Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a helyes megoldás?

Szerintetek mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok,2 éve férjnél vagyok, egyébként 10 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Mostanában egyre többször feljön köztünk a baba téma, de én nem érzem 100%-osan, hogy érett vagyok rá. Szeretnék kisbabát, de nem érzem azt az óriási anyai ösztönt, hogy nekem most mindenképpen szülnöm kell. de közben pedig nemsokára 30 éves leszek, és nem szeretnék kicsúszni az időből. Azt sem értem, hogy régen 18-20 éves lányok hogyan voltak érettek ehhez az órási feladathoz. Mi van ha sosem jön ez az érzés? Várjak addig amíg iszonyatosan vágyom majd a babára? És ha akkor már nem jön, mert túl öreg leszek? Vagy ahogy terhes leszek megjön ez az érzés? Van valakinek hasonló tapasztalata?

2015. okt. 19. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na arra ne tegyél fel mindent, hogy majd megjön a nagy érzés... anyánm így nyomorított meg minket, hogy szült, mert egy nònek szülnie "kell". Aztán minen nap éreztette, hogy terhére vagyunk. Legjobb, hogy a fiatalabbik nővérem pont ugyanezt csinálta a saját lányával, megszülte, majd 20 éven át hangoztatta, neki, hogy ő tette tönkre az életét.
2015. okt. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen az a baj, hogy én is érzem ezt a társadalmi nyomást, hogy "egy nőnek szülnie kell". Főleg, hogy az esküvő óta folyamatosan azt kérdezgetni mindenki, hogy mikor jön a baba?? Nem hiszem, hogy úgy érezném, hogy tönkre teszi az életem, vagy hogy terhemre lenne..mivel úgymond elértem mindent, amit akartam..(ezt úgy értem, hogy volt fiatalságom, vagyis "kiéltem magam", van férjem, munkám, otthonom, nem hiányzik semmi az életemből)..szóval minden adott hozzá, hogy babám legyen.. csak azt a hatalmas nagy vágyat nem érzem..és ez hiányzik, nem merek így belevágni a dologba..de lehet, hogy a túlzott parázásom (hogy jó anya leszek-e, fel tudok e normálisan nevelni egy gyereket) ront el mindent, és addig húzom az időt, amíg majd nem jön össze..
2015. okt. 19. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet előre megmondani, van, aki bánja, hogy sokáig húzta, és szülne még 3 másik gyereket a meglévő 1 vagy 2 mellé, van, akinek pedig utána sem jön meg a ekdve hozzá, hogy ott van a gyerek.


Alapvetően én úgy akartam vállalni, hogy biztosan érezzem, hogy akarom. Nem tudom, mennyire jön meg ez az érzés, ha terhes leszel. Talán akkor, amikor először látod mozogni az ultrahangon, vagy amikor először érzed a mozgását.


Ha azon parázol, hogy jó anya leszel, elárulom, hogy se tökéletes anya, se tökéletes apa nem létezik. De a saját gyerekednek te mindenképpen az leszel, még így tökéletlenül is. Minden tulajdonságnak két oldala van, és egy adott szituációtól fog függni, hogy mit tud a gyerek majd abból használni, amit te átadsz neki, ilyen értelemben még ha akarnád sem tudnád elrontani:)


Nekem is vannak kétségeim, hogy milyen anya leszek, pedig terveztük, és nagyon vártuk a hasamban lévő kis lurkót. Hiába mondják mások, hogy hú, nálunk jó dolga lesz a gyereknek, mert én nem érzem, hogy mintaanya leszek, de azt hiszem, nincs is arra szükség. Megteszem, amit meg tudok, és remélem, hogy valami jó fog kisülni belőle, mégha nem is leszek ideális anya. Egyáltalán milyen az? A te fejedben milyen kép él erről?

2015. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nagyjából úgy képzelem az ideális anyát, mint amilyen az én anyukám. Mindig foglalkozott velünk, finomakat sütött-főzött, ha gondunk volt, akkor ő azt megoldotta, ha kérdésünk volt azt ő megválaszolta, szeretgetett minket, igazi Anya.. És pont ettől félek, hogy én még mindig egy 5 éves szintjén érzem magam néha..mert most is ha rossz helyzetben vagyok akkor Anyukám iránymutatása kell, azután tudom jól csinálni a dolgokat, hogy őt megkérdeztem.. Ez így hülyén hangzik, nem vagyok egy élhetetlen tutyimutyi, van munkám, amit nyilván egyedül csinálok, meg egyedül élem a mindennapjaimat a férjemmel..de mégis sok mindenben szükségem van anyukám iránymutatására.. És szeretnék én is ilyen anya lenni.. Csak néha azt érzem, hogy életben sem tudnék tartani egy gyereket.. Mi van ha sír és nem tudom mit csináljak vele, mert már mindent megpróbáltam? Mi van ha rosszul tanítok meg neki valamit? Mi van ha nem tudom megoldani a problémáit? Nem értem,hogy mi a baj velem..és hogy mások 20 évesen, hogy tudják ezt csinálni..Próbáltam már olvasgatni baba témában..de úgy érzem lehetetlen megfelelni az elvárosoknak.. Először is mindenképp legyél fitt anyuka, ne legyél túl sovány, se kövér, sportolj, mert akkor lesz jó a babádnak, persze ne görcsölj rá a teherbeesésre, legyél laza, aztán szedj terhes vitamint, mert az kell (ellenkező oldal azt mondja, hogy semmiképp, mert hiperaktivitást, egyéb negatív dolgokat okoz később a gyereknek), természetesen szülj, szoptass (de mi van ha nem megy), akkor van aki szerint az oltás autizmust okoz, de persze kötelező beoltatni a gyereket, meg nem is mernél szembeszállni az orvosokkal, utána kell-e cumi a gyereknek (mindenhol mást írnak).. hordozd ne hordozd áááá egyszerűen annyi az infó és az elleninfó, hogy teljesen reménytelen jól csinálni..Régen volt jó, anyáink megkérdezték nagyanyáinkat és úgy csinálták..de most önti a média felénk, hogy akármit csinálunk úgysem jó..mert annak az ellenkezőjét kéne..és szerintem a mai világban már a mi anyukáink sem tudnának így helytállni.. Igazából azt hiszem arról van szó, hogy egész életemben mindent próbáltam jól csinálni, az egyetemet időben befejezni, időben megházasodni, és most jönne időben a gyerek..és nem tudom..ez nem olyan egyszerű dolog, mint az előzőek..ez nagyobb felelősség.. Lehet, hogy el kellene beszélgetnem egy pszichológussal erről..
2015. okt. 20. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
😊Az, hogy ki mit csinál jól, vagy rosszul, mindig is téma lesz, és sosem fogsz tudni mindenkinek megfelelni, de nem is kell!!! Ha születik egy babád, ösztönösen fogod tudni, hogy mi jó neki és mi nem, és biztosan lesznek dolgok, amiket el fogsz rontani, de tökéletes ember-és így tökéletes anya- nem létezik!
2015. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagy lutri. Értem, mi a gondod: ha szülsz, lehet, hogy megbánod, ha nem szülsz, azt is lehet, hogy megbánod. Igazából ebben nem lehet tanácsot adni, sajnos. Egyedül kell eldöntened.
2015. nov. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy biztos, ha gyereket vállalsz, meg kell tanulnod válogatni, szűrni a külvilág elvárásait aszerint, hogy neked mi a fontos, nem pedig hogy ki mit kérdezget vagy mire célozgat vagy milyen testalkatúnak szeretne téged látni.
2015. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta megszületett a babám, és nagyon jó döntés volt :)
2017. jún. 11. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!