Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti költöznétek? Bővebben lent

Ti költöznétek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Férjemnek 1 éve nagyon jó állása van Németországban.

2havonta jár hozzánk haza.

3 gyerekünk van,12 éves,6 és fél éves és 3 évesek.

5.osztályos,első osztályos és óvodát kezdő gyerköc.

Nagyon sokat gondolkozom rajta,hogy sokkal jobb lenne kint,együtt lenne a család.

A gond annyi,hogy nem beszélünk németül,kivéve a férjemet.

Szerintetek könnyen megtanulnák a gyerekek a nyelvet?

Van köztetek esetleg aki kint él Németországban?


2013. jan. 5. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Én olyan oldalról tudok nyilatkozni, hogy én voltam "a gyerek", amikor kiköltözött a család az akkori NSZK-ba.

6 éves voltam, és kint kezdtem az általános iskolát.

A gyerekek könnyen megtanulják a nyelvet, és nagyon profik lesznek. DE! Ne kövessétek el az t a hibát, amit az enyémek. Engem bedobtak egy ottani általános iskolába, úgy, hogy 1 szót nem tudtam, és persze iskolába sem jártam soha.

Szóval a kicsiknek valami óvoda, a nagy meg halasszon az iskolában, amíg meg nem tanul. És nézzetek utána, mert ott az iskolarendszer nagyon más, a négy általános után szétválik, van reál és humán iskola, és gimnázium, és Hauptschule és minden féle, irányultságnak és erősségnek megfelelően.


Neked is érdemes megtanulni, esetleg valami intenzívre járni, amíg ki nem mentek.

És persze nem mindegy az sem, melyik város. Minél délebben vagytok, annél barátságosabbak, minél északabbra, annál "hűvösebbek" az emberek.


Én azt javaslom, hogy menjetek, főleg ha Te érzel magadban erőt. Az én anyém kikészült idegileg (bár nekik ekkor már nem volt jó a kapcsolatuk), és két év után haza jöttünk. Apám továbbra is kint dolgozott, és el is váltak néhány év múlva.


Most, mint feleség azt mondom, hogy semmiképp nem jó hosszú távon külön lenni, már-már az egy év is soknak tűnik, persze tudom hogy vannak kényszerhelyzetek (nálunk mellesleg nem volt az), de a családnak együtt kell lennie, ha csak lehet.


Szóval azt javaslom, menjetek, csak készüljetek rá minden szempontból.


Azt gondolom, hogy most, hogy már Magyarország is "nyugat" bizonyos szempontból sokkal könnyebb lesz nektek, mint nekünk volt, mert mi a keletből mentünk a nyugatba...

2013. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én mennék!

A német nem olyan könnyű nyelv, mint mondjuk az angol, de a gyerekek hamar megtanulnák, ez tuti. Na persze azért minden hidat ne égess fel magatok mögött, ha úgy döntötök, hogy mentek!

Nekem amúgy nagyon kevés lenne ez a 2 havonta hazajárás.

2013. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, ezt kihagytam. Én állítólag egy hónap után mindent értettem és fél év után folyékonyan beszéltem.

első

2013. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennék!!! A férjedenk sem adható vissza az az idő soha amit nem tölthet a gyerekeivel meg veled, és nektek sem amit nem tölthettek együtt. Gondolkodás nélkül mennék!!!
2013. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

München környékére mennénk.

Igen ,nekünk is nagyon kevés ez a 2 havonta hazajárás,de hát ez van.

Ezért is gondolkozunk ezen a megoldáson.

Mindenképpen elviszem a gyerekeket itthon németre,nem szeretném őket a "mély vizbe"beledobni.

Az iskolarendszert viszont akkor meg kell érdeklődjük,mert,ahogy olvasom,a nagy fiam már,nem általánosba menne,hogy itthon most járja az 5-ket.

Jövőre hatodikat,de azt is olvastam,hogy lehet visszarakják őket 1 évvel,évet ismételnek,a nyelv miatt.

2013. jan. 5. 15:04
 6/7 anonim ***** válasza:

én ebben a helyzetben elkezdenék egy intenzív nyelvtanfolyamot és esténként a gyerekekkel közösen gyakorolnék :)

12 évesnek lehet nehéz lesz, de szerintem a 2 kicsi szivacsként szívná be az új nyelvet. majd a nyári szünet elején költöznék ki, így lenne 2 hónapjuk, hogy abban a környezetben tanulják tovább a nyelvet.

de ha hosszútávú a férjed munkája, szerintem még az évismétlés is belefér, ezerszer többet ad 2 anyanyelvi szintű nyelv tudás mint az, hogy 18-vagy 19 évesen érettségiznek majd.


de így év közben nem tenném ki annak a gyerekeket, hogy tök idegen nyelvű suliba berakom. az már szerintem sok lenne nekik, bár úgy biztos előbb sajátítanák el a nyelvet, de gondolom ha még csak felmerült benned, akkor az a pár hónap neked is kéne rendbetenni a dolgokat :)

2013. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen,úgy tervezzük itthon vége a sulinak és akkor mennénk ki,nyarat is kint töltenénk,lennénk kint 2,5 hónapot mielőtt elkezdődne a suli.

Ahogy hallottam kint csak szeptember közepe fele kezdődik.

2013. jan. 5. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!