Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rohangál mindenki ész...

Miért rohangál mindenki ész nélkül az ügyeletre vagy hívja ki?

Figyelt kérdés

Annyi ilyen dolgot hallani... azt csodálkoznak, ha az ott dolgozók bunkók velük, de persze nyilván ők lennének a legjobban felháborodva, ha az éjszaka közepén a kollégájuk berángatná őket valami hülyeség miatt a munkahelyükre.


?



2014. dec. 9. 19:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Engem már mosolyogtak meg, amikor bevittem a 2 hónapos gyereket 39 fokos lázzal, a lázcsillapítókra nem reagált. Hazaküldtek, hogy majd menjünk vissza hétfőn a gyerekorvoshoz, a vége az lett hogy a gyerekorvos kórházba küldött, ilyen pici babánál nem jó a hosszan tartó láz. És a kórházban is megmosolyogtak, de nem érdekel, inkább egy felesleges kórház/ügyelet mint hogy baj legyen. A nagyobbik gyerekkel többször is voltunk az ügyeleten, szintén nagyon magas lázzal, illetve egyszer befulladt, kruppos, akkor vele is kórházba kerültünk. Általában felhívjuk az ügyeletet hogy menjünk-e, legutóbb a nagyobbik gyerek sugárban hányt folylamatosan éjjel, felhívtuk őket, mondták hogy vírus, aznap este óta kb 20-an voltak ugyanezzel a problémával, nem érdemes bemenni, nem mentünk. A náthás gyerekhez orvos hívása tényleg gáz.
2014. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nekem épp most volt hogy kijött a a mentő, pedig belegondolva nem kellet volna.

Fiam éjjel arra ébredt hogy vérzik az orra, én meg arra hogy sír a gyerek. Sose találkoztam még porvérzéssel, fogalmam se volt mit tegyek, férjem nem volt itthon. Amikor már 2-3 perce csak nem akart elállni és már egy törölköző tiszta vérvolt, felhívtam a szomszédba lakó apukámat. A vérzés csak nem csillapodott, apukám telefonált (gondolom 112) hogy itt a 6 éves gyerek már jó 5-6 perce vérzik az orra és nem áll el neki, mit csináljuk. Én is meg apukám is arra számítottunk hogy elmondják mit is kell tenni, vagy legfeljebb azt mondják hogy vigyük be a szomszéd városban lévő ügyeletre. Ehhez képest azonnal mentőt küldtek. Mire a mentő kiért elállt a vérzés, de felajánlották hogy beviszik a fiamat kórházba, vagy maradhat itthon de ha újból elered az orra akkor nyugodtan hívjuk őket.

Végül itthon maradt, nem volt gond.

Így utólag bele gondolva egy orrvérzéshez mentőt hívni, ugyan már, de ez van. Én megijedtem, apukám megijedt és ha jobban bele gondolunk mi van ha nem telefonálunk, és mégse áll el?!

2014. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mi regdszeres ugyeletrejarok vagyunk. Mindket gyerekem kruppos. Rendszerint ejjel es ejszaka jon rajuk. A kicsie raadasul olyan rafkos, hogy nem kohog hozza. 2szer haza akartak mar kuldeni, hogy ha nem kohog nem krupp..... Aztan el kezdett sirni es az orvos is azonnal hallotta amit en is hallottam. Nyomtak is bele a steroidot. Oruljon akinek nem kell mennie! Senkinek nem kivanom azt, hogy 4-5 orat varjon egy lazas gyerekkel aki alig kaplevegot. Ajandekba mindig hozunk a korhazbol egy kis hanyos hasmenos virust es hasonlokat. De kaptunk mar baranyhimlot is. Hurra :/
2014. dec. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

4,5 éves a kisfiam, kétszer voltunk orvosi ügyeleten.

Először pár hónaposan (kb. 5-6 lehetett) egész nap nem evett, nem ivott sem teát, sem tápszert, sem almapürét stb.- délután, estefelé már nagyon sírt, behorpadt a kutacsa- felhívtam őket, elmondtam mi van és nem tudok semmit belediktálni. Bevittem, már küldtek is tovább a kórházba, infúziót kapott (fertőzés volt). Ilyen piciknél 1 napos nem ivás elég sok.


Másik esetben hétvégén téli időszakban vásároltunk, akkor kb. 1,5 éves volt. Kis hótaposó csizmácskában futott felém, megcsúszott (talán a bevásárlóközpont burkolata lehetett vizes, talán a saját lábában botlott meg, nem tudom)- a közelemben egy hatalmasat esett, a feje koppant.

felvettem, vígasztaltam, elkezdett hányni, majd elég gyorsan elaludt.

Agyrázkódásra gondoltam, így elindultam vele- röntgen és bent is voltunk pár napig a kórházban ezután.


Úgy gondolom, ezek indokolt esetek voltak.

Magunkhoz még sosem hívtam ki a házi gyermekorvost- egyetértünk a dokival abban, hogy ha már neki kellene kijönnie, mert olyan súlyos a helyzet, akkor mentőt/ügyeletet kell hívni vagy bevinni a gyemekemet- egyéb esetben pedig van rendelési ideje.

Ha bizonytalan vagyok, akkor még mindig fel lehet hívni a mentősök ingyenes számát, vagy a házi gyermekorvos rendelőjét vagy a gyermekszakrendelőt stb. tanácsot kérni lehet (pl. hová kell vinni, Budapesten épp melyik az ügyeletes kórház stb.)- ezzel nem tartunk fel senkit.


Egyébként a példákban leírt extrém eseteket (pl. 2-3 mm-es felszíni bőrsérülés miatti ügyelet) én büntetném.

Sokan nem gondolnak bele, hogy

- mennyi pénzbe kerül kiállni egy ügyeletes orvosnak/mentőnek

- sürgős, életet veszélyeztető helyzettől vonja el az egyébként is szűkös erőforrásokat az indokolatlan hívás (ezért kellene legalább a mentőszolgálatnál vagy az ügyeletnél telefonon rákérdezni).

2014. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

Én kétszer vittem be a kisebbik gyerekemet az ügyeletre, de már megbántam, többet nem fogom. Csecsemő vígasztalhatatlanul ordít, sikítva sír. Másfél óra múlva bevittem. Orvos szerint biztos éhes?!

Mondom, hogy náthás volt, nem lehet e hogy a füle? Nagy duzzogva belenéz, de nem lát úgyse semmit.

Persze kidérült, hogy fulgyulladása volt. Értitek, csecsemő! Nem tud beszélni, azt sem tudom mire adom neki a fájdalomcsillapítót, és ha elnyomok egy fontos tünetet?!

Másodszor szinte ugyanez. Ja, és rögtön megnézik a gépben, hogy jártam e már az ügyeleten. De, bakker, attól még vegyenek komolyan, és ha hülyeségért hozom be, akkor utólag legyenek parasztok, ne előre!

2014. dec. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem két eset van: aggódós anyuka, aki megijed (szeritnem ezt meg lehet érteni - inkább vigye be feleslegesen, minthogy baj legyen). A másik pedig az, aki ezt ugyanúgy veszi, mint a normális ellátást, és minden hülyeséggel bemászkál.

Mi egyszer mentünk be ügyeletre (bevallom, feleslegesen), de ami ott ment, az szinte már nevetséges volt. Minimum húszan vártak előttünk, a legtöbb olyan volt, hogy a gyerek röhögcsélve rohangált a váróban. Nekem ez nem tűnik sürgős esetnek. Az orvos mondta, hogy sokan az éjszakai ügyeletre járnak be, mert nappal nem érnek rá elmenni a gyerekorvoshoz. Úgy gondolják, nekik akkor van idejük, az orvos meg úgyis ott van.

2014. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Írta valaki, hogy hányással hazaküldték őket.

Nálunk a hányás többnyire kórházzal végződik, mert mindig kiszárad. Egyszerűen nem tudunk vele mit kezdeni. De annyira durván csinálja, hogy hét infúziót kapott utoljára is, és alig tudták megállítani. Ha minket hazaküldenének, bajban lennénk. Tesó talán jobb immunrendszerű, akkor volt 8 hónapos, mikor a nagy rotás lett. Mindenki elkapta a családban, csak ő nem. Ha mázlink lesz, vele kevesebbet járunk ügyeletre.

2014. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

nekünk éjszaka 2szer is riasztott a légzésfigyelő az akkor 6 hetes fiamnál. mind a kettő tényleges volt, rázni kellett. én még akkor sem rohantam a kórházba, csak felhívtam a házidokit hogy most mi van, ő hozta rám a parát, hogy menjünk be azonnal. mondanom sem kell, semmit nem csináltak, bent voltunk 3 napig, ott nem riasztott, azóta is csak 1szer. és azzal engedtek haza, hogy legyen otthon légzésfigyelő (hát ezért mentünk be, mert van és jelzett) :-D


viszont a heim pálban a szobatársunk azért hívta ki a mentőket mert hatalmasat bukott a 2 hetes fia, talán az orrán is jött valamennyi. hát ha emiatt mi mentőt hívtunk volna akkor 6 és fél hónapja egyfolytában hívhatnánk, mert fiam rengeteget bukik máig, azt mondjuk feleslegesnek gondoltam. de ha neki fontos volt, és ettől megnyugodott, hát nem vagyok a helyében.

2014. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
A minden hülyeség miatt kihívással csak az a baj, hogy mivel amúgy is kevés a mentő, az ciki, ha ahová meg kellene, mert életveszély van, oda meg nem tud kimenni. Az ilyenek annyira fel tudnak idegesíteni, hogy ihaj. Az oké, hogy megnyugodott, mert -most kisarkítva-, hogy egy hányás miatt kijött egy rohamkocsi, de az ő lelkén szárad, ha vki meg meghal ez idő alatt, mert oda meg nem tudott menni csip-csup dolgok miatt :S
2014. dec. 10. 15:35
 20/20 anonim ***** válasza:
37%

Fuhh ezt en sem ertem. En nagyon nehezen szanom ra magam, hogy kihivjam az ugyeletet. Meg akkor is ha kellene.

Pl. mikor lanyom leforrazta az egyik labat, es ferjem nem lett volna itthon, siman csak lekotottem volna es kesz. Ennel sokkal sulyosabb volt a helyzet, masodfoku egesi serulese lett. Tudom, hogy nem jo, de nem tudok mit csinalni, en mindent lazan kezelek.

Masodszor hozzam hivta ki ferjem az ugyeletet, pedig akadekoskodtam. De muszaj volt, mert mellgyulladasom volt es harom napja nem tudtuk levinni a lazam 41 fokrol semmivel sem. Es mentovel kellett bevinni a surgossegire. Azonnal antibiotikumos kezeles, lazcsillapitas stb.

Ez a ket alkalom volt eletemben.. Vagyis nem, anyukam egyszer 3 evesen hivta ki ram az ugyeletet, mert a gyerekorvos nem vette eszre, hogy tudogyulladasom van. Kiszaradasig hanytam, eletveszelyben voltam... De ezen kivul nalunk senki nem hivja ki feleslegesen. A tulaggodas is borzalmas. Bolcsibol is hivtak mar fel a munkahelyemen, hogy jajjj jajj a gyerek leesett egy kb 1 meteres kis csuszdarol. Ugy adtak elo, mintha jezusom betort volna a koponyaja stb. Aztan mikor meglattam, hogy a szeme felett van egy kis pirosodas, es eloadtak nekem a hattyuk halalat, hogy uristeeen megvakulhat a gyerek, vigyem szemeszetre, akkor eldurrant az agyam. Megmondtam, hogy megegy ilyen hulyeseg miatt elrangatnak a munkahelyemrol, nagyon nem lesz jo vege, foleg hogy hataridos munkam volt. Megmutattam a gyerekdokinak aki csak nevetett, hogy picit be fog kekulni de semmi baja... Most komolyan ilyen sokan meg vannak kergulve? En nem birnek ilyen para mami lenni. Nem csoda, hogy a dokiknak kivan a tokuk...

2014. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!