Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnénk babát, de...

Nagyon szeretnénk babát, de nem megfelelőek a körülmények. Más is van/volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 22 éves vagyok, a párom 24. 6éve vagyunk együtt, egy évvel ezelőtt kérte meg a kezem. Másfél-2 éve jött az érzés, hogy babát szeretnénk. A gondok ott kezdődnek, hogy édesanyámnál lakunk, családi házban, de van 3testvérem, akik fiatalabbak nálam, így ők is velünk élnek. A páromnak 3 éve van állandó munkahelye, de sajnos nem keresi annyit egyenlőre, hogy tudjunk félretenni saját lakásra (3évvel ezelőtt meghalt az édesapja, és rámaradt az autóhitel, ami pont annyit visz el havonta, amit jó lenne félrerakni). Ha lenne egy gyermekünk meg tudnánk neki venni mindent, ami kell, el tudnánk tartani, de buta fejjel mindig arra gondolok, hogy mit szólná ak mások, hogy nem saját lakásba szültem a babát. Én is dolgozom egyébként most már (fél éve, előtte suliba jártam). Anyukám azt mondta erre, hogy ő is így volt mikor teherbe esett velem, és pár hónapig mamánál laktak apuval, utána pedig minden kezdett egyenesbe jönni. Azt mondta, hogy ahová isten ad báránykát, oda legelőt is. Borzasztóan vágyok egy babára. Teljesen el vagyunk keseredve. Van valaki még ilyen "rossz" helyzetben ? Vagy volt vki már így? (Bocsi, hogy összevissza írtam mindent, de próbáltam a lényeget kiemelni, kistegényt tudtam volna írni) L/22
2015. márc. 27. 20:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
54%

Én nem értem a problémát.

Azt írod, el tudnátok tartani, meg tudnátok venni neki mindent, csak nincs külön lakás.

Az anyukád viszont támogat, ha jól értem, gyakorlatilag azt mondta, hogy szülhetsz oda.

Nem tök mindegy, hogy más mit gondol? Ki nem szarja le, hogy más hogy csinálná? Ha neked, a párodnak jó így, és az anyukád támogat, azaz nem az akarata ellenére szülnéd oda neki a gyereket, akkor?

2015. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Igen,mondjuk ez igaz..

Amíg nincs saját lakás, addig nem látjuk jó ötletnek. Épp ezért gondolkodtunk el rajta, hogy mi lenne ha itt laknánk addig. Senkit ne zavarna, de nekem mégis kellemetlen lenne.

2015. márc. 27. 21:25
 13/32 A kérdező kommentje:
Utolsó! Én sajnos mindig ilyen voltam...foglalkoztam vele, hogy ki mit mond. Marha nagy butasag, de sajna ilyen vagyok. Köszönöm a válaszod! :)
2015. márc. 27. 21:27
 14/32 anonim ***** válasza:
24%

Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok. Mindketten most kezdtünk el dolgozni, még közel sincs annyi pénzünk, hogy egy babát tudjunk vállalni. Nemsokára lehet, hogy el tudunk költözni egy pici házba pici kerttel azért, ez tartja bennünk a lelket. Szerintem ha mindketten készen álltok rá, akkor elkezdhetnétek próbálkozni, mert nem vagytok hozzá túl fiatalok, és amúgy sem valószínű, hogy elsőre összejön. Sok nőnek van problémája a teherbeeséssel, és egy gyerek amúgy is akkor drága, amikor már iskolába jár.

Remélem rendbe jönnek a dolgaitok hamar, ne keseredj el, van még időd bőven!

19N

2015. márc. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
75%
utolsó te tisztában vagy azzal mennyibe kerül a pelenka, tisztálkodási szerek, vitaminok, ne adj isten tápszerek, esetleg ha hasfájós a készítmények és a gyógyszerek, külön nekik való mosópor és öblítő? Alsó hangon 40-50 ezer... ennyibe iskolásként se fog kerülni havonta.
2015. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Nem anyukámnak szülnék, hanem a házba, ahol élünk a párommal. Nem egy 2szobás lakásról van szó. Hanem egy nagy házról, ahol mindenki kényelmesen elfér. Hatalmas udvarral, telekkel vagyunk körülvéve. Nagyszüleimtől örököltuk a házat. Az alberletből bármikor kirakhatnak, az nem egy biztos pont szerintem kisbabával, mint itthon, ahonnan nem raknak ki, amíg nem lesz saját lakás. De lehet h ezt csak én gondolom így. Mindenkinek más a véleménye :)
2015. márc. 27. 21:31
 17/32 anonim ***** válasza:
50%

Alapvetően én is ilyen vagyok, de ebben a témában pont nem érdekelne mások véleménye. Engem a szüleim úgy neveltek mindig, hogy amíg tudnak, támogatnak. Soha nem éreztem magam szarul emiatt, hisz tudom, hogy majd egyszer meghálálom nekik. Addig meg örülök, hogy ilyen szüleim vannak, akik támogatnak, mellettem állnak, és nem sírnak, hogy kotródjak már el végre mellőlük és álljak a saját lábamra.

Persze ilyen esetben a tesókkal is beszélnék, hiszen ők is ott laknak, de ha tényleg senkinek semmi kifogása, akkor miért ne?

2015. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
49%
Albérletbe nem akarsz, anyudékhoz nem akarsz, akkor hol szeretnél? Tudod mennyibe kerül egy saját lakás? Ez csak ilyen hülye magyar felfogás, hogy albérletbe nem süzlünk. Külföldön majdnem mindenki albérletben lakik és? Vagy esetleg vegyetek hitelre egy kis lakást, az se menne?
2015. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
65%

Mi is nagyon szerettünk volna, de szintén az anyagiak miatt nem vállaltuk be. Úgy voltam vele, hogy egy-két évig még várhatunk, és addig talán előrébb jutunk. Közben találtam egy jó munkahelyet, össze tudtuk magunkat szedni anyagilag. Sokáig kerestünk lakást, amit meg tudunk fizetni, végül találtunk egy nagyon jó árut, válás miatt. 27 voltam, mikor szültem a fiam. Örülök, hogy vártunk, mert sokkal több mindent tudunk neki megadni, mint 3-4 évvel korábban. Leginkább egy saját otthont.

Még fiatal vagy, semmivel se vagy elkésve. Csak fel a fejjel és keresd a lehetőségeket! Sok sikert!

2015. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
59%

"A gondok ott kezdődnek, hogy édesanyámnál lakunk, családi házban, de van 3testvérem, akik fiatalabbak nálam, így ők is velünk élnek"


Most meg azt írod nem anyukádnak szülnél hanem egy nagy házba ahol ti éltek a pároddal. Most akkor mi is van?

2015. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!