Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sógornőm karácsonyra van...

Sógornőm karácsonyra van kiírva, erre hivatkozva kijelentette, hogy ő aztán nem fog sütni-főzni, készülni, vendégségbe menni vagy másokat vendégül látni. Hogyan győzhetnénk meg, hogy ez nem így működik?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves lányunk. Vele fognak majd díszeket csinálni meg mézeskalácsot, de azt is csak ha "úgy érzi magát".
2015. okt. 31. 16:11
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem-legalább is remélem-hogy csak provokálni akar a kérdező....bár én nem szülés előtt álltam,de a 3. gyerekem 2 hónapos volt,amikor 14 embert láttam vendégül Szenteste.MUSZÁJ volt,de senkinek nem kívánom(bár a szűk családról volt szó,és Apukám súlyos balesete miatt kellett,hogy így legyen).

Te egy irigy,rosszindulatú ember vagy!Én egy ilyen embert alapból nem látnék vendégül(se szívesen,se sehogy).

2015. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
A sógornődnek igaza van. Én sem szeretnék ugrálni, ha nem muszáj. Nehogymár te mondd meg neki, mit szabad, meg mit nem. Felnőtt ember.
2015. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy csak provokálni akar. Épelméjű ember nem csináltatna mézeskalácsot egy szerettével, aki bármikor szülhet. Ennyire senki nem lehet primitív.


Azért vicces a kérdésben a többes szám. Több "kedves rokont" sejtet a "győzhetnénk meg". Lehet, hogy szegény kismama egy rakat "jóindulatú" emberrel van körülvéve. Nem irigylem. Inkább száz ellenség, mint egy ilyen barát.

2015. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közöd hozzá. Ha olyan nagyon aggódsz érte, akkor viszel nekik ételt karácsonyra.

Húsvét előtt 5 nappal szültem, senki sem várta el tőlem, hogy csináljak bármit is, pedig vallásos család vagyunk, sőt a férjem szülei és az én szüleim is egyszerre jöttek el húsvétkor, addigra már hazamehettünk, ők hoztak ételt, van amit ott sütöttek meg stb. A szülés utáni 2 hónapban főznöm sem kellett mert vagy az egyik nagyszülő vagy a másik hozott főtételt, vagy épp itt főzte meg, mert itt volt egy ideig. Anyósom is itt volt két hetet meg anyám is, szóval, neked és a szüleidnek kellene nekik segíteni most. Amikor anyósom lánya szült mi is vittünk neki ételt, mert ő is sokszor eljött nekünk segíteni, ugyanezt a segítséget viszonoztuk amikor megszülettek a gyerekei. Nem azt néztük mit csinál vagy nem csinál, az volt a természetes, hogy segítünk egymásnak ha kell.

2015. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
87%
Már a megfogalmazás is röhejes. Mi az, hogy "nem így működik"? Miért, bameg, akkor hogy működik? Egy közvetlenül szülés előtt álló, vagy azon éppen túlesett nő szerinted mennyire fog "karácsonyt csinálni" a családjának? Normális vagy? Apukát cseszegesd akkor már, neki ugyanúgy dolga lenne, sőt, mivel a sógornőd kiesik a képből, igazából elsősorban apuka feladata lenne mindez. Már ha van erre egyáltalán igényük.
2015. nov. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy te vagy a nem normális kérdezö ,egy minden órás kismamával karácsonyi menüt csináltatni ,az minden csak nem kedves ,inkább csináljon kedves rokonság karácsonyi menüt ,anak a kismama biztos örülne .
2015. nov. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az a kerdezo, aki mar tobb hasonloan rosszindulatu es ostoba kerdest kiirt.

Biztos vagyok benne. Egyutt el veluk, ezert nyuglodik most azon hogy a mindenoras sogorno nem akarja Karacsonykor a munka oroszlanreszet elvegezni. Az eddigi kerdesei is olyanokrol szoltak hogy neki kene mosogatni, vagy felmosni, es ezert fel volt haborodva, mikozben a sorgorno meg mindennap foz ra. Volt tobb kerdese, nem emlekszem az osszesre, de mindegyiknel leleplezodott es mindenhol egyontetuen ki voltak akadva rajta a valoszolok, ahogy ennel a kerdesnel is.

2015. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly november 20.án szültem.

Hát, hogy teljesen őszinte legyek, le volt sz#rva a karácsony!

Annak örültem hogy lyuk van a hátsómon, illetve, hogy két fülem van és nem vagyok szatyor (csak nagyon hasonlítottam).

Vettünk tortát a familyfrost-tól, sütőben sült fűszeres csirkemell volt, meg krumplisaláta (férj segedelmével).

Húgom drága, imádom érte, elvitte a nagylányt sütni.

2015. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!