Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek tönkrement a párkapcsol...

Akinek tönkrement a párkapcsolata amíg pici volt a baba, mi volt a konkrét ok?

Figyelt kérdés
Mi egyszerűen annyira keveset alszunk hónapok óta, hogy szinte mindenen veszekszünk. Többször nem beszélünk egymással, mint igen. 1,5 éves lesz a babánk, nem tudom még meddig lehet így bírni. Ha megpróbáljuk megbeszélni akkor is veszekedés van, mert teljesen máshogy látjuk a helyzetet.
2015. máj. 21. 07:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Így szokott lenni, mikor a nő átmegy anyába, és elfelejti, hogy nő, és minden a gyerek körül forog, a férfiből meg apuci lesz, ahelyett, hogy férfi maradna.
2015. máj. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Miért alszol keveset? Ekkora gyereknek már régen át kellene aludni az éjszakákat. Sőt, már 3-4 hónaposan le kellett volna szoktatni az éjszakai evésekről.

Szoktasd le az éjszakai kelésekről, akkor is, ha néhány napig sír. Napközben pedig hagyd, hogy két evés közt egyedül játsszon. Akkor nem leszel fáradt állandóan, jut idő magadra és a férjedre is. Egy ekkora gyereknek nincs szüksége arra, hogy az anyja állandóan vele legyen.

2015. máj. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Egy 1,5 éves nem baba!! Próbálj változtatni a gondolkodásodon! Hagyd néha önállósodni!
2015. máj. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

1,5 éves a gyerek?

Egy 1,5 évesnek már van valamiféle napirendje, tehát te megtalálhatod a magad számára a kis szusszanásnyi időt...

Írd már le a napirendeteket!

2015. máj. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

1,5 évesen már nem pici baba, sőt már nem is baba! Tényleg túl nagy ahhoz, hogy hónapokig tartóan keveset aludjatok. Már rég át kellene aludnia az éjszakát, már nem szabadna ennyire macerásnak lennie. Persze lehetnek problémák, fogzik vagy lebetegszik, de állandósulva már nem szabadna ilyen problémátoknak lennie. Őszintén szólva nem csodálom, hogy ilyen körülmények között nem működik jól a párkapcsolat.

Sürgősen változtatnotok kell. Mi az oka, hogy ennyire kialvatlanok vagytok?

2015. máj. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%

Rendben van a szexuális életetek? Gyanítom, nem. Ez nagyon fontos kérdés. Valamint a kettesben töltött idő, egy kis program néha külön.


Az, hogy nem minden baba alussza át rögtön az éjszakákat, sokak számára meglepő lehet... Van, aki csupán baromi szerencsés, mások meg katonás fegyelemmel, de lenevelik az ébredésről, éjszakai evésről.


Szerencsére nem vagyunk egyformák.

2015. máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk 10 hónapos a gyerkőc, tényleg nem alszunk azóta hogy megszületett, de veszekedni kevesebbet veszekszünk mint előtte. Ha néha kicsit kevésbé átgondoltam is szólunk egymáshoz kb 10 perc múlva bocsánatot kérünk a másiktól, mert nyilván nem rá haragszunk, csak fáradtak vagyunk, Egyébként meg kiegyensúlyozottabb az életünk mióta megvan.. Én úgy gondolom hogy kommunikációval, egymásra figyeléssel és némi intelligenciával ez nem lehet probléma..!
2015. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Dolgozok 8-16ig, kislányom bölcsiben van. Munka után értemegyek, játszóra megyünk, együtt vagyunk. Apa 19 óra után ér haza, vacsi, fürdetés. 21 óra körül elalszik, akkor folytatom a munkát itthonról. Mire lefeküdnék, éjfél körül ébred, 2-3ig nem lehet letenni (játszik, dumál, nem is tűnik álmosnak). Nappal a születése óta alig alszik, az éjszakákat pár hetes korától az első fogáig átaludta, azóta kel. Nem vagyok karrierista menedzser, szimpla beosztott, de a munkahelyemre ilyen feltételekkel vettek vissza, nem maradhattam tovább.
2015. máj. 21. 09:39
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves gyereknél nincs rendben, hogy ennyire nem alussza át az éjszakát. Le kell szoktatni arról, hogy éjszaka beszélgessen meg játsszon. Nem lehet, hogy a bölcsiben túl sokat altatják? Én úgy tudtam "beállítani" a gyerekeim alvását, hogy megnéztem összesen mennyi alvásra van szükségük egy nap és az osztottam fel a napközben és éjszakai alvás között. Így minden nap ugyanakkor kelnek és ugyanakkor fekszenek. Az is gond, hogy este pihenés és a férjeddel foglalkozás helyett még otthon dolgoznod kell. Milyen munkád van, hogy még napi 8 óra után otthon kell folytatnod? Ezek mellett nem meglepő, hogy ideges, feszült vagy és sokat veszekedtek. Próbáld meg valahogy átszervezni az életeteket. Esetleg szedhetnétek MagneB6-ot. Amikor felszült és kialvatlan voltam, nekem sokat segített.
2015. máj. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Ti teljesen szét vagytok gyötörve,ki vagytok csavarva.Vegetáltok.Ezt én így nevezem.Nincs csodálkozni való,sajnos egyszerűen muszáj ezt megbeszélnetek és sürgősen átgondolni az életeteket.Ez így hosszú távon nemcsak a kapcsolatotokra,hanem az egészségetekre is rámegy,nem beszélve a gyerekre.Itt nem a gyerekkel van a gond,hanem veletek!Nyilván ezt te is érzed.Sok szülő egynél több gyereket nevel,a közvetlen környezetembe ,például a barátnőm hármat,de találnak egymásra időt nem is menne ez másképp!Sürgős változás kell!!Ez nem élet amit leírtál..Most gondolom lesokkoltalak a szavaimmal,de hidd el nem rosszból írtam,csak hogy észbe kapj!
2015. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!