Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem szúrt szemet?...

Csak nekem szúrt szemet? Nekem furcsa ez?

Figyelt kérdés

Ismerősöm lánya 35.hétre született. Sajnos 11 napra rá meghalt a kislány. Nagyon össze volt törve. Sajnáltam.

Kb 1-1,5 hét múlva volt a temetés. Addig minden nap posztolt ki képet, hogy mit érez. Én ezt a gyász formájának tekintettem. Még a számlaszámát is kiírta ha valaki pénzt akar küldeni.

Megvolt a temetés. 1 hét múlva szilveszter. Akkor már bulizós képeket posztolt ki. Ma már alig beszél a kislányról. Csak hogy ő ilyen meg olyan boldog. Ilyen buli olyan buli.

Oké nem kell egész nap sírni, meg szomorkodni hisz ott a 2 éves kisfia de szerintem akkor sem kellett volna a kislánya halála után 2 héttel bulizós képeket megosztania. Egyszer írta azt is hogy már alig emlékszik a lányára és hogy ez milyen jó.

Nem is kell egész nap rá gondolni de akkor nem is kellett volna ekkora feneket keríteni neki. Sajnáltatta magát szerintem.

Csak engem "aggaszt" ez a dolog hogy így viselkedik?


2015. jan. 30. 07:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
65%

"Nem is kell egész nap rá gondolni de akkor nem is kellett volna ekkora feneket keríteni neki. Sajnáltatta magát szerintem. " Feneket keríteni neki??? Egy gyerek halálának akit 8-9 hónapig minden porcikájával a sajátjának érzett és megszült??

Csak nekem szúr szemet, hogy mennyire érzéketlen, pletykamániás, üres szívű pixa vagy??? Az ilyen ember az aki remélem hogy visszakapja a világtól azt amit érdemel és fogsz érezni hasonló fájdalmat és az emberek majd téged is megvethetnek egy hasonló szituációban. Az agyam eldobom. Hogy mersz ítélkezni valaki gyászán????

2015. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
98%

6-os vagyok!


Mèg annyit hozzàtennèk hogy nekem is voltak "bíràlóim", a megmondóemberek. Akik a kisfiam halàla utàni időkben azt hangoztattàk hogy ideje lenne összeszednem magam, mit sajnàltatom magam, majd lesz màsik ès az ezekhez hasonló "èrtelmes" mondatokat puffogtattàk.

Èn nem sajnàltattam magam, senkinek nem panaszkodtam, az hogy feketèben gyàszoltam ès nem volt kedvem csevegni meg vihoràszni èrtelmetlen dolgokon az èn magànügyem. Az, hogy mennyire fàjt nekem csak ràm tartozott, had döntsem el èn hogy gyàszolok. Az, hogy lesz màsik a vilàg legostobàbb mondata. Mert nem màsikat akár senki, egyik gyerek sosem pótolja a màsikat. A fàjdalom, az üressèg mindig ott marad az emberben èvek múltàn is.

Èn mèg 6 èv utàn is pityergek ha szülinap, nèvnap, karàcsonykor kimegyünk a temetőbe. Egyèbkènt lelkileg jól vagyok, azóta született egy kistesó. De ettől eltekintve hiànyzik az elsőszülött fiam, csak megtanultam együttèlni a hiànyàval.


Egy ilyen traumàt csak az tud igazàn àtèrezni aki maga is àtèlte. Borzasztó fàjdalmas elveszteni azt akit mindennèl jobban szerettèl, ruhàt vinni amiben eltemetik, a temetèsről intèzkedni.

Mi vettünk akkor egy szív alakú aranymedàlt ami fèlbe van "törve" ès egy nagyon pici nyaklàncot, mert a ravatalozóban rà akartuk rakni. Az èkszerèsz megkèrdezte hogy kinek vesszük....mintha kèst forgattak volna bennem.. mondtam hogy a kisfiúnknak. Erre azt mondta hogy szèp ajàndèk lesz, ha nagyobb lesz menjünk vissza ès segít vàlasztani hozzà egy nagyobb szebb làncot.... amit felnőttkoràban is hordhat.... Azt akartam hogy megnyíljon alattam a föld.... persze nem mondtam semmit.


A szív medàl egyik felé az èn nyakamba van, a màsik örökre a kisfiam nyakàban.


Sokan nem èrtik akik tudjàk, de nem is èrdekel ők mit gondolnak. Nekem ez fontos ès kèsz.

2015. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
"Kedves" 11-es. Az hogy meghalt a kisgyereke és már aznap posztolt ki képeket meg hogy ő milyen szarul van meg fáj neki meg még a számlaszámát is kiírja hogy küldjenek pénzt meg ajándékot a címére és rá 2 hétre meg viháncol, bulizik neg olyat mond hogy kezdi elfelejteni a gyerekét. Igen akkor a halála után a temetéséig minek sajnáltatta magát ha most meg bulizik stb.
2015. jan. 30. 10:26
 14/30 anonim ***** válasza:
93%

Igen, Neked furcsa. Valószínűleg még nem veszítettél el igazán komoly hozzád tartozót, vagy nagyon rég lehetett. Az emberek a felnőtt emberek halálánál azt mondják: részvétem. Esetleg mesélnek arról, mennyire szerették ők maguk is az illetőt.


Egy pár napos/hetes/hónapos gyerek halálával még azok sem tudnak mit kezdeni akik a felnőttek halálakor normálisan viselkednek. Ezért aztán legtöbben hülyeségeket beszélnek. Ettől meg az ember lányának leginkább sírni van kedve. Ezért aztán úgy tesz, minta nem történt volna semmi. Igy nem bántják meg az utcán, a boltban, a melóhelyen és nem kérdeznek, inkább azt mondják, hogy érzéketlen bunkó, de hidd el néha ez is jobb, mint hogy a melóhelyeden végigbőgöd a napot csak mert kolleganő "kedves" meg "törődő" meg mindenféle "jó" akart lenni.

2015. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, tudod-e, milyen érzés? Sőt igazából mindegy is, mert nem vagyunk egyformák. Nekem "csak" egy középidős vetélésem volt. Ahogy telik az idő, egyre inkább úgy érzem, hogy csak az enyém a gyászom. Kezdek vele, amit kezdek. Kívülről akár úgy is kinézhet, hogy nem gyászolok. Nem mintha számítana... A lényeg, hogy nem tudhatod...
2015. jan. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
90%
hát kedves 6os, szörnyű ami veled történt. komolyan, én majd mind a két hozzászólásodat végig szipogtam. nekem egy fél éves fiam van, belebolondulnék ha történne vele valami. és ez a medálos dolog, számomra "érthető" és szívszorító. 4es válaszoló voltam.
2015. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tényleg nem cseszegetésből írom, kíváncsi lennék mások véleményére is. De sztem ez az "én belebolondulnék" dolog sem szerencsés egyáltalán. Igaz az én babám "csak" beteg, de nekem is többen mondtak hasonlót, én utálom. Egyrészt mert azt sugallja,h téged jobban megviselne, mint az illető anyukát, a másik,h eszébe juttatod,h neked milyen jó,h ezzel nem kell megküzdened. Ezt a második dolgot egyszerűen nem tudom jobban megfogalmazni, remélem azért értitek. Még egyszer: nem kételkedem a 16os jó szándékában (elnézésedet is kérem), de tényleg érdekelne, h ez csak nekem okoz-e gondot.
2015. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

16os vagyok.

utolsó, elnézést ha félreérthető voltam. én semmit rosszat nem szeretnék éreztetni az érintett anyukával. az "én belebolondulnék" kifejezéssel azt akarom mondani, hogy hatalmas erő kell hozzá, hogy egy ilyet fel lehessen dolgozni. én nem biztos hogy tudnám. nekem apukám meg halt kb 10éves koromba, nem is volt az apukám csak név szerinti és alig ismertem, de majd fél évig dokihoz jártam miatta. ha a saját gyerekem lenne...áhhh....

és igen milliószor hálát adok az istennek hogy nekem nem kell hasonlóval sem együttélni, DE ezt nem éreztetném, nem dörgölném senki orra alá. és az hogy eszébe juttatom, az véletlenül is, tudtomon kivül is megtörténhet.

2015. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Nem voltál félreérthető :), azért is írtam,h elnézésedet kérem. Pontosan tudom,h érted, sztem régen én is mondtam ezt másoknak hasonló esetekben, bennem sem volt soha rossz szándék. Azóta zavar, mióta nekem mondták, de lehet,h ez csak az én dilim.
2015. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
11%
Itt mindenki azzal jön, hogy másképp gyászol, senkinek nem esik le, hogy a nő nem százas. Milyen az, aki a fb-on kiírja a szlaszámát, hogy küldjenek pénzt, majd a szilveszteri buliról posztol? sztem a csajnak kb 8 általánosa lehet, ezért írtam, hogy IQ és EQ bajnok... Jól le is lettem pontozva, tehetitek most is. Akkor sem normális, akár, hogy nyomja el a gyászt. Ehhez is kell némi IQ, hogy sem a gyászomat, sem az örömömet nem FB posztolom. Az már elég beteges dolog...
2015. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!