Hova költöznétek?

Figyelt kérdés

Végeztem a fősulival, jövő hónapban kezdek Ausztriában dolgozni. A párommal 2,5éve vagyunk együtt. Eddig én kollégiumban laktam, ő az édesanyjával. Most két lehetőség közül választhatunk:

1. odaköltözök hozzá és az anyóshoz (nagyon jó vele a kapcsolat), és minél hamarabb összegyűjtjük a saját ház árát.

2. albérletbe megyünk, így külön lehetünk, kettesben, viszont jóval több idő, míg összejön a saját ház ára.


A közeljövőben babát szeretnénk, ami ugye az anyós nyakán nem jó ötlet, albiba viszont nem szeretnénk gyereket vállalni. Így akkor ti várnátok míg meglesz a saját ház?


A párom fizetése 200ezer ft/hó, az én kezdőfizum 1800euro/hó


2015. júl. 15. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
anyukájához költöznék ha tényleg ilyen jó a kapcsolat és félre tennék amennyi pénzt csak tudok, hogy mihamarabb a saját lakás legyen - 17 éve mi is így voltunk 3 év alatt sikerült lakást vennünk, nem bántam meg, sőt még a lányom is odaszületett, fél éves volt mikor elköltöztünk :)
2015. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérdés, lakva is olyan jó fej lesz-e az anyós. Kérdés II: párod képes lesz-e később elszakadni tőle. Ezeket csak te tudhatod, ha ugyan bárki tudhatja előre.
2015. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A legjobb fej anyóssal sem laknék együtt soha. A gyerek meg nem kéri a lakás tulajdoni lapját, ő neki csak ti kelletek meg tető. Én albérletbe mennék, élném a független, saját életem a párommal és akkor vállalnék gyereket, amikor mindketten akarjuk és el tudom tartani, akár albérletben is.
2015. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kérdés 1: eddig heti 3-4 napot mindig nálunk voltam, a maradékot voltam a koliban. Tehát mikor más hazament hétvégére, én hozzájuk mentem. Nagyon sok időt töltöttünk együtt, rengeteg közös téma van, ő tanított meg főzni is :)


Kérdés 2: A párom 10 évig külön élt tőle, az édesanyjának akadtak anyagi gondjai, emiatt költözött vissza a fiához. Szereti az anyukáját, de tudja, hogy sokáig nem egészséges együtt élni :)

2015. júl. 15. 15:24
 5/12 anonim ***** válasza:
1-es voltam, figyelj úgy érzem te is inkább anyósnál laknál mint albérletben, szóval ne foglalkozz senki véleményével, költözz oda, max ha úgy érzitek pár hónap múlva mégsem olyan jó együtt élni, kerestek egy albérletet, de addig se dobjátok ki feleslegesen a pénzt az ablakon
2015. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nekem pontosan ez az indokom az anyós mellett, amit írtál. A mai világban 80-90ezer egy albérlet. Ha még azt is félre tudnánk tenni, akkor hamarabb összejönne.

Ez ellen viszont ott van az az indok, hogy nem lenne jó ötlet ide babát vállalni, amit viszont nagyon sajnálok, mert nagyon szeretném. Rossz belegondolni, hogy még min. 3 évig nem lesz baba :(

2015. júl. 15. 15:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a saját albérlet+babavállalást választanám. Mi is albérletbe várjuk a babánkat, igaz, van rendes szerződés és 3 hónap a felmondási idő, tehát nem tehetnek ki egyik napról a másikra. Ráadául, ha nálatok valami miatt gond lenne az albérlettel, ideiglenesen vissza tudtok anyósodhoz költözni.


Vagy hozzáköltöztök, és akkor jobban el tudjátok tenni a pénzt. Ha gyereket vállalsz, érdemes utánajárni annak is, hogy a gyerekre mennyi munkaidő után kapsz gyes-t, én úgy tudom, Ausztriában elég bőkezűek, de úgy tudom, kell hozzá az osztrák lakhely is, ennek érdemes megnézni majd, ha aktuális lesz.

2015. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül egy ház arrafelé ahol venni szeretnétek?

(Ugye kicsi faluban már 2-3 millióért is lehet venni, de egy nagyvárosban 10 millió felett is lehet egy normális.)

Meddig kéne anyóssal élni h meglegyen rá a pénz? A férjed fizetéséből megélnétek és a tied félretennétek? Férjed nem tud jobb melót szerezni?

2015. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kb. 15millió kellene. Szerintem ez egy 3-4 év lenne. A páromnak mindenféle szempontból jó munkája van, nem hinném, hogy az én 1800eurós fizetésem mellé neki kevés lenne a 200ezer, akárhogy is számolom, ez min. 700ezer bevétel havonta :)

Csak tényleg azon vacillálok, hogy baba vagy ház, melyik legyen előbb, aszerint kell döntenünk, ami nem egyszerű :(

2015. júl. 15. 18:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, de ha a közeljövőben szeretnél babát, akkor egyből ugrik a 700 ezres bevétel, így 3-4 év tuti nem lenne elég egy 15 M-s házra.

Magyarán anyósnál dekkolnátok éveket és hidd el, ha állandóban ott élsz (tehát nincs az a 3-4nap külön) bármilyen cuki is az anyós, egymás idegeire fogtok menni!

Hidd el, tapasztalat...

Én ezt ezerszer átgondolnám.

Saját magam azt tenném, hogy nem adnám ki az albi díjat, hanem laknék anyósnál, de gyereket semmi esetre se szülnék oda, hogy a lehető leghamarabb külön tudjunk menni.

És ha szülsz, nem csak a 700 ezres fizunak integethetsz, de a havi kiadásotok hatalmasat fog ugrani a baba miatt... (szintén tapasztalat ;)

2015. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!