Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért félnek a férfiak az...

Miért félnek a férfiak az apaságtól? Párom kijelentette hogy ő csak saját lakásba hajlando gyereket vállalni ami egy részről jo gondolkodás másrészről nem tudom nem e időhuzás. Nálatok hogy volt /van?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 4. 19:52
1 2
 11/14 bernarfater ***** válasza:
48%

A saját lakás magyar sajátosság. Na, meg szingapúri. Ahol az emberek 90%-a a saját lakásában lakik. A Föld számos országában az emberek (házaspárok) többsége bérlakásban lakik. Ez inkább egy beidegződés minálunk.

Ha viszont túl sokat kell a saját lakásra várni, nem éri meg az időhúzást. 50 éves korban kispapának lenni vagány dolognak tűnik, pedig röhejes.

2015. ápr. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem, utolsó, nem beidegződés. CSak itt nem olyanok az albérletezési szokások, mint külföldön. Külföldön lakhatsz egy lakásban 15-20 évet, kifestheted, a saját ízlésedre formálhatod. Itt meg kiadják neked a lakást ugyan, de nem ritkán a tulaj közben eladásra hirdeti, és ha eladja neked menned kell. Nem maradhatsz tartósan. Meg hát itt megtörténhet, h reggel felhív a tullaj, h költözzél ki jövő hétre, mert könner haza a keresztfia, Kanadából, kell a kéró. Albérleti szerződés? Van ilyen, csak akkor olyan magas lesz a lakás bérleti díja, h azt már nem tudom vagy nem akarom kifizetni, mert annyiból kijön a banki hitel törlesztőrészlete és akkor 15 év után az a lakás a sajátom lesz, amit megörökölhet a gyerekem akár. Míg ha bevállalom az albit szépen, hivatalosan szerződéssel, csak rámegy a gatyám és a végén nem marad semmim.


Jah, még valami...itt Mo-n nem szívesen adnak ki lakást kigyerekesnek, kutyásnak, így érthető, ha egy fiatal pár nem akarja magát az utcán találni kisbabával és aztán szembesülni vele, h sehol sem találnak új lakást vagy csak jó sokára.


Szóval nem kell lenézni a magyart, nem azért akar saját lakást, mert hülye, hanem azért mert itt csak ez biztonságos. A sajátodból, ha fizeted, nem rak ki a bank. Ha meg nem tudod fizetni, se hiteles lakásban, se albiban nem maradhatsz.


A mi egyik albérletünket is folymatosan hirdette a tulaj, a mi nyakunkra járkáltak a leendő vevők megtekinteni napközben...egy rajzszöget sem verhettünk be a falba, a beépített szekrényben a rég meghalt nagymama cuccai, amit a tulaj lusta volt kiselejtezni, inkább csak rányomott egy lakatot rá. Öreg szőnyegek, bútorok, amiket nem volt hajlandó elszállítani, hiába kértük, pedig arról volt szó, h mire költözünk ,azok már nem lesznek ott. Mi persze nem dobhattuk ki. Nem költöztünk el, mert jó helyen volt lakás közlekedés szempontjából, minden a közelben, boltok, posta, orvos, fogászat, könyvtár stb.


Alig vártuk, h végre sajátunk legyen.

2015. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 bernarfater ***** válasza:

Én nem gondolnám 12/12, hogy a beidegződés szó a lenézés szinonimája. Főleg, mert a magyar viszonyokat a Föld egyik leggazdagabb országának (az 1 főre jutó GDP úgy 52000 $)mutatójával jeleztem nagyjából azonosnak.

A társasházban, ahol lakom, több mint két tucat lakást adnak bérbe, hosszú távra. Van amelyiket már húsz éve bérli egy férfi. A szomszédunk. Kutyája nincs ugyan, de húsz év viszonylatában ez lényegtelen.

De az kétségtelen tény, hogy a lakáskiadás kultúrája nálunk még nincs a német színvonalon. Ahol ez egy korrekt és biztonságos bevételi forrás, sokaknak. De ezt sem azért tettem hozzá, mert lenézném a többi magyart.

2015. ápr. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Most pl. olvastam egy másik kérdésnál, hogy a fiatal pár albiban lakik, de oda nem akarnak babát, mert mert annyira lelakott a lakás, hogy rengeteg pénz kellene hozzá, hogy alkalmassá tegyék a baba érkezésére. (vízvezetékrendszer felújítása, elektromosvezeték-csere, stb) Az meg érthető, ha nem akarnak több százezret költeni egy olyan lakásra, ahonnan lehet, pár hónap múlva menniük kell.

A mi albinkat is felújíthattuk volna saját költségen, na de ki akarja a másét felújítani? Egyszerűen itt Mo-n nem tudtam a sajátomnak tekinteni egyik albérletemet sem, mert annyira ideiglenesek voltak. Megyeszékhelyen lakom amúgy.

2015. ápr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!