Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól értettem, hogy a bkv...

Jól értettem, hogy a bkv kismama bérlete amolyan nesze semmi fogdd meg jól?

Figyelt kérdés
Csak az kaphat, aki gyesen van ( ha dolgozik akkor is kap!!!) meg aki gyet-re jososult. Azaz jól leszűkítették a kört (aki dolgozik az jó sok helyen kap mondjuk caffeteriába bérletet is) és mégis döngethetnek, hogy lám-lám mi jófejek vagyunk, mert bevezettük?
2008. aug. 27. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van! Nesze semmi, fogd meg jól.. Ennél jobban megfogalmazni nem lehet!
2008. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Pontosan. Nemrég még irigyeltem a pesti anyukákat, de rájöttem, hogy nincs miért. Amígy GYED-en vagy, tehát nem dolgozhatsz, és megterhelő a plusz költség, addig megveheted magadnak. Ha már GYES-en vagy, amikor amúgy elég sokan vissza is mennek dolgozni, akkor egy évig ingyen kapják a bérletet, pedig akkor fizetést is kapnak, meg GYES-t is. Tehát elvileg még könnyebb is lenne megvenni a bérletet.

Egyedül az jár jól, aki GYED-re nem jogosult, csak GYES-re, mert akármennyire is dolgozhat GYES mellett, azért valameddig csak otthon marad, és akkor jól jön, hogy a bérlet ingyen van.

2008. aug. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Örüljenek a pestiek, máshol még ez sincs...

Ha be kell mennem a városba a babával, akkor a távolsági teljes jegy, mert ugye másra nem vagyok jogosult 250 ft, a helyi buszjegy 250, ne adj isten két busz kell akkor megint 250, és vissza is 2X 250. Ha a a távolsági meg megint 250.

Na akkor én jól jártam?

2008. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A bkv kismamabérlete nem ingyenes, azért annyira nem jófejek. :o)) Az a gusztustalan, hogy beharangozzák, hogy lesz, aztán meg húznak egy vonalat, hogy csak annak lesz, aki ez meg az meg amaz, de persze ez úgy lett kitalálva, hogy a bkv-nak jó legyen, jól jöjjön ki a buliból..aki egy kicsit is lát, az tudja, hogy mire ment itt ki a játék, hogy hogyan akarják a népet hülyére venni megint.. :O)) ....Ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is? Hozzám képest jól jártál, mert Te csak 250ft-ot fizetsz, ha a városba akarsz jönni, nekem kb 500ft a távolsági buszra a jegy és óránként jár nem 10 percenként. Szóval, ha már segíteni akarnak és motiválni a nőket a szülésre, akkor jó lenne, ha valós segítség lenne nemcsak duma. Dehát, ugye, mi akartunk gyereket, és ilyenkor nem szabad kalkulálni a kedvezményekkel, és nemcsak azért, mert úgysincs, hanem, mert ha akkor nem ér meglepetés. Jó utazást nekünk...márha felférek a buszra, mert babakocsival a kimbinóra meg a piros7esre ...haha
2008. aug. 27. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Na az utolsó hozzászólón kicsit kibuktam,hogy örüljenek a pestiek.Én most szültem,minimál béres gyásom van azt sem tudom mennyi lesz a gyedem,8350ft a bérlet,ha bemegyek kétszer a városba már muszáj bérletet vennem ,mert csak így éri meg.Kérdem én miből?Amíg vidéken-én is onnan jöttem,megveszed a jegyedet és eléred a célodat!Itt legalább -nekem pl ha orvoshoz kell menjek3jegyet kell vennem-270ft/jegy?És én nem kapok támogatást a bkvra,mert tgyáson vagyok!Szóval akkor ki is jár jobban?????

Imádom az ilyen ..örüljenek a pestiek kijelentét,csak azt felejtik el,hogy itt sem olcsóbb az élet!Sőt mikor anyukám itt volt fenn segíteni a szülés után,megállapította,hogy sokkal drágább minden.nekünk meg kell venni mindent,nincs senki aki besígítsen-egy kis kerti ezzel azzal.neked kedves hozzászóló ha szerencséd van kerted is van,ahol megtermelheted a zöldséget gyümölcsöt,el tudsz tenni télire befőttet stb..akkor ki is jár jobban.Én elmegyek a boltba és kb 3szoros áron veszem meg a dolgokat.....úgyhogy jó lenne erről a lenéző dumáról letenni,mert én sem szidom a vidékieket,hogy nekik mennyivel könnyebb.....

2008. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!