Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mióta lett nagy "divat" az...

Mióta lett nagy "divat" az "Egyszer élünk! " gondolkodás/életvitel?

Figyelt kérdés

Régen is voltak sokan akik így gondolták?


Sok ismerősöm úgy él, hogy nem gondolkozik még a holnapra sem! Cigizik, iszik, ha adnál neki valami durva drogot kipróbálnák simán, és még a holnapig sem jut el a gondolatban, ma elkölti az összes pénzét, holnap meg megy sírni, hogy de szar, meg "adsz kölcsön? Holnap megadom! ígérem!"


És sokaknak a mottójuk az "Egyszer élünk, kit érdekel a holnap!"


Mióta lett divat az "egyszer élünk!" felfogás?



2014. jan. 4. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig is voltak olyan emberek, akik így gondolkodtak, ahogy olyanok is, akik egész életükben spóroltak és csak a jövőre koncentráltak.
2014. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Olyan Krisztus e. 28 körültől.
2014. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindig volt aki igy gondolta,és volt aki máshogy,bár talán mostanság gyakoribb.Egyébként szerintem ezzel nincs semmi baj normális keretek között,a cigit pl én is kipróbáltam,utána még elszivtam 1-2 szálat néha,de azóta többet nem,de aki akarja,hadd csinálja,van aki szereti,és mindenki mást szeret,ha nem is a legjobb,de ők ezt akkor vonja meg magától csak mert drága,és ilyen alapon kb minden mást is? Az ivásról ugyanezt gondolom,én is szoktam heti egyszer,max kétszer bulikban,és volt már olyan hogy én hivtam meg a baráti társaságot(mindig más szokta)és annyi pénz volt a végefelé már csak nálam hogy ha most még meghivom őket párszor akkor nem marad arra a ruhára ami nagyon megtetszett a boltban,és megakartam venni vagy pl egy nadrágom volt,és úgy gondoltam kéne még egy,(ez pl november 15-16 körül volt,és akkor december elején vettem)de végül jövő hónapra halasztottam a megvételét,vagy volt pár hét még addig mig megint lesz pénzem(diákmunka)és akkor úgy döntöttem hogy költök abból ami van,és abban a pl 3 hétben szükösebben élek(értsd:mondjuk nem veszek édességet,és minden másból az olcsóbbat).Végül ezeknél az eseteknél úgy döntöttem hogy inkább érezzük jól magunkat aznap este,és meghivom még őket,és nem bántam meg.Persze,aki az utolsó kajapénzét költi el vagy ilyesmi,az nem normális,aki nem tudja beosztani a pénzét,de ehhez az elvhez nem sok köze van,és nem ital akkor meglátna bármi mást és arra költené el,amihez az "egyszer élünk"elvhez annyira nincs köze.A durva drog más téma,de az megint inkább csak a butaság,elvégre pl barátai 1-2-szer ingyen is adhatják valakinek,és inkább fogalmuk sincs általában a hatásairól,legalábbis én ezt látom általában.De összegezve,normális keretek között(szóval hogy pl nem az utolsó forintját is piára is költi meg ilyesmi)nincs semmi baj azzal aki igy él,de ez csak az én véleményem.19/L
2014. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Carpe diem is a Latin aphorism usually translated to "seize the day", taken from a poem in the Odes (book 1, number 11) in 23 BC by the poet Horace."


Krisztus előtt 23, lásd Horáciusz

2014. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!