Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnénk babát, de...

Nagyon szeretnénk babát, de nem megfelelőek a körülmények. Más is van/volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 22 éves vagyok, a párom 24. 6éve vagyunk együtt, egy évvel ezelőtt kérte meg a kezem. Másfél-2 éve jött az érzés, hogy babát szeretnénk. A gondok ott kezdődnek, hogy édesanyámnál lakunk, családi házban, de van 3testvérem, akik fiatalabbak nálam, így ők is velünk élnek. A páromnak 3 éve van állandó munkahelye, de sajnos nem keresi annyit egyenlőre, hogy tudjunk félretenni saját lakásra (3évvel ezelőtt meghalt az édesapja, és rámaradt az autóhitel, ami pont annyit visz el havonta, amit jó lenne félrerakni). Ha lenne egy gyermekünk meg tudnánk neki venni mindent, ami kell, el tudnánk tartani, de buta fejjel mindig arra gondolok, hogy mit szólná ak mások, hogy nem saját lakásba szültem a babát. Én is dolgozom egyébként most már (fél éve, előtte suliba jártam). Anyukám azt mondta erre, hogy ő is így volt mikor teherbe esett velem, és pár hónapig mamánál laktak apuval, utána pedig minden kezdett egyenesbe jönni. Azt mondta, hogy ahová isten ad báránykát, oda legelőt is. Borzasztóan vágyok egy babára. Teljesen el vagyunk keseredve. Van valaki még ilyen "rossz" helyzetben ? Vagy volt vki már így? (Bocsi, hogy összevissza írtam mindent, de próbáltam a lényeget kiemelni, kistegényt tudtam volna írni) L/22
2015. márc. 27. 20:48
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Pillanatnyilag mi is a szüleimnél lakunk. Van màr egy gyerkőcünk, ő albérletbe született, csak úgy gondoltuk hogy minek fizessünk albit ha itt a nagy hàz. Hàt....Nem a legjobb. Ha hisztis a gyerek a többiek meg aludnànak, vagy mikor anyumék beleszólnak hogy hogy neveljük. Voltak kemény vitàk. Pedig keveset vannak itthon. A pénzünkből bőven kijövünk, de mégis azt érezzük hogy segìtségre szorulunk. Éreztetik is. Szóval nem jó együtt. Most sajàt lakàsra gyűjtünk, mellette iszonyatos nehéz mert nagyon vàgyunk tesóra, évek óta. Hiàba van màr egy, nem jobb.
2015. márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Nem a saját lakás hiánya a legnagyobb gondotok, hanem az, hogy egyetlen fillért sem tudtok félre tenni.


Bármi történhet, s ha nem tudtok tartalékolni 2 keresetből 2 főre, akkor hogyan akarsz majd a gyerek születése után élni egy keresetből 3 főre?

2015. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!