Házasság nélkül gyerek? Miért jobb házasnak lenni? Kinek a nevén van a gyerek, ha nem házasok a szülők?
Miért lenne a házasság nagyobb összetartó erő??!!!
Én voltam férjnél, simán lelépett és nem érdekelte a "nagyobb összetartó erő". Bíróság, papírok, aztán az összes irat újra csináltatása elég nagy macera volt, de csak ennyi a különbség, ha valaki házasságban vagy az nélkül lép le. Azóta megtaláltam a páromat, akitől van 2 gyerekem és nem vagyunk házasok. Apasági alapján kapták a gyerekek az ő nevét. Megvagyunk papír nélkül is. Szerintem semmi különbség nincs a házasság és a nem házasság között a papíron és a válási bonyodalmakon kívül. Gyerek szempontjából meg aztán végképp semmi, csak annyi, hogy egy apasági nyilatkozat kell szülés előtt.
Azt nagyon nem bírom, amikor x éve valaki éldegél a párjával a házasság gondolata nélkül is, aztán amikor kiderül, hogy jön a gyerek, szaladnak összeházasodni. Volt, hogy -10 fokban, lefagyott úton mentünk ismerősöm esküvőjére januárban, mert csinált egy tesztet, ami pozotív lett és akkor SOS össze kellett házasodni. Ez azért elég gáz. Meg ismerek olyat is, aki 15 éve élt papírok nélkül, de kimentek külföldre és a jutattások miatt összeházasodtak. Ennek mi értelme van??? Szerintem semmi.
Semmi bajom nincs amúgy a házassággal, ha nem lrdekből történik.
Azt viszont nagyon utálom, amikor a házasok osztják a nem házasokat, hogy akkor igazi a szerelem, amikor összeházasodnak stb stb stb. Ahhhaaa.... Meg lehet nézni a statisztikákat, hogy a házasságok hány %-a végződik válással. Azért nem kell férjhez menni, mert jön a gyerek, meg hogy jújj hadd vehessem fel a csudaszép menyasszonyi ruhát, meg hogy rázzam a rongyot a faluban, meg elköltsenek hitelből X milliót.
Bocsi, kicsit elkalandoztam. :D :D
A gyerek szempontjából édes mindegy, hogy a szülei házasok-e, vagy sem, hála az égnek már eljutottunk arra a szintre, hogy nem éri hátrány azt a gyereket sem, akinek a szülei "csak" együtt élnek.
Egy házasságon kívül született gyereknek is ugyanannyira anyja az anyja, és ugyanannyira apja az apja, mint egy házasságban születettnek. Csak le kell papírozni természetesen. Onnantól kezdve annak a nevét viseli a gyerek, akiét a szülők akarják. Ugyanúgy, ahogy házasságban is, mert nem, nem automatikus, hogy az apa nevét kapja a gyerek, még házasság esetén sem, mivel ez nem "jár" csak úgy. Házasságkötés előtt nyilatkozni kell róla, hogy kinek a nevét fogják viselni a születendő gyerekek, és ezt bejegyzik a házassági anyakönyvi kivonatba.
De ha a szülők nem házasok, akkor is ugyanazok az opciók állnak rendelkezésre, csak kell teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot tennie az apának.
Ha az élettársak közül hal meg az egyik, a gyerek szempontjából ugyanaz történik, mintha házasok lennének a szülei, nem is értem, hogy miért kéne különbségnek lennie. Ugyanúgy a szülője halt meg, ugyanúgy jogosult árvaellátásra.
Azt meg pár maga döntse el, hogy neki fontos-e, hogy házasok legyenek, vagy se.
A párom nem házasodna, mert szerinte nem ez számít, de ha szeretném, akkor lehet.
Igazából nem tudom, hogy melyik eset mivel jár, ezért kérdeztem.
11: nálunk ez igen is összetartó erő, mert olyan a férjem értékrendje és gondolkodás módja hogy neki ez számít. Mindketten vallásosak vagyunk mint írtam.
Attól hogy a Te férjed így döntött, attól még nem kell általánosan azt gondolni, hogy semmit nem ér az egész. Persze a véleményed meg lehet...más mint az enyém kész. Én nem pontozlak le ezért, elfogadom.
Én tiszteletben tartom, ha valaki vallási vagy egyéb lelki okok miatt fontosnak tartja a házasságot, azonban az esetek nagy részében nem emiatt házasodnak az emberek, de legalábbis nem ez tartja össze őket, hanem általában az társ- és/vagy anyagi függőség.
A mi kapcsolatunkban a legszentebb köteléket a gyermekünk jelenti, és nem érzem, hogy hátrányt szenvednénk amiatt, hogy nem házasodtunk össze.
A gyerekek szempontjából nincs különbség. Ők ugyanúgy kaphatják az apa nevét, ugyanúgy örökölnek, ugyanúgy jár utánuk gyerektartás, stb.
A pár szempontjából nem mindegy, de náluk sem igazán addig számít, amíg tart és jó a kapcsolat, inkább akkor, amikor különválnak és vagyonmegosztásra kerül a sor. A házasság vagyonközösség, az együttélés nem. Ha nincs vagyonközösség, akkor könnyen kiszolgáltatott helyzetbe kerülhet az a fél (jellemzően a nő), aki évekre kiesik a munakerőpiacról, vagy kevesebbet keres, mert nem tud olyan munkát elvállalni, ahonnan nem jöhet táppénzre a gyerekkel, vagy nem tud annyit túlórázni, mint a férj.
Nekem egyébként is fontos volt a házasság, érzelmileg sokat jelent számomra, de elsősorban vagyonjogilag van jelentősége. Lehet, hogy egyeseknek csak egy papír, de egy nagyon fontos papír.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!