerű eset a férjem, de csak ezen a téren...
2016. jan. 7. 22:46
 5/17 A kérdező kommentje:
Na ez az itt is bármi gondunk van,mármint valami komolyabb, akkor anyu egyből tud jönni olyan rugalmas a munkahelye...
2016. jan. 7. 22:48
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Akkor viszont azt kell megbeszélned a férjeddel, hogy oké, költözzünk, de akkor ő is ugyanúgy vegye ki a részét a gyerekek szállításából, ha betegség miatt táppénzre kell menni, akkor abból vagy keresse meg a sziterre valót, hogy senki se essen ki a munkából.
2016. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi abban a városban lakunk, ahol dolgozunk, nem ott ahol a szüleink élnek. Nekünk ez a logikusabb.
2016. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%
Állj a sarkadra! Sajnos a férjek még nagyon a szüleikhez húznak a házasság elején, a velük töltött 25-30 évnek nagyobb a hatásuk, mint az új családjukkal az a pár év. De ha hagyod, csak rosszabbul jártok, hiszen szükség esetén nem tudjátok megoldani a gyerekfelügyeletet.
2016. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
En mennek Debrecenbe. Napi kétszer fél óra ingazast simán kivaltana, a nagyszülők segítségére pedig nincs mindennap szukseg
2016. jan. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ő már elment volna albérletbe is, csak volt egy nagy hitelünk (svájci frankos autóhitel,havi 74000ft volt), ami miatt biztos nem tudtuk volna ott fizetni az albérletet,hiszen ott 60-80000 között találnák, míg itt ahol most lakunk 15000-ért vagyunk. Azért azt a különbözetet másra is el tudjuk költeni.Azért elég sokszor meg kell majd oldani a gyerekek felügyeletét,mert tényleg olyan a munkánk.
2016. jan. 8. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!