Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet nem itt kéne megkérdezni...

Lehet nem itt kéne megkérdezni, de mégis csak anyák/nők vagyunk. Hogy kell egy 100%gyapjú párnát tisztítani?

Figyelt kérdés
Kaptunk egyet,de olyan "állott" szaga van,és így nem akarom a fiamnak adni.
2010. jan. 27. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Max kézzel tudod kimosni és géppel kicentrizni. Én gépbe tettem mosni, de elmozdult benne a gyapjú, ki kellett bontanom, hogy ki tudjam igazítani.
2010. jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már vagy ezer ilyen gyapjús termékbemutatón vagyok túl, mert valaki mindig elrángatott, hogy megkaphassa az ajándékot, úgy hogy már teljesen szakértő lettem a témába :) Szóval a gyapjút nem lehet gépbe mosószerrel mosni mert azzal kimosod belőle a lényeget aminek jótékony hatása van. Amikor a birkákat megnyírják utána lanolinos mososát kap a gyapjú, ami pl a lanolinos babatusfürdőben is van. A termékbemutatókon azt szokták mondani igazából nem szabad mosni, hanem pl ha esik a hó vagy csak szemerkél az eső ki kell rakni pár percre, nem annyira hogy elázzon csak éppen annyit hogy kicsit nedves legyen és utána egyszerűen csak ki kell rázni és csak is ezzel szabad tisztán tartani. De szerintem ha ahogy te irtad állott szaga van a párnának akkor próbáld meg a lanolinos babatusfürdőt és kézzel mosd át vele! Remélem segítettem, legalább ennyi haszna legyen annak a sok termékbemutatónak amiket végig kellett hallgatnom :)
2010. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy gyapjas boltban dolgoztam.

Tisztítás:Tedd ki a hóra,most gondolom nálatok is szakad.

Utána keféld át.

A birka a nedves,párás időt szereti,öntisztulós.Mosógépbe ne tedd,és kádba se mosd,mert tönkremegy a szőre!

Egy jó tanács:

Egészségesnek tartják,de ritkán nagyon súlyos allergiát tud okozni!Először csak kevés időre tedd az ágyába.

2010. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Én is úgy tudtam,hogy a hóra kell kitenni,de nem voltam benne biztos,és nem akartam hülyeséget csinálni.

Igazából kb akkora mérete van,hogy a pocaklakónál szopipárnaként szeretném funkcionálni.

2010. jan. 28. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!