Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnénk babát, de...

Nagyon szeretnénk babát, de nem megfelelőek a körülmények. Más is van/volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 22 éves vagyok, a párom 24. 6éve vagyunk együtt, egy évvel ezelőtt kérte meg a kezem. Másfél-2 éve jött az érzés, hogy babát szeretnénk. A gondok ott kezdődnek, hogy édesanyámnál lakunk, családi házban, de van 3testvérem, akik fiatalabbak nálam, így ők is velünk élnek. A páromnak 3 éve van állandó munkahelye, de sajnos nem keresi annyit egyenlőre, hogy tudjunk félretenni saját lakásra (3évvel ezelőtt meghalt az édesapja, és rámaradt az autóhitel, ami pont annyit visz el havonta, amit jó lenne félrerakni). Ha lenne egy gyermekünk meg tudnánk neki venni mindent, ami kell, el tudnánk tartani, de buta fejjel mindig arra gondolok, hogy mit szólná ak mások, hogy nem saját lakásba szültem a babát. Én is dolgozom egyébként most már (fél éve, előtte suliba jártam). Anyukám azt mondta erre, hogy ő is így volt mikor teherbe esett velem, és pár hónapig mamánál laktak apuval, utána pedig minden kezdett egyenesbe jönni. Azt mondta, hogy ahová isten ad báránykát, oda legelőt is. Borzasztóan vágyok egy babára. Teljesen el vagyunk keseredve. Van valaki még ilyen "rossz" helyzetben ? Vagy volt vki már így? (Bocsi, hogy összevissza írtam mindent, de próbáltam a lényeget kiemelni, kistegényt tudtam volna írni) L/22
2015. márc. 27. 20:48
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Aki járt hasonló cipőbe, az írjon elsősorban. Olyan kilátástalannak tűnik minden most. Aki mindennél jobban vágyott már babára, az tudhatja, hogy mi a párommal mit érzünk. Nagyon jól megvagyunk együtt már 6éve, de valami mégis hiányzik..:(
2015. márc. 27. 20:52
 2/32 anonim ***** válasza:
92%
ez az ahova isten ad báránykát dolog akkora hülyeség... ha így lenne akkor nem lennének éhező gyerekek. Fiatalok vagytok még, én legalább két évet várnék még, gyűjtögetnék, és ha majd külön költöztök jöhet a baba.
2015. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
én is nagyon szeretnék már, jövőre végzek a fősikolán, de tudom most még nem szabad mert egy gyerek hatalmas felelősség és anyagi kötelezettség, nem lehet csak úgy a semmire vállalni. Mert semmi nem biztosíték hogy egészséges lesz a baba, a fejlesztések, kezelések egy vagyon. Emellett a pelenka, a vitaminok, esetleg gyógyszerek... én nem szeretnék semmit sem megtagadni a kicsimtől, és ha ehhez az kell hogy még pár évig ne jöjjön, akkor kibírom, mert tudom utána sokkal jobb lesz, mikor anyagi biztonságban várhatjuk.
2015. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
28%
mi a férjem szüleinél laktunk amikor megszületett a lányunk :) fél éves volt mikor sikerült elköltöznünk, de hozzáteszem 2 évig próbálkoztunk mire összejött, így lehetett volna addigra 2 éves is... én őszintén szólva nem foglalkoztam azzal, hogy még nincs saját lakásunk, tudták hogy gyűjtünk rá és rettenetesen örültek az unokának, akkor volt csak sírás mikor elköltözünk :) egyet értek anyukáddal... ha van hely, ha ti eltudjátok a babát tartani akkor nem kell arra várni, hogy külön éljetek... ez csak a mostani nagy divat, hogy addig minek szül valaki amíg nincs saját lakása... felejtsd el és hallgass a szívedre! :)
2015. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
49%
Mi nagyon hasonló helyzetben vagyunk a párommal. Én most fogok végezni egy alapképzéssel, utána mesterre szeretnék menni, ami még 2 és fél év, és csak utána tudnék ugye dolgozni. Párom dolgozik, stabil munkahelye van, egész jól is keres, de nincs lakásunk. A suli és párom munkahelye Pesten van, de mindketten vidékiek vagyunk, 1 órára lakunk Pesttől. Itthon én szüleimnél élek egy lakásban, az ő szülei pedig egy családi házban. Hétvégente a két család között ingázunk, hét közben pedig Pestre. Párom csak hétvégén jön a szülővárosunkba, hét közben a tesója lakásában alszik. Ez elég megterhelő. Szeretnénk már mi is esküvőt, lakást és a babát is. Egyelőre azonban egyikre se igazán van lehetőség. Azt se tudjuk eldönteni, hogy hol kéne lakást vennünk. És kicsit aggaszt, az is, hogy a párom 5 évvel idősebb nálam, és ő már még jobban szeretné a babát. Jó lenne, ha a 30. szülinapjára jöhetne ajándékba, de alig, hogy végre munkába állhatnék menjek szülni? Elszomorító a helyzet :( 22L
2015. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is ez a helyzet, bar kicsit realisabban állunk a dolgokhoz. Én 21, még tanulok (utolsó év), utana kulfoldi munka nyárra, barátom 25, most kapott állást. Mi is szeretnénk, de azért nem ez hajt minket, elsősorban az, hogy minden meglegyen a babának, nem csak pénz, szeretnék felnoni, tapasztalatot szerezni, hogy jo példát mutassak majd, ehhez pedig kell par ev sajna. Nemsoká ossze tudunk költözni, szeretnek pár évet kettecskén is tölteni:) Vannak céljaim is, amit gyerek mellett nehezebben ernek el, vagy az o rovására menne..
2015. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
69%
én nem voltam hasonlo helyzetben..de el sem tudtam volna képzelni, hogy ugy szuljek, hogy anyumnál lakom a 3 testvéremmel. már igyis nagyon sokan vagytok ott...szegény édesanyád, még csak az hiányozna, ha teherbe esnél. eloszor probáljatok már meg elkoltozni, albérletbe...tegyetek félre pénzt, gyujtsetek és utána johet a baba (és akkor sem lesz tul fényes a helyzet..)
2015. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Albérletbe nem szeretnék gyereket szülni (rossz tapasztalatok ismerősök által) . De tényleg nehéz minden segítség nélkül elkezdeni az életet. Félek, hogy mire minden adott lesz, addigra "kifutok" az időből. Mindig fiatalon szerettem volna babát. De ez így eléggé elkeserítő egyenlőre.
2015. márc. 27. 21:12
 9/32 anonim ***** válasza:
66%
Ez a báránykás dolog a legnagyobb önámítós hülyeség. Ilyen erővel a cigányoknak miért ad 10 báránykát legelő nélkül? Hagyjuk már... Másrészt, szerintem bevállalhatjátok, végülis van hol lakni, van munkátok. Kitudja mikor lesz saját házáatok, addig nem vállalnátok akkor?
2015. márc. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%
bocsi, nem akarlak megbántani, tényleg érdekel a véleményed, de szerinted miért rosszabb albérletbe szülni mint anyukádnak, ahol van három kisebb testvér is?
2015. márc. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!