Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti vennétek babátokna...

Anyukák! Ti vennétek babátoknak házi készítésű babaápolási kozmetikumokat?

Figyelt kérdés

házi kozmetikumokat már másfél éve készítek (arckrém, sampon, testápoló, ajakápoló stb.....) de szeretnék babaápolási kozmetikumokat is készíteni.

kezdetben a következőkre gondoltam: baba krémfürdető, babapopsi balzsam és popsikenőcs

Szerintetek lenne rá igény?



2013. máj. 4. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy miket tartalmaz, illetve egy jó minőségű babakozmetikumhoz képest hol van az ára.
2013. máj. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
én nem vennék. a házi készítésű termékeknek nagy a divatja mostanában, mindenki azt gondolja, h ami kézműves, otthoni, az feltétlenül egészséges. de mivel nem bevizsgált anygokról van szó, gyakran legalább olyan ártalmas, mint a bolti vagy még ártaémasabb. (természetesen nem mindegyik). organikus, parfümmentes, kőolajszármazékoktól mentes, ellenőrzött kozmetikumokat fogok vásárolnia babámnak, engem nem nyugtat meg, h tercsi néni kotyvasztpotta a konyhájában. sőt!
2013. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi véleményeket

természetesen jó minőségű alapanyagokból dolgozom (szerintem csak így van értelme)

amiket én készítek azok is kőolaj, parabén, mesterséges illat és tartósítószer mentesek

2013. máj. 4. 11:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Engedélyek nélkül készített bevizsgálatlan terméket magamnak sem vennék, nemhogy a babámnak.
2013. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem kötekedni akarok, tényleg és lebeszélni semmásokat. de a gyárban zárt láncban készülnek ezek a termékek, otthoni körülmények között ez a higiéniai standard elérhetetlen. kis mennyiségben az organikus összetevők is jóval drágábbak az előállító számára is, így nyilván a vételár is magasabb lesz. arról nem is beszélve, h néhány népszerű szépségápolási "termék" háttere egyszerűen nem bizonyított és indokolt. ilyen pl az alamecetes-szódabikarbónás sampon. szuper, meg olcsó, meg nem tartalmaz semmilyen adalékanyagot, de szerintem semmi keresnivalója a hajon. jól hangzik, h vissza a természethez, de az ecet és a szódabikarbóna egyszerűen nem való a hajra. (nem azt mondom, h te is ilyeneket csinálsz, ez természetesen csak egy példa volt, h érzékeltessem, mire gondolok, amikor azt mondom, h ezek a természetesnek mondott házi kozmetikumok gyakan többet ártanak, mint használnak. mondom ezt úgy, h én is sokat használok, de nem kritikátlanul)
2013. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

a szódabikarbónás-almaecetes samponnál tényleg van jobb megoldás DE! még mindig jobb mint a bolti kőolajos, sodium laurenth sulfatos samponok amiknek még kevesebb keresnivalójuk van a hajon...


a másik kérdésre visszatérve: a házi kozmetikumok nem feltétlen drágábbak mert nem kell reklámra, szállításra, tárolásra költeni

2013. máj. 4. 12:09
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


tényleg? 1.600 Ft nálad egy sampon és még csak az sem derül ki a leírásból, hogy hány milis a flakon. egy nyamvadt vonalkód, engedélyezési szám nincs az üvegen. aki nem ért a kozmetikumokhoz, az ennek az összetevőiből sem tud "olvasni". ugyanúgy nem fogja tudni, h a ezek az alkotóelemek jók-e a hajra, ahogy a bolti samponok összetevőinél se tudja. egy részéről nem is hallott még soha (én se). bolti és bolti termék között is van különbség, demagóg egy kalap alá venni és leártalmasozni őket. ma már rengeteg jó minőségű, kőolajszármazéktól, parfümtől, stb mentes termék kapható bevizsgálva, engedélyszámmal a te kozmetikumaidhoz képest töredék áron.

2013. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

miért írod, hogy nálam?

nem vagyok fent ezen az oldalon

2013. máj. 4. 12:16
 9/13 anonim ***** válasza:
akkor a meskánál, amire hivatkoztál...
2013. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én csak az eredeti kérdésre válaszolnék. Van ismerősöm, aki kecsketejes kozmetikai szereket készít, és az általa készített szappanok és krémek hozták helyre az ekcémás kislányom bőrét, így mi csak azokat használjuk tisztálkodásra. Én szívesen kipróbálok ilyesmiket.
2013. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!