Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szövevényes gondolkodás...

A szövevényes gondolkodás általános, vagy csak az arra hivatott egyének birtokolhatják? Bővebben

Figyelt kérdés
Szóval eléggé bele tudok menni a részletekbe, egy pillantásból felismerem azt, hogy az illető egyén hogyan gondolkodik a világról, hogyan él, miket szokott csinálni.. Egy arckifejezésből látom az életét, a személyiségét..Lehet, hogy viccesen hangzik, de így van. A számításaim az esetek majdnem 100 %-ban bejönnek. Mindent komplex egészben ott látom a részleteket, a szövevényeket, az összefüggéseket, a háttérinformációkat, okokat, következményeket (előre) anélkül, hogy ismernék egy adott szituációt vagy ismerném az adott személyt. Néha azt gondolom, hogy ez valami különleges képesség, de valószínű, hogy nem, és csak azért gondolom ezt, mert a környezetemben egyedül én vagyok képes erre. Vannak olyan filmkockák, jelenetek, amikor valaki belelát a sejtburjánzásba, molekulákba, anyagmozgásokba...Na, én valahogy így látom az embereket, a gondolkodásukat. Nagyon hamar meg tudok fejteni egy embert, amint írtam, egy pillantásból, és az úgy is van... Tényleg... Ne gondoljatok nagyképűnek, mert nem vagyok az, sőt önbizalomhiányban szenvedek. Ezt nem osztom meg senkivel, mert kb mindenki önteltnek gondolna, senki nem látna a dolgok mögé. Ez normális érzelmi intelligenciaszint, magasabb, vagy tulajdonképpen nem is ér semmit?
2013. dec. 27. 19:14
 1/9 II.Dartheon ***** válasza:
Nos... ha küldök magamról arcképet, meg ki tudnál engem elemezni ha megkérlek?
2013. dec. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
INTJ vagy, mi? Gyakoribb mint hinnéd.
2013. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem, bár kétségtelenül vannak hasonló "tulajdonságaim", de én egy univerzális személyiség vagyok :D, nem is tudom magam jellemezni, ez kb az egyik alternatíva
2013. dec. 27. 21:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan ritka ez, csupán érdeklődni kell az emberek iránt, általánosságban. Ha oda figyel az ember, legyen az akárki, rengeteg dolgot észrevehet egy másik emberen.


A testtartás, a mimika, a kézmozdulatok, a szemmozgás nagyjából mindent elárul.


Arról szerintem nem is érdemes beszélnem, hogy a kinézet (haj, ruhák, kiegészítők) mennyire számottevő(ek) e szempontból.


Ezt akárki megtanulhatja. Én csak elkezdtem olvasgatni a témával kapcsolatban (social dynamics, szociológia), és "élőben" is odafigyeltem ezekre a dolgokra.


Nagyon hasznos tulajdonság ez egyébként. Az hazudik a legjobban, aki tudja, milyen egy hazug ember. :)

A kedvencem, amikor dícsérnek a lányok a figyelmességem miatt, mert rajtam kívül senki se veszi észre, hogy valami bajuk van.

2013. dec. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Átlagosnál magasabb érzelmi intelligenciaszint. Jó Neked,nekem ez nehezen megy, és sok gondom van belőle. Jó és rossz célra egyaránt használhatod. Adottság, valakinek vagy van, vagy nincs, szépséggel kombinálva mindent visz.
2013. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem sem olyan nagy ördöngösség. Csak figyelni kell. De nem tudom, hogy lehet-e direkt figyelni.

Jó emberismeret. Hasznos tulajdonság, nekem jól szokott jönni.


Egyébként az, hogy ha valaki az érzelmi intelligencia kifejezést használja, szeretném a falba verni a fejem.. .vagy az övét... az milyen szintű érzelmi intelligenciát mutat?

Ne vegyétek magatokra, de valamiért tényleg brutálisan irritál ez a kifejezés, és nem tudom megfejteni, hogy miért.

2013. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó neked.

Én pont az ellenkezője vagyok, képtelen vagyok átlátni embereket sokadik ránézésre sem.

2013. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os, léteznek intelligenciaelméletek, a legelterjedtebb szerint 7 féle intelligencia van, ha csak annyit mondunk "intelligencia", mindenki a kognitív intelligenciára gondol, ami szerintem degradálja azt, akinek nem a logikai játékok megfejtésében van az erőssége. A hétféle mérés differenciáltabb összképet ad. Tudtad, hogy pl. egy ügyes táncosnak a kinetikus intelligenciája magas?
2013. dec. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudtam. Köszi, utána nézek. Ez tök jó.
2014. jan. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!