Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyermekes anyukák,...

Több gyermekes anyukák, hogyan fogom fürdetni majd a két gyermekem egyedül?

Figyelt kérdés
A nagyobb még csak két év négy hós lesz mikor megszületik a kicsi. Férjem csak minden másnap lesz itthon a fürdetéshez. A fürdőszoba ráadásul elég kicsike. Ti hogyan oldottátok meg?
2010. febr. 16. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte először a picit délelőtt fürdettem, így este csak a nagy jutott. Amikor meg már a pici tudott ülni, együtt fürödtek a nagy kádban, imádták :)
2010. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Ja! Aztán már 3-an lettek 5 év alatt, ugyanígy csináltam utána is :)))
2010. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én a fürdőszobában fürdetek. Megengedem a vizet, mind a kettőnek. A kétévesem bemászik a kádba, és pancsol amíg a mincurt fürdetem. Kicsi be a szobába, nagyon leellenőrzöm h rendesen meg van e fürödve, aztán ő is pizsamába. Nem nagy kunszt .
2010. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hidd el ha ott leszel megoldod, engem a férjem ugy hagyott ott hogy 2 és 5 évesek voltak a lányaim, hát ! mit mondjak nehéz volt, de átvészeltem, azota már nem bánom ( most 15 és 18 évesek )

Probáld ugy fürdetni öket h magad mellé teszed a picit mig a nagyot fürdeted, meg forditva, ott legyen veled, és beszélj hozzájuk, élvezni fogják ( tudom elöször te nem ) de kitartás, fog menni !!

2010. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A délelőtt fürdetéssel az a baj, hogy férjem egyik nap délelőttös, másik nap délutános. Tehát ugyanúgy nem lenne senki velem két naponta. Az szimpibb, hogy egyszerre engedek vizet, egyszerre viszem be őket, de az a baj, hogy a fiam elég életveszélyesen fürdik néha. És félek, hogy ha leveszem róla a fél szemem, összetöri magát, elég eleven gyermek. Na meg amíg beviszem a szobába a kicsit, addig a nagy felügyelet nélkül legyen a kádban? Ha meg magam mellé veszem az egyiket míg fürdik a másik, nem fog rámelegedni a ruha vagy pizsi, mert ugye a fürdőben jobban bemelegítek, meg ott a gőz is. Bocs, hogy ilyen bonyolult vagyok, de kicsit tartok a két gyerektől, nincs előttem csak rosszabb példa sajna. Köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 16. 20:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hónapos a lányom és 6 hét múlva szülök. Én úgy tervezem, hogy a lányom megfürdetem, lefektetem, majd a kicsit fürdetem és fektetem. A lányom most 8 órakor fürdik, utána alvás. Emlékeim szerint születése után 11-kor fektettem éjszakára, a kistesóval is remélem így lesz. Ha mégsem, akkor majd kitalálok valamit.
2010. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért baj a délelőtti fürdetés a picinek? Nem értelek! Egyedül fürdesd meg őt délelőtt. Este meg a nagyobbat. Addig a kicsi ellesz a kiságyában, bölcsőjében, bárhol, ahol nyugalom van. Amíg a nagyot fürdeted.

Amúgy is egymás után jobb fürdetni, én 3 kicsit fürdetek: először anagy, addig a kicsik elvannak a helyükön, biztonságban. A nagyot le is fektetem, mese, stb. Utána jönnek a kicsik sorban, először egyet vetköztetek, fürdetek, öltöztetek, aztán a másikat. Sőt, ha egyedül vagyok, akkor utána még az etetés is egymás után van, egyszerre nem tuodm odavenni őket szoptatni. Megtanulják, türelmesen kivárja a sorát mindenki.

Nálunk a nagy azért megy korán, először aludni, mert nagyon korán kel, apa viszi az oviba. Ha nem kellene korán kelnie, akkor segítene, míg a kicsik fürödnek és amikor őket letettem, akkor jönne csak ő.

2010. febr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A délelőtti egyedül fürdetés lehet szimpibb lesz, mint este egyedül fáradtabban. Meghát majdcsak segít a "nagyfiam" is fürdetni. :)
2010. febr. 17. 09:20
 9/14 anonim ***** válasza:
Én épp azért szerettem délelőtt fürdetni, mert a nagyot olyankor be tudtam vonni, ezzel is megelőzendő a testvérféltékenység elhatlmasodását....hagytam hogy a nagyobb megfogja a pici kezét, közben magyaráztam, hogy így milyen jó a picinek, mert nem fél a vízben. Odahozta a törölközőt, segített pelenkázni, kivitte a piszkos pelust, stb...egyik gyerekem se volt féltékeny a kisebbre :) 1. voltam.
2010. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nekem az jutott eszembe, hogy mi lenne ha előbb a picit fürdeténéd meg, és megkérdéd a nagyot hogy "segítsen". aztán ha a pici kész, jöhet a nagyfiú lubickolása.
2010. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!