Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek furcsa, ha egy...

Szerintetek furcsa, ha egy ikerpárnak nagyon különböző neve van?

Figyelt kérdés
Pl. Izabella és Maja. Vagy Marcell és Iván. Vagy bármelyik két név, ami teljesen más kaliberű.
2015. jan. 10. 17:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%
én is ugyanígy gondolom, mint az utolsó két válaszoló. Osztálytársam és a húga jó példa volt erre. Az osztálytársamnak több évtizeddel modernebb neve volt, örök vita forrása a testvérek között.
2015. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem sem furcsa! Ikreket várok és mindig is rossz szemmel néztem, amikor összeöltöztetett, "klónok támadása" gyerekekkel feszített a szülő... és még azt is hitte, hogy milyen cuki, meg jópofa... Ugyanez áll a nevekre is, soha nem adnék hasonló hangzásút, vagy fiú-lány esetében a nevek női-férfi párját.


Én két önálló személyiséget szeretnék nevelni a gyerekeimből, nem akarom, hogy egymás tükörképei legyenek. Így is szoros kapcsolat lesz köztük, az lesz a célunk, hogy ennek csak az előnyeit aknázzuk ki (erős kötelék, bizalom), de ne legyen probléma a külvilág külön utakon felfedezésével.

2015. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell teljesen egyforma nevet adni (pl. Lara-Lora), de stílusban, modernségben vagy ódivatúságban nagyjából összeillőek legyenek. Például nem tetszik, ha a Lajos-Alex vagy Béla-Dzsenifer párosítások vannak. Még akkor sem, ha az egyik gyerek valamelyik szülő nevét kapja.
2015. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt úgy érted,hogy az egyik modern,a másik régimódi,akkor igen.Bp. Erzsébet-Zoé.Az,hogy nem egybecsengő,az nem baj.Pl.Abigél-Emma
2015. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem furcsa, szerintem az a béna, ha sziámiként kezelik szerencsétleneket és DóraNórának nevezik el.
2015. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

En itt megkaptam, hogy nagyon egybecsengo azikreim neve az azonos maganhangzok miatt.


Zita-Kinga


Szerintem egyaltalan nem.


Mi nem akartunk egybecsengo neveket, ket olyan nevet kerestunk, amik tetszenek. Nem is figyeltunk fel az egyforma maganhangzokra

2015. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem az furcsa ha nagyon összecseng a nevük.
2015. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Én az ikreimnélarra figyeltem, hogy kb hasonló hosszúságú nevük legyen.Így egyik Julianna lett, a másik Georgina. Amikor már megvoltak, megnéztem, mikor van névnapkjuk, azt hittem, rosszul látok: egyiknek február 15, másiknak február 16........
2015. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
44%
Jaj istenem mennyi "értelmes" ember. A kérdező nem arra gondolt, hogy Nóra-Dóra és társai. Bár nem is jó példákat hozott. Mondok egy jobb példát pl. az egyik gyerek kap egy régi magyar nevet mondjuk Hunor, a másik pedig egy külföldies hangzásút pl. Brendon. Na, mennyire lenne fura? Szerintem nagyon zavaró.
2015. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem furcsa, sőt ésszerű, praktikus.

Az én nővérem ikrei olyanok, mint két tojás, és ha még a nevük is hasonlítana, megőrülne a család... :)

A két fiú neve Szabolcs és Olivér.

2015. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!