Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 2 éves gyereknek még nem...

Egy 2 éves gyereknek még nem az anyja mellett van a helye? Miért akarja a kormány bölcsibe dugni a gyerekeket? Hova mennyen el az anyuka dolgozni mikor nincs munka?

Figyelt kérdés
azt akarják ,hogy minden anyuka menjen vissza dolgozni,de hova?a pénzeket is elveszik,de azért szüljenek,meg halljanak éhen nem?felháboritó!!!!!!!!!
2010. márc. 14. 19:59
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat.tegyük fel ha még el is tudok helyezkedni rész munka időben,de nincs hely a bölcsiben ,és nincs akire hagyd a kicsit,(értem,hogy a nagyszülők már nem élnek.:-( )akkor mit csinálnál?vigyem magammal a munkahelyemre?
2010. márc. 14. 20:44
 12/36 anonim ***** válasza:
Lehet hozni ilyen döntéseket, csak meg kell teremteni hozzá a hátteret. Én múlt héten kezdtem dolgozni 2 év után. Rám még nem vonatkozott a törvény, ettől függetlenül nem tudtam volna itthon maradni 3 évig. Szóval amíg nincs munkahey és bölcsöde, addig ne hozzanak ilyen törvényt. Én vért izzadtam mire l tudtam helyezni a gyerekemet a bölcsödében. A legtöbb anyuát vissza se veszik GYED után. Nekem szerencsém van, mert a közszférában dolgozom. Engem vizont áthelyeztek a vállalat központjába, ahonnan nem érek oda a gyerekemért, reggel meg el fogok kéni.. Nagy kegyesen felajánlották, hogy akkor menjek vissza 6 órában dolgozi. Érted ugyanannyi idő, mint 8 óra, csak kevesebb pénz. Lakástörlesztést akkor hogy fizetek? Ugyanakkor meg megy a pampogás, hogy nem szülnek a magar nők. Ami pedig külföldet illeti, igazatok van, de Te rábíznál egy csecsemőt egy vadidegenre? El sem tudja még mondani, ha valaki bántja. Amerikában rengeteg ilyen eset van. Ennek ellenére bármilyen furán hangzik, egyetértek a kurtítással. 3 év egy kicsit sok, 2 év normális,de teremtsék meg felételeket.
2010. márc. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Szerintem is az anyja mellett a helye. Olyan gyorsan felnőnek...

Semmi munka?! Érdekes, amióta anyuka vagyok, még egy percet sem unatkoztam, de irigyellek, ha Te "semmimunkás" igen.

2,5-3 évesen már én is beadnám bölcsibe, ha FELVENNÉK! DE, nem vették fel! Hoppá! Akkor most mi van?! Megy a gyerekem a méregdrága magánbölcsibe fél évre, és REMÉLEM, hogy oviba azért már felveszik, merthogy EZ SEM KÖTELEZŐ!!!

Nekem meg ne jöjjön senki külfölddel, mert ott van hová tenni szerencsétlen kölyköket, van részmunkaidő stb... Látott mostanában bárki is bölcsödét építeni? Mert én még nem.

Ráadásul az első 1 év arról szól, hogy többet leszünk otthon a gyerekkel betegállományban, mint a munkahelyen. Kérdem én: leszámítva az állami szférát, melyik cég tűri el hosszútávon, morgás és fenyegetés nélkül, hogy otthon maradjon az anyuka?! És ha valakinek több gyereke van? És egymás után lesznek betegek? És amikor több hétre bezár a bölcsi/ovi, hová teszitek a gyereket? Nálunk csak mérsékelten ugraszthatók a nagyszülők (jé, dolgoznak...), akkor? Megint fizessek egy vagyont bébiszitterre? Amikor 18 éves korom óta fizetek rendes adót? Alig voltam betegállományban? Akkor miért fizessek az "ingyenes" gyerekfelügyeletért?!

De jó, legyen: én elmegyek 2 hét szabira a gyerekekkel, apa elmegy szabira 2 hétre, talán a nagyszülők is bevállalnak 1-2 hetet. És EGYÜTT mikor megyünk nyaralni...? De buta is vagyok, hát azt a pénzt már rég elvitte a magánbölcsi... :S

Szóval kedves Kérdező: én is fel vagyok háborodva és el vagyok keseredve. De azért valahogyan biztos lesz, mert a gyerekek az elsők, és nem akarom, hogy ebből a rosszból bármit is érzékeljenek - aztán később majd rájönnek, hogy már megint előbb cselekszenek, minthogy kidolgoznák rendesen a hátteret.

2010. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Külföld és a régi idők abszolut nem jó példa. Külföldön nagyon sok bölcsöde van, nincs helyhiány, más hozzáállás van a gyerekes anyukák felé. A régen szült nőknek is más esélyük volt, mint most, akkor voltak még munkahelyi ovódák is, más életszemlélet volt az ő szerencséjükre akkor és most. És külföldön is más szemlélet van. Boldog lehet az az anyuka aki külföldön szült, vagy aki régebben szült, most itthon álljanak helyt. Régen ha beteg volt a gyerek, és sokat voltak otthon vele, nem kerestek valami okot, hogy kirúgják őt.
2010. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
A kismama magazin sugallja ezt a "szoptasd 3 éves koráig", hordozókendő, mert az afrikai bennszülöttek is így csinálják... szemléletet. Minden gyerek más, de én nyugodt szívvel beadnám 2 évesen bölcsibe, a nap és a hét többi részét érdemben együtt tudjuk hárman tölteni.
2010. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Egyébként én is csak ezért vagyok felháborodva, mert nekem is azt mondták, hogy vigyem a gyereket magánbölcsibe. Én elég későn szültem 39 éves voltam. Fizettem az államnak egy valag adót. És ezek után még én fizessek 70 ezret bölcsödére? Akkor minek menjek vissza dolgoni azért hogy a bölcsire keresek? Aztán nagy nehezen felvették a gyerekem ,és mikor elvittem a gyereket mit látok? (Esküszöm Nektek nem vagyok rsszista) azt, hogy tele van a bölcsi kínai gyerekekkel.
2010. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

semmimunka, külföldön nem ekkora a munkanélküliségi ráta, van aki visszavárja a kismamát!

Hát igen, érdekes, nem is tudom, hogy oldják meg a szoptatást.


Amúgy szerintem is felháborító, de sajnos ebben a világban élünk, kb 2 millió ember tartja el a maradék 7et, nem csodálom, h itt tartunk.. sajnos.

Mindenesetre mi a 2.babánkkal pont lemaradunk a 3 évről.:(

2010. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

Még annyit, h adjam be a bölcsibe gyereket, úgy, h a szerencsétlen 2 évesek kint alszanak a hidegben, ködben, és valamelyiknek még egy sapkát sem képesek a fejére húzni a dadák? Hát én nem azért szültem és óvtam, neveltem, h vmi idióta miatt mondjuk agyhártyagyulladása legyen!!!

És ez komoly, a saját szememmel láttam!

2010. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Igazad van ez így megy, ugyanis ki van adva nekik, hogy -5 fok fölött kint kell lenniük.
2010. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Dehogy KELL kint lenniük. Az én fiam bölcsis, és még nyár végén sem aludtak kint, nemhogy télen. Azért a gondozók sem hülyék ám. És most sem viszik őket az udvarra, mert sár van. Az a szabály, hogy -5 foknál hidegebb időben nem mehetnek ki. De nem az, hogy kötelező kint lenni. Amúgy meg felöltöztetik őket rendesen ha kimennek, párszor a hóban is kint voltak egy rövid időre, és egyiknek sem lett tőle semmi baja.
2010. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!