Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem szúrt szemet?...

Csak nekem szúrt szemet? Nekem furcsa ez?

Figyelt kérdés

Ismerősöm lánya 35.hétre született. Sajnos 11 napra rá meghalt a kislány. Nagyon össze volt törve. Sajnáltam.

Kb 1-1,5 hét múlva volt a temetés. Addig minden nap posztolt ki képet, hogy mit érez. Én ezt a gyász formájának tekintettem. Még a számlaszámát is kiírta ha valaki pénzt akar küldeni.

Megvolt a temetés. 1 hét múlva szilveszter. Akkor már bulizós képeket posztolt ki. Ma már alig beszél a kislányról. Csak hogy ő ilyen meg olyan boldog. Ilyen buli olyan buli.

Oké nem kell egész nap sírni, meg szomorkodni hisz ott a 2 éves kisfia de szerintem akkor sem kellett volna a kislánya halála után 2 héttel bulizós képeket megosztania. Egyszer írta azt is hogy már alig emlékszik a lányára és hogy ez milyen jó.

Nem is kell egész nap rá gondolni de akkor nem is kellett volna ekkora feneket keríteni neki. Sajnáltatta magát szerintem.

Csak engem "aggaszt" ez a dolog hogy így viselkedik?


2015. jan. 30. 07:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
8%
Ez szóra sem érdemes... IQ, EQ szegény szerencsétlen. Nem hiszem, hogy az ismerőseim között virítana egy ilyen.
2015. jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Ez igen erősen elnyomásnak tűnik, nem vesz tudomást az érzéseiről inkább, de valószíleg ez egyszer vissza fog ütni, mert az elfojtott érzelmek egyszer csak elemi erővel törnek fel. Én is aggódnék a helyedben.
2015. jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

kicsit proli a hasonlatom, de engem arra emlékeztet mikor valaki egy 2 eves szakitas utan egy hettel mar csajozik es errol postolgat. de nyilvanvalo hogy csak felejteni akar.

A baratnod elég butus lehet a modszer megvalasztasabol itelve, ettol fuggetlen szerintem csak felejteni probal es nagyon nincs tul a dolgon. Az ido majd helyre pofozza.

2015. jan. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%

én is így gondolom ahogy az utolsó kettő. hülye módja, de ő így "gyászol". mivel van egy 2éves fia, így sürgetőbbnek érzi a felépülést.

én tuti belerokkannék egy ilyenbe....tuti nem lennék internet közelbe egy ideig. szőrnyű, de nem csodálkoznék ha rövid időn belül az ismerősöd pszichológusnál kötne ki.

2015. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
17%

35. hétre született és nem élte túl? Ez furcsa, mert pont egyszerre szültem egy kolléganővel, ő 34. hétre, én kiírt időre. Az ő lánya kicsit gyorsabban is fejlődik, mint az én gyerekem, pedig ugye koraszülött. Illetve ők nem is maradtak túl sokáig a kórházban, talán egy hetet.

Furcsállom, hogy 35. hétre született baba nem volt életképes.

2015. jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 8 napos kisfiam halt meg.


Nèzd, mindenki màshogy èli meg a gyàszt. Èn napokig ugyanabban a ruhàban feküdtem sírva az àgyban mint amiben utoljàra fogtam. Kèptelen voltam akàr magamat, akàr a csalàdomat ellàtni. Csak sírtam. Èn nagyon nehezen tudtam beletörődni.

Hetekig nem mentem utcàra se, gyűlöltem az egèsz vilàgot, a napsütèst, mindent de mindent.

Hetek múlva lèptem ki a lakàsból, akkor is a fèrjem hosszú kèrlelèsère ès akkor is èjszaka.

Ez egy nagyon hosszú folyamat volt, màsfèl èv mire talpra àlltam ès nem zokogtam fel èjszakànkènt is fulldokolva hogy vissza akarom kapni.


Mindenki màshogy dolgozza fel. Ő most így próbàlja. Ha neki így könnyebb,

Bàr nem vèletlen mondjàk hogy a gyàszidő 1 èv. Idő kell mire feldolgozza az ember a fàjdalmat. Az hogy ó elfojtja, komoly baj forràsa lehet a kèsőbbiekben.

2015. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Amiket leírtál abból egyértelmű, hogy nincs túl a gyászon, hanem össze van zavarodva és kétségbeesetten próbál felejteni. Próbálja élni az életét tovább, valószínűleg többször is elmondták neki, hogy gyászolja el a gyermekét, de az élet sajnos nem áll meg, és előre kell haladni tovább. Ő próbál tovább haladni, kétségbeesetten kapálózik, azt mutatja a világ felé, hogy "hahó, az élet megy tovább és én kezdek jól lenni!" De a valóságban valószínűleg legbelül ez nem így van. Mindenki másképpen él meg egy traumát, másképpen próbál túllépni a dolgokon. De ha jó ismerősöd, barátnőd, lehet, hogy megpróbálnék vele beszélgetni, hogy el tudja mondani, valójában hogyan is érzi magát. Nem kell őt ezért megvetned, vagy furcsállnod a viselkedését, mert talán maga sem tudja, hogy miért csinálja ezt..
2015. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%

Először is, részvétem a kérdező barátnőjének és a hatodik válaszolónak!


Másrészt én is úgy gondolom, hogy mindenki másképp gyászol, és nem tudhatjuk, kiben mi lakozik. Lehet, hogy posztol egy számodra érhetetlen bulizós képet, de honnan tudod, mennyi időt töltött abban a buliban. Talán rábeszélték, hogy menjen egy kicsit barátok közé. Az pedig, hogy ki milyen boldog, nem attól függ, hogy mit beszél, és mit posztol...


Egy másik hozzászóló felvetésére írnám, hogy 35 hetesen is lehet valaki életképtelen, ha gondok vannak, vagy voltak a terhesség ill. szülés során, esetleg ha elkapott valami fertőzést. Erről a kérdező nem írt, és talán nem is tartozik ide. Az én fiaim is 35 hétre születtek, és bizony 1 évesek elmúltak, mire kimondták, hogy na akkor rendben vannak, megmaradnak épségben.


Szóval kérdező, ha furcsának találod a barátnőd viselkedését, akkor ez van, a gyász egy furcsa folyamat. Ha meghal egy gyermek, akkor bizony nem mennek simán a dolgok a lélekben. Ha fontos számodra ez a barátság, akkor állj inkább mellette, mert lesznek még komoly nehézségei és könnyei, ne az interneten beszéld ki idegen embereknek...

Én legalábbis így érezném korrektnek.

2015. jan. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

A gyásznak sokszor van egy ún. tagadó időszaka, nála ez nyilván most van. Amikor megtörténik a tragédia, akkor jól esnek az együttérző szavak, a "sajnálgatás". De amikor eldönti/rájön az ember,h ebből is fel kell vhogy állni, akkor az megpróbálja ezeket elhárítani. Biztosan nincs túl rajta. Vsz évek kellenek ahhoz,h a helyén tudja kezelni a dolgokat. Addig pedig lesznek nagy összeomlások és újabb ilyen "bulizós" periódus. Akárhogy is tesz, ilyen szörnyű tragédiát átélt anyuka felett nem szabad ítélkezni, vagy "elvárni" tőle,h hogyan élje meg a veszteséget. Egyébként a magyaroknak híresen rossz a gyászhoz való viszonyuk; az idegenek/ismerősök azt várják a hozzátartozóktól (különösen ha egy családban egy gyermek hal meg),h soha többé ne legyenek boldogok.

Az hogy hanyadik hétre születik egy baba, semmit nem garantál. Az én kisfiam 39. betöltött hét után született egészségesen, kétnapos korában mégis majdnem elvesztettük.

2015. jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Kedves 6 os sajnálom ami veled történt.

Egy fertőzést kapott és azért halt meg.

A bulizás meg náluk volt a szilveszter úgyhogy nem gondolom hogy csak 10 percre ment el a buliba. De akkor ezek szerint tényleg igaz hogy mondenki máshogy gyászol. Azért remélem nála nem lesz nagy összeomlás.

Köszönöm a válaszokat.

2015. jan. 30. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!