Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 2 éves gyereknek még nem...

Egy 2 éves gyereknek még nem az anyja mellett van a helye? Miért akarja a kormány bölcsibe dugni a gyerekeket? Hova mennyen el az anyuka dolgozni mikor nincs munka?

Figyelt kérdés
azt akarják ,hogy minden anyuka menjen vissza dolgozni,de hova?a pénzeket is elveszik,de azért szüljenek,meg halljanak éhen nem?felháboritó!!!!!!!!!
2010. márc. 14. 19:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen jó kérdést tettél fel! Én is ezen háborgok már egy ideje!

Mi kisvárosban élünk, nincs bölcsi, hanem az óvodában van egy mini csoport kis létszámmal. Ide bejuttatni a gyermeket nem egyszerű, valószínűleg fel sem veszik majd a fiamat. Van nálunk magán bölcsi is, ami nem kevés pénzbe kerül (kb. egy fél fizetés). A volt munkahelyem megszűnt, fogalmam sincs hová tudnék menni dolgozni, mivel itt nincsenek munkahelyek legalább 20 km-t kellene utazgatnom oda-vissza egy nap. Aztán ott a másik kérdésem, hogy ki viszi és ki hozza haza a gyereket a bölcsiből? Apa-anya dolgozik, papa-mama dolgozik (mert ugye állambácsi nyugdíjat sem szeret fizetni). Aztán melyik munkáltató tolerálja Magyarországon, ha anyuka sűrűn otthon marad a beteg gyerekével táppénzen??? Mert általában amikor egy kisgyerek bekerül az óvodába, akkor sorra kapja el a betegségeket...

És nagyon bírom mikor megjegyzik hogy el vannak kényeztetve a magyar anyukák, mert külföldön blablabla...

Külföldön 10x annyit keresnek mint itt! Ja és teljesen másképpen viszonyulnak a munkáltatók a kisgyermekes anyukákhoz!

Kérdem én minek vonják a fizetésünk 40%-át? Nyugdíjat úgysem fogunk kapni, főleg ha 70 év lesz a korhatár... Kibírhatja az állam ezt a 3 év gyed-gyes fizetést! Egyébként mire elég a gyes??? A gáz számlát tuti nem fizeti ki belőle senki!

(És halkan megjegyzem, hogy nem kellene annyi embert eltartani a pénzünkből, főleg olyanokat nem, akik életükben egy napot sem dolgoztak!)

2010. márc. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
az utolsónak teljesen igaza van, miért kell a kisebbséget ennyire ajnározni, teletömni a zsebüket, hogy legyen cigire meg alkoholra, a gyerek meg le van sz...va. Mindenféle segélyt meg kedvezményt megkapnak, aki meg dolgozik, fizeti az adót, attól meg még a gyest is sajnálják. Gusztustalan az egész rendszer.
2010. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
64%

Az én lányom most lesz három éves és oviba nem fog menni mivel nincs munka lehetőség ( nem azért mert én nem akarok nagyon szeretnék!!!) a környéken két gyerekkel a férjemnek így látjuk jónak mivel az ovi sem olcsó.

És igen a bölcsik sok helyen tele vannak kínai gyerekekkel és a kínaiak többsége még azt is megteheti hogy bébicsősz hozza viszi a gyereket a bölcsiből oviból!! Ez szerintetek miért van hogy ők úgy élnek itt mint a kiskirály?

2010. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
19%

"SEMMIMUNKÁS" vagyok. Mondd hol fizetnek azért h a gyereked neveled otthon? Ki a munkáltatód?

Házimunkáért sehol nem fizetnek.Én is itthon vagyok a 14hósommal,de szeptben megyek vissza.Mentem volna már most,csak a bölcsi nem vette fel.

Mocskos állam,fúj,miért nem fizet 3évig h otthon ülök és babázok...Meg gyorsan szülök még 5-6ot.hogy ne is kelljen visszamennem...

2010. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Annak nagy szerencséje van akinek van hova visszamenni. De nem mindenki tud rögtön elhelyezkedni, és ez a jellemző az ország szegény régióira.
2010. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
67%
mekkora egy...vagy semmimunkás
2010. márc. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!