Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek tönkrement a párkapcsol...

Akinek tönkrement a párkapcsolata amíg pici volt a baba, mi volt a konkrét ok?

Figyelt kérdés
Mi egyszerűen annyira keveset alszunk hónapok óta, hogy szinte mindenen veszekszünk. Többször nem beszélünk egymással, mint igen. 1,5 éves lesz a babánk, nem tudom még meddig lehet így bírni. Ha megpróbáljuk megbeszélni akkor is veszekedés van, mert teljesen máshogy látjuk a helyzetet.
2015. máj. 21. 07:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

szerintem itt a kulcsmondat ez:

"mert teljesen máshogy látjuk a helyzetet"

Amíg ez fennáll, addig nem a gyerek a probléma, hanem a ti ellentétes véleményetek. Az még hagyján, hogy éjjel 2-3 órát fent van a gyerek (próbáltad már később lefektetni?), de az nem normális, hogy semmi időt nem töltötök együtt, mint család. 8 óra meló után még elvárás, hogy otthon is folytasd? Nem tudom, hol éltek, mennyire lehet állást találni, de nézelődnék aktívan.


Nektek kellene megállapítani, hogy mik azok a pontok, amiket annyira másképp láttok, és először azokban megegyezni.

Mi is fáradtak vagyunk, korán kel a gyerek, dolgozunk, stb, de nem szoktunk veszekedni. Amikor végre mindenki otthon van, együtt töltjük az időt, és igyekszünk mindent megoldani. Nem lehet minden veszekedést a fáradtságra fogni, van ott valami más is a háttérben.

2015. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nagyon elgyötörtek vagytok, nem csoda, hogy megy tönkre a kapcsolatotok. Az, hogy másképp látjátok a helyzetet egy dolog, erre még rájön, hogy szinte alig van időtök egymásra, normálisan beszélni, de fáradtak vagytok, nincs türelmetek megoldani a problémákat. Ez hosszú távon nem mehet, fizikailag, lelkileg minden féle formában tönkre tesz titeket.

Mióta kel így fel éjjel a kislány? Bölcsibe mennyit alszik? Lehet, hogy tényleg a bölcsibe pihentetik túl sokat, és nem fárad le nap közben eléggé. Bár írtad, hogy napközben sosem aludt sokat, de erről le kellene szoktatni, mert neki sem jó, nemhogy nektek. Nem tudom hogy, minden gyereknél más válik be, elsődlegesen szerintem próbáljátok meg később lefektetni.

A munkával kapcsolatban az sem jó, hogy még otthonról dolgoznod kell, így még az esti pihizés, összebújásra sincs lehetőségetek. Nem tudom milyen munkalehetőségek vannak a közelben, de elgondolkodnék a váltáson.

A hétvégéitek hogy telnek? Elmentek ilyenkor valahova? Nagyszülők vannak a közelben, hogy esetleg egy kicsit otthagyhatnátok a kislányt, és pihennétek, egymással foglalkoznátok?

2015. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én is azt kérdezném, hogy mivel foglalkozol, mi az amit ennyi sok órában kell csinálni még otthon is?
2015. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én is első körben másik munkát keresnék, hogy este a családra is jusson idő.

Illetve nincs nagyszülő aki egy estére átvenné a babát amíg ti elmentek valahova?

2015. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Egy multinál dolgozom pénzügyi területen. Három év alatt a felére apasztották a csoportunk létszámát, a munka meg csak több lett. A főnököm egy gyerektelen negyvenes pitsa. Szülés előtt kb. 7:30-17:30ig dolgoztam, most a baba miatt ez nem megy, marad a késő este. Viszont az is tény, hogy nem nettó 100ért, hanem a többszöröséért csinálom, valamit valamiért. Terhesség előtt már keresgéltem új állást, de ahol így fizetnek, ott dolgozni is így kell, itt meg legalább támogatják az otthonról dolgozást.

Köszi a sok választ, veszek magnéziumot és próbálok változtatni, hogy ne csonka családban nőjön fel a lányom :(

2015. máj. 21. 21:17
 16/18 anonim ***** válasza:
Jaja, valamit valamiert.. normalis csaladi elet vs meg tobb penz. Te a penzt valasztottad, ez meg itt a kovetkezmeny! ennyi...
2015. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát igen, valamit valamiért, de ebből is látszik, a pénz nem boldogít. Jó ha van, de az nem minden. Én a helyedben azért elgondolnék hogy valójában mi is a fontos.
2015. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Túl sok munka, kevés idő együtt...Megéri? Nem. Változtass, mert rajtad áll vagy bukik. Pár tízezer forint ennyit nem ér.
2015. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!