Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 évesen normális, ha arra...

16 évesen normális, ha arra vágyom, hogy babám legyen?

Figyelt kérdés

Tudom, még nagyon korai, csak olyan jó nézni a picikkel sétáló szülőket. Pár napja szakított velem a párom és eszembe jutott, hogy régebben beszéltünk a baba dologról. Sokat gondolok arra, hogy milyen jó lenne az ő babáját várni, mert tudom hogy később ő is akarta volna. De ugye nem így alakult. Ne értsétek felre, nem lesz gyerekem, nem vagyok terhes, csak foglalkoztat a gondolat, hogy milyen jó is lenne, ha volna.

Szerintetek ez normális?


2015. márc. 15. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
16 éves fiúként ez nem normális.
2015. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy valamit kifelejtettem...LÁNY vagyok:)
2015. márc. 15. 21:47
 3/6 anonim válasza:
Lehet, hogy csak szimplán szereted a gyerekeket, és ezért érzed azt, hogy neked is jó lenne, szeretnéd. Természetesen ahogy Te is írod nagyon korai. Mondjuk nekem soha nem kellett volna 16 évesen baba, ki is tudtak kergetni a világból vele. De nem vagyunk egyformák.
2015. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Normális dolog, hogy valaki kamaszként arról álmodozik, hogy majd gyereke lesz, sőt, még az is, amikre te gondolsz. Ameddig tisztában vagy azzal, hogy ez egyelőre még nem reális cél, addig semmi baj nincs. Nagyon sok kamasz így van ezzel, nincs veled semmi baj :)

15-16 évesen én is rengetegszer elképzeltem, hogy milyen lenne, ha lenne egy kisbabám, de persze tudtam, hogy még nem lehet. Egyébként, amikor felnőttként tényleg lett gyerekem, rá kellett jönnöm, hogy annak, amit tizenévesen elképzeltem, halvány köze sincs a valósághoz :D

2015. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nalam ez 19 evesen kezdett erosen korvonalazodni... azota is vagyom egy babara...22/L
2015. márc. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tepjesen normális! Család és gyerekcentrikus vagy. Egészen addig semmi baj nincs ebből amíg reálisan látod a helyzeted. Amíg nincs stabil párkapcsolatod és egzisztenciád addig felelőtlenség gyermeket vállalni. Ha ezt észben tartod és addig a gyerkőc utáni vágy tényleg csak vágy marad az teljesen rendben van.

Készíts egy listát. Gyerekes anyaként pár évig eléggé be lesztek korlátozva a pároddal, így írd össze mik azok a dolgok amiket még babavállalás előtt szeretnél csinálni vagy el szeretnél érni. Szerintem így soha nem fogod majd azt érezni hogy bárcsak később jött volna mert kimaradtak dolgok. 😉

2015. márc. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!