Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sógornőm karácsonyra van...

Sógornőm karácsonyra van kiírva, erre hivatkozva kijelentette, hogy ő aztán nem fog sütni-főzni, készülni, vendégségbe menni vagy másokat vendégül látni. Hogyan győzhetnénk meg, hogy ez nem így működik?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves lányunk. Vele fognak majd díszeket csinálni meg mézeskalácsot, de azt is csak ha "úgy érzi magát".
2015. okt. 31. 16:11
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
75%
Ja meg a kérdés, h kérdező akkor miért nem a kedves testvérével akarja megértetni, hogy kell Karácsony? A férfi is ugyanúgy fel tudja emelni a fakanalat. Miért a 9 hónapos terhes nővel akar főzetni, miért nem a férjével?
2015. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
December 23-án kora délután értünk haza a kórházból a babánkkal. Első gyerek, nála még ráértem előtte egy hónapig takarítgatni a lakást, de nem hinném, hogy egy 4 éves mellett túl sok energiája lenne rá. A karácsonyfát valahogy feldíszítettük, de vendéglátóst játszani meg főzőcskézni nekem se volt kedvem. De szerencsére nekem normális a családom, csak a nagyszülők jöttek látogatni és karácsony napján (meg még később is) apukám házhoz hozta az ebédet. Inkább azt kérdezd meg a sógornődtől, h miben tudsz neki segíteni akár a készülődésben, akár később.
2015. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta nevetséges ez a kérdés. Ha elötte szül egy héttel, akkor mit vársz töle? Akkor fog hazaesni a korházbol, sz.rni fog a karácsonyra. Apuka feldisziti a fát a kislánnyal meg a házat és igy várják haza anyát meg a kistesot. Ennyi. Vagy ha épp akkor tölti a 40. hetet, hát akkor is neki can igaza. Én tulhordtam a bébit, hát komolyan mondom, abban elfáradtam, hogy az ágyrol felálltam már a végén. Tudod kinek lenne kedve 40 hetes terhesen vendégül látni másokat.. na persze. Megtenném ami tölem elvárhato de ennyi. Ebbe sem mások vendégullátása, sem pedig a nagy sutés fözés nem tartozik bele. Kérdezö, neked van gyereked? Teljesen gáz vagy
2015. okt. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben a gyerektelen sógornőnek vagy nagyinak kéne családi Karácsonyt tartania. Nehogymár ők otthon ülnek és a bármelyik percben szülő nőtől várják, h kiszolgálja őket?!

Sztem kérdező csak simán lusta Karácsonyt szervezni és próbál ideológiákat gyártani,h más a hibás...

2015. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
95%

Mekkora tapló paraszt vagy XDXDXDXD

Szültél már? Mindenórás terhesen pont ne csináljon semmit, pihenjen, készüljön a szülésre. Te meg emeld fel a feneked, és kérdezd meg, hogy miben segíthetsz. Buta liba.

2015. okt. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nagyon eltüntél, pedig kíváncsi lennék a véleményedre....
2015. okt. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Én spec. a 2. gyerekkel szülés előtt 2 héttel már örültem, ha a wc-ig kiérek időben. A nagyikat kellett hívni ittalvósra a nagyfiam mellé. El nem tudtam képzelni, hogy ilyen is lehet egy terhesség utolsó időszaka, de ha Karácsonyra jönne a 3., nem érdekelne az egész engem sem. Spontán lenne az a Karácsony az tuti.
2015. okt. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Én spec. január végén fogok szülni, de még ígysem fogok vendégséget csinálni. Pedig nekem is van egy 2 évesen, de anyósomhoz és anyuhoz megyünk majd. Ők ebben verhetetlen. De legalább nálunk nem is várja el senki, hogy a fejemen pörögjek szerencsére. Csatlakozni tudok egy előttem szólóhoz, jó hogy nem az én sógorom vagy. Remélem legalább megosztottad vele is, hogy "ez nem így működik", legalább megtudja hányadán áll veled.
2015. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Minden évben van mézeskalács, úgy 2-3 évente bevállalunk egy nagyobb családi ünnepi ebédet is, de mikor december 22-én jöttem haza a kórházból az ikreimmel, szerintem a családom tagjai versenyeztek volna, ki üssön agyon, ha nekiállok mézeskalácsot sütögetni. Az akkor 4 éves lányom bizony bolti sütit evett abban az évben, de húsvétkor pótoltunk, végül is mézeskalács tésztából lehet nyuszit, virágot és lepkét is szaggatni :) És a pirinyó babáimmal nem is mentünk sehová még vendégségbe sem. Vendégeket fogadtunk, de ünnepi ebéd nem volt.

De mégis, te hogyan mernél bármit betervezni, mikor akár éppen kórházban is lehet, vagy éppen már hazajöhettek addigra? Vagy ha még nem szül meg, akkor egyszerűen nagyon szarul lesz a végére?

Mi az, hogy ez nem így működik? Ha ennyire rohadtul fontos a ti köreitekben, hogy a rokonságot el kell ám kápráztatni, hát te igazán elkápráztathatnád, azzal, hogy te tartasz idén vendégséget, amire meghívod őket is (sógornőd lehet, hogy épp kórházban lesz, vagy pár napos babával otthon, nem is szabad elvárni tőle, hogy menjen, viszont a kislányát és a férjét akkor is vendégül láthatod), és minimum hogy küldesz be neki majd kaját a kórházba. Na, akkor jogosan villoghatsz, hogy te mennyire jó rokon vagy.

2015. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

karácsonyra van kiírva... mégis hogy képzeled, majd hazaugrik a kórházból napjában 3x nagytakarítani meg sütögetni?


enyém 3 hetes volt karácsonykor. mondtam a családnak, hogy ha szeretnének, jöjjenek át nyugodtan, hozzanak kaját ha enni is akarnak :P hoztak, én meg csináltam mákosgubát, ennyi telt tőlem. valahogy azóta sem bánom, hogy kimaradt az a nagy karácsony az életemből 2 szoptatás között :)

érdekes amúgy, nálunk mindenki megértett, szóval nem a sógornőd a helikopter ;)

2015. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!