Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sógornőm karácsonyra van...

Sógornőm karácsonyra van kiírva, erre hivatkozva kijelentette, hogy ő aztán nem fog sütni-főzni, készülni, vendégségbe menni vagy másokat vendégül látni. Hogyan győzhetnénk meg, hogy ez nem így működik?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves lányunk. Vele fognak majd díszeket csinálni meg mézeskalácsot, de azt is csak ha "úgy érzi magát".
2015. okt. 31. 16:11
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
80%
Gyorsan szerezz egy fecskét, mert az egyből nyarat csinál. Skip the karácsony.
2015. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Naná, h nem akar sütni-főzni, mikor karácsonyra van kiírva. Nekem a kiírás előtt 2 héttel már létezni is fárasztó volt, nemhogy bevásárolni, takarítani, ünnepre sütni-főzni, vendégeket várni.


amúgy meg az ő családjuk, az ő karácsonyuk, úgy ünneplik, ahogy akarják. Ha zsíros kenyérrel és teával, ahhoz sincs semmi közöd :)

2015. okt. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
92%
Nekem tavaly 5 éves volt a kislányom, egész nap sütöttem-főztem, készültem a karácsonyra, erre semmit nem volt hajlandó enni, csak egy szelet vajas kenyeret karácsonykor. :D Ennyit a nagy készülődésről. :D Boldog, izgatott volt, együtt voltunk, társasoztunk, játszottunk, pont nem érdekelte a kaja, a karácsonyfa és az ajándékok érdekelték...
2015. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

El ne várd már tőle, hogy 10 fogásos ebéddel várja a családot karácsonyra, mikor örül, hogy lyuk van a fenekén!

Ilyenkor kellene megmutatni, hogy milyen a család, és süss-főzz te nekik!!! Nekem ugyan ilyen a sógornőm mint te, ő is beleszól mindenbe,a saját dolgával meg nem törődik!

2015. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Én december 10 re vagyok kiírva. Igaz nálunk első baba de már szóltam mindenkinek hogy nem főzök és nem is megyünk àt senkihez. szerintem teljesen érthető miért.

Nem értem miért szólsz bele :(

2015. okt. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
90%
Sose legyen olyan sógornőm, mint a Kérdező!
2015. okt. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
93%

Én inkább áthívnám őket Karácsonyra, hogy ezzel is levegyem ezt a sütés-főzést a válláról. Gondolom a családjának otthon (párja, 4 éves lánya és ő maga) csinál majd valami karácsonyi vacsorát, de gondolom 10-15 embernek nincs kedve. Nekem sem lenne. Óriási hassal biztos nem a tűzhely előtt akarok egész nap állni, meg tésztát dagasztani. Sőt, lehet hogy a sütit is előző nap venném meg boltban v. cukrászdában, annyit, ami az én kis 3 tagú családomnak elég. Ha ezt valaki nem értené meg a családban, hogy nem tartok teríts-meríts ünneplést, akkor azt egy nagy tahó baromnak tartanám!!Na, ennyi.

Ja, és a Karácsony nem arról szól, hogy süssek-főzzek, meg minden nap vendégségbe menjek.

2015. okt. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Első két gyermekemet, ikreimet december 27-én szültem.

Szóval a kérdező sógornője tud valamit, ha úgy gondolja, inkább a gyermeke születésére készül. A sütés-főzés vásárlással is jár, tülekedéssel a tömegben, a sok taknyos, köhögős, influenzás vásárló között. Az ünnep nem erről szól, a várandósság sem. És főleg nem a jópofizásról a "kedves" rokonok között.


És még egy tanulság:

A harmadik babámat várva, jó nagy hassal szedtem a cseresznyét, főztem a lekvárt, szörpöt, az üvegeket, meg ami ezzel jár. Hőségriadó idején, napokig...

Itt a gyakorin írta valaki, hogy tőle lerohadhatott volna az összes a fáról. És rájöttem, hogy IGAZA van.

Rohadt volna le az összes! :)

2015. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy itt p*csogsz, megkérdezhetnéd tőle, hogy miben lehetsz segítségére az ünnepi előkészületeket illetően.
2015. okt. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

És ha pont 24-én szül?

Kevergesse a halászlét a kórházban a vajúdóban? Esetleg nyújtsa a bejgli tésztáját 2 fájás között?

Kérdező, ha valóban a gyerek Karácsonyáért aggódnál és nem csak a sógornő piszkálása lenne a cél, akkor felajánlanád, hogy Karácsonyozzon nálad a gyerek,ha akkor indulna a szülés és akkor tökéleteskedhetnél egy jót...

2015. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!