Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A láthatás meghatározásánál...

A láthatás meghatározásánál mennyire veszik figyelembe, hogy az anya hétvégén dolgozik?

Figyelt kérdés

12 éves a gyerekünk. Eddig úgy volt a láthatás, hogy apuka minden pénteken elviszi a gyereket az iskolából, és szombat este 18.00-kor visszahozza hozzám. Most a gyámhivatalhoz fordult, hogy kéthetente szeretné vinni a gyereket péntektől vasárnap délig. Azzal indokolja, hogy az új családban gyerek született, és "kevesebb ideje van az elsőszülött gyerekre". Szóval nem is dolgozik hétvégén, ugyanúgy otthon van stb. Én viszont pénteken általában késő estig vidéken dolgozom, este fél kiencre érek haza. Szombat reggel fél hétkor ismét indulok, és négy körül érek haza.

A gyámügyi tárgyaláson az ügyintéző ezt le sem írta a jegyzőkönyvbe, azzal indokolta, hogy "a munkahely nem számít a láthatás megállapításánál". Ez jogos? Úgy érzem, ez nem korrekt, ellenem dolgozik. :(


2016. jan. 7. 14:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%

És minden szombaton dolgoznod kell?

Amikor pénteken elviszi a gyereket ott sem vagy. AKi akkor átadja, az nem tud vigyázni rá minden második szombaton?

2016. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nem minden szombaton, hanem átlagosan kéthetente, de nincs benne rendszer, tehát azt sem mondhatom, hogy minden páros vagy páratlan hétvégén.

Pénteken az iskolából viszi el az apa a gyereket. Sajnos nem tudom kire bízni a gyereket, egyedül lenne egész péntek este és szombaton is. OK, hogy a gyerek nagy (az ügyintéző szerint), de ez így akkor sem jó, hogy másfél napig ül otthon az üres lakásban.

2016. jan. 7. 15:37
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Valóban, az nem számít, hogy a gondozó szülő hogy dolgozik. A láthatáron jogosult dönthet úgy, hogy kevesebbet akár a gyerekkel lenni. Sőt, úgy is, hogy egyáltalán nem kíván vele kapcsolatot tartani.
2016. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%

Ha NEKED gond a gyerek felügyelet ellátása, akkor fogadj fel valakit (babisitter, szomszéd középiskolás, nyugdíjas néni, stb) , aki vigyáz a gyerekre, ott van vele a lakásban.

Ez nem ok a láthatás megváltoztatására, ez a te magánproblémád.

2016. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó! Nem a kérdező akár változtatni, hanem a másik fél. A kérdező azt szeretné ha az eredeti rendszer maradna, mert akkor ugye még van oldva a gyerek felügyelete
2016. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nekem csak az egyik problémám az, hogy a gyerek egyedül van otthon. A másik az, hogy így kevesebbet látom a gyereket, mert minden második vasárnap nem látom.

Tehát amikor otthon vagyok, akkor a gyerek az apjánál, amikor a gyerek otthon van, én dolgozom.

Én legalább a vasárnaphoz szeretnék ragaszkodni.

Apuka pedig péntek déltől soha nem dolgozik egy hétvégén sem.

2016. jan. 7. 15:50
 7/24 anonim ***** válasza:
57%

Mivel a másik félnek nem felel meg az eddigi rendszer (nincs ideje vagy nem akar annyit rááldozni erre gyerekre), ezért változni fog a láthatási rendszer.


A láthatás biztosítása kötelesség, a láthatás igénybevitele csak jog, azaz arra senkiot nem lehet kényszeríteni, hogy a gyereket a láthatási idöben elvigye.


Éppen ezért a kérdezönek kell más módon megoldani a gyerek felöügyeletét.

2016. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Ez teljesen mellékes, kérdező. Apukát nem kötelezheti senki arra, hogy a gyerekével legyen. Amúgy meg ha te nevelés a gyereket, akkor evidens, hogy te töltesz vele több időt - max a hétvége az, ami így kiesik. Esetleg még lehetne próbálni a munkahelyeden egy állandó beosztást kérni, ahol mindig azon a héten dolgozol hétvégén, amikor a láthatás van
2016. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
92%

A bíróság nem kötelezheti a gyerek apját, hogy ő a saját szabadidejét a te munkarendedhez igazítsa. Ennyi erővel ő is dolgozhatna szombat délelőtt, akkor is két választásod lenne, vagy lemondod a szombati melót, vagy kerítesz valakit, aki vigyáz a gyerekre, amíg nem vagy otthon.

Én egy lehetőséget látok, hogy normálisan beszéld meg az exeddel, hogy ez neked mekkora probléma. Jó, mit érdekli őt, gondolom, ezt fogja válaszolni, de neki se lehet közömbös, hogy vagy kevesebb pénzed lesz a gyerekre, vagy egyedül kell hagynod egész napra a lakásban, vagy valaki másnál szívességért kuncsorogni, hogy vigyázzon a gyerekre. Vagy pénzért fogadni valakit, de annak nem sok anyagi haszna lenne. Szóval valahogy az exed emberségére kellene hatni, hátha meggondolja magát.

2016. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Talán apukával kellene ezt megbeszélni. Azt írod, "átlagosan kéthetente" van így a hétvégi munka. Akkor apának is kijön így az átlagban 2 hét, akkor vigye, amikor te dolgozol. Nem kell ehhez gyámhivatal. Vagy ha nagyon rossz a kapcsolat, akkor ezt kérd az ügyintézőtől. Bár elég gáz, hogy nem akarja kivenni a részét a gyerek életéből apuka, de ez az én személyes véleményem.
2016. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!