Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, milyen lakáskörülmény...

Anyukák, milyen lakáskörülmények között éltek hány gyerekkel? Mi hiányzik, vagy költöznétek esetleg?

Figyelt kérdés
2015. okt. 14. 14:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

100 nm, családi ház tetőterében vagyunk, anyósék alattunk, külön bejárat van és persze a háztartás is az.

A lakásunk 2 szobás + van egy amerikai konyhás óriási nappali és lent egy előszoba.

2 gyerekünk van, egy ovis és egy kisiskolás, ők egy szobában vannak, a másik szoba a mi hálónk.

Mi építettünk mindent, így minden fal oda került, ahová akartuk. A gyerekszobát már megbántam, inkább 2 kellett volna, bár akkor meg kisebb lenne a közös tér.

Anyósékkal jól kijövök, sokat segítenek, így jobban elfogadom ezt a félig-meddig közös életet, hiszen elég sok előnye van.

Főleg, hogy ennyi pénzből, amennyibe került, csak egy panelt kaptunk volna vmi rosszabb környéken, így viszont van egy tágas lakásunk nagy kerttel...

2015. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Kétszobás lakásban élünk, egy kisiskolással, és egy baba van a pocakban, aki februárban érkezik. Nyáron szeretnénk nagyobb lakásba költözni - ha addigra találunk megfelelőt, lehetőleg a nagyfiú iskolájának a közelében.

Amúgy én nagyon nem szeretem a mostani lakásunkat, már vágom a centit, nagyon mennék már innen.

2015. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
80%

Tanyán élünk, 5 szoba+nappali van 5 gyerekre. Eredetileg 3 szobás volt, építkezés helyett átépítettük belülről. Így van nagy közös tér, és mindenkinek van külön szoba, csak a 4 és 6 éves van egyelőre együtt. Ha igényük lesz rá, megint alakítunk.

A telkünk 100x100 méter, szóval itt mindenre van hely.

Hogy mi hiányzik? Szeretnék még egy nagy tornácot és filagóriát kemencével. Minden évben alkotunk valamit a két kezünkkel, lassan ezek is meglesznek.

Semmiért nem költöznék el innen, sok mindent kipróbáltam már, ez az, ami nagyon bevált.

2015. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Jelenleg egy 50 nm-es nappali, ebédlös, amerikai konyhàs + 1 hálószobás lakásban élünk, de a baba még csak úton van.

Ez már kettönknek is kezd kicsi lenni, nem hogy babával, szóval most vettünk egy házat, mire megszületik már be is költözünk. Az új hely 150 nm kis kerttel. Lent: nagy amerikai konyhás, ebédlös nappali + olvasó/dolgozósarok + elöszoba, fürdöszoba. Fenn: 3 hálószoba + nyitott gardróbszoba + fürdöszoba.

Összesen 2 gyereket szeretnénk, így elvileg itt lesz mindenkinek külön szobája.

2015. okt. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
250 nm-es családi házban lakunk a 3 gyermekünkkel és a nagyszülőkkel. A mi lakrészünk 160 nm: 3 szoba, nappali, konyha, wc, fürdő, kamra. Imádok itt élni, bár a 3 gyerek miatt elkelne még 1 szoba, ami az alapterületből kijönne, de az elosztás miatt nem megvalósítható. A nappalit pedig nem áldozzuk fel erre a célra, mert az egész életünket ott éljük, a szobákba csak aludni járunk.
2015. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Egyelore egy gyerek plusz egy " hetvegi" a ferjem elso hazassagabol . A nagyfiunak van kulon szobaja, de csak heti 1 napot van itt. A kozos kicsi meg csak 4 honapos, es a mi szobankban van a kisagya, ott alszik. Ezenkivul amerikai konyha plusz nappali.

Jovo ev elejen koltozunk nagyobb hazba 3 haloszoba plusz nappalisba.

2015. okt. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Ket szintes haz, 4 szoba es nappali, 2 furdoszoba. Most jon a harmadik gyerek.

Jelenleg az emeleten levo 2 nagyobb halot hasznaljuk csak, mert a ket "nagyobb" gyerek (6 es 7 evesek) nem akarnak kulon aludni, igy a kisebb szoba csak dolgozoszoba, a lenti halo pedig vendegszoba, bar vendegunk ritkan van. Oda meg nem is koltozik le senki egy ideig, amig kicsik, addig jobb, ha mindenki a kozelunkben van, nem masik szinten.

A kert nem tul nagy, de van a kozelben egy to parkkal es kis erdovel, suli, ovi nincs messze, boltok 5 percnyire tomegesen, rengeteg busz. A szomszedok csendesek.

Szoval egy jo ideig nem szeretnenk koltozni.

2015. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Mi is tanyán élünk egy 20 éve épült (tehát nem egy őskövület) 120 négyzetméteres házban.

Mikor megvettem,95 volt,bővítettük,a párom kiépítette a központi fűtést és újra burkoltuk a fürdőszobát.

Ami hiányzott,amikor megvettük,hogy nem volt garázs sem és tároló se; ezeket is mi építettük.

Immáron tehát 120 négyzetméteren élünk 3-an.A tetőteret szeretnénk majd még beépíteni,ha olyan állapotban lesz évek múlva a cserép,hogy lecseréljük,addig nem.

Így van 3 szobánk,amiből az egyiket nappalinak használjuk,(25;20 és 15 négyzetméteresek)van egy nagy konyha-étkezőnk(25),fürdőszoba(6),kamra(6) és előszoba(25).

A garázsunk ikergarázs,6x6os.A telkünk pedig füves,60 méter széles és 100 méter hosszú.Állataink: kutya,macska.


Én nem költöznék el innen szívesen,sok helyen laktam,de ez a hely nagyon tetszik: közel van a kövesút (200m),a busz,jó a járat is,a város(ez egy egy kisebb;és 18 km egy nagyobb),házhoz jár a posta,van mozgóbolt is és ingyenes ételkiszállítása a nagyobb áruházaknak.Ezen kívül jó a közbiztonság,soha egy szög nem tűnt el.Ja és tanyasor,nem egy kihalt 5 km-re semmi rész.

Ezen kívül itt megy el a vezetékes internet,telefon,gáz,kinek hogyan igénye szerint ráköthető.Szóval szerintem nekünk jó itt :-)

2015. okt. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
76 nm családi ház. 3 szoba, ebből egyet nappalinak használunk. Egy gyerekünk van. Így mindenki külön van. Egyelőre nem szeretnénk másik babát, de nem tudom, mi lesz ha majd igen. Valahonnan szereznünk kell még egy szobát addigra. :)
2015. okt. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!